تصمیم های مقطعی چاره آلودگی هوای تهران نیست

تصمیم های مقطعی چاره آلودگی هوای تهران نیست

به گزارش تاکسی مدرن مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به تاثیر وضعیت معیشتی مردم بر آلودگی هوا اظهار داشت: علاوه بر شهروندان، مسئولان با توجه مستمر به کاهش آلودگی هوا و انجام اقداماتی مانند افزایش کیفیت سوخت نیروگاه ها در فصل های سرد می توانند به کاهش این مشکل کمک کنند.حسین شهیدزاده در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه سوخت آلوده نیروگاه ها را به مازوت منحصر نکنیم، اشاره کرد: سوخت پرگوگرد اصطلاح مناسب تری است چون ممکنست در خیلی محل های اطراف تهران مازوت مصرف نکنند و گازوئیل بسوزانند ولی این گازوئیل از نظر آلایندگی کمتر از مازوت نباشد.

وی افزود: نیروگاه ها در حالت عادی گاز طبیعی مصرف می کنند اما در فصل زمستان که مصرف گاز خانگی افزایش می یابد، ناگزیر به نیروگاه ها گازوئیل داده می شود البته گازوئیل تخصیص یافته به صنایع با گازوئیل اختصاص پیدا کرده به خودرو های گازوئیل سوز کلانشهرها از نظر کیفیت متفاوت می باشد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه اظهار داشت: محتوای گوگرد گازوئیل های توزیع شده در شهر تهران و سایر کلانشهرها در حد استاندارد یعنی۵۰ قسمت در میلیون یا ۵۰ ppm است اما گازوئیل نیروگاه ها دارای حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ppm سولفور است و هنگام سوزاندن شدن ذرات معلق زیادی را تولید می کند.

وی با اعلان اینکه یکی از راه های کاهش مصرف سوخت پرگوگرد، کاهش مصرف گاز خانگی است، اظهارکرد: وقتی از گاز کمتری استفاده نمائیم، می توان گاز بیشتری را در اختیار نیروگاه ها قرار داد علاوه بر آن بهتر است از برق کمتری استفاده بکنیم چون با انجام این کار نیروگاه ها مجبور به مصرف سوخت زیاد برای تولید برق نیستتند همین طور تردد کمتری با خودروی شخصی و موتورسیکلت داشته باشیم چون افزایش تردد سبب بالا رفتن غلظت آلاینده ها در شهر می شود.

شهیدزاده با اعلان اینکه علاوه بر مردم، دولت و سایر متولیان قانون هوای پاک اقدامات مهمی را می توانند برای کاهش آلودگی هوای پایتخت انجام دهند، اشاره کرد: لازم است تا حد امکان کیفیت سوخت نیروگاه ها را بالا برند چونکه کیفیت سوخت حوزه حمل و نقل نسبت به پنج سال پیش بسیار بهتر شده و درحد استاندارد است. علاوه بر آن زیرساخت های لازم برای حمل و نقل عمومی افزایش پیدا کند تا مردم نیاز به استفاده از خودروی شخصی را حس نکنند و با خیال آسوده و فاصله گذاری اجتماعی از این وسایل استفاده کنند.

وی با تاکید بر ضرورت گسترش زیرساخت های ارتباطات الکترونیک اظهار داشت: با تحقق این امر فرآیندهای اداری را می توان به فضای مجازی منتقل کرد تا خیلی از امور بدون مراجعه به ادارات و بانکها صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بر لزوم برنامه ریزی مستمر در طول سال برای کاهش آلودگی هوا تاکید و اظهارکرد: کار کارشناسی برای کاهش آلودگی هوا باید در طول سال انجام، راه حل ها بیان و پیگیری شود تا به نتیجه برسد. نباید صبر نماییم تا هوا آلوده شود و بعد از آن با حضور دستگاه های مختلف جلساتی را برگزار و چاره جویی نماییم. این کار سال ها انجام شده ولی نتیجه پایداری نداشته است و تنها تصمیم های مقطعی گرفته شده است.

وی در آخر با اشاره به تاثیر وضعیت اقتصادی بر توجه مردم به آلودگی هوا اظهار داشت: وقتی که مردم درگیر تامین نیازهای ابتدایی خود باشند، به کاهش آلودگی هوا فکر نمی کنند. در حقیقت اقتصاد بسیار بر آلودگی هوا موثر است پس یکی از راهکارهای موثر بر کاهش آلودگی خودرو ها وموتورسیکلت ها توجه به وضع معیشتی مردم است.

منبع:

1400/06/27
11:05:48
0.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن