برگزاری انتخابات شوراهای روستا در 502 روستای استان تهران

برگزاری انتخابات شوراهای روستا در 502 روستای استان تهران

رئیس ستاد انتخابات استان تهران از برگزاری انتخابات شوراهای روستا در ۵۰۲ روستای و انتخابات شوراهای شهر در تمامی شهرهای استان اطلاع داد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، شکراله حسن بیگی با اشاره به اینکه در استان تهران ۵۱۰ روستا وجود دارد اظهار داشت: بر اساس قانون هر روستای با ۲۰ خانوار یا ۱۰۰ نفر جمعیت می توانند شورا داشته باشند که البته اغلب روستاهای استان تهران جمعیت زیادی دارند.
وی افزود: در مرحله اولیه طبق بررسی هیئت های اجرایی و نظارت ۴۵۰ روستا حائز شرایط شورا شدند و ۶۰ روستا به دلیل رد صلاحیت ها، نامزدها به حد نصاب نرسیده بود.
رئیس ستاد انتخابات استان تهران اظهار داشت: با عنایت به بررسی های مجدد در هیئت مرکزی نظارت تعداد روستاهایی که شمار نامزدان به حد نصاب رسید به ۵۰۲ روستا افزایش پیدا کرد و عملا در هشت روستای استان، انتخابات برگزار نمی گردد و در ۵۰۲ روستا انتخابات برگزار و اعضای شورا تعیین و سپس دهیار مشخص می شود.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حسن بیگی سپس ضمن تشکر از هیات مرکزی نظارت جهت مساعدت در تایید صلاحیت ها اظهار داشت: در تمام شهرهای استان تهران هم نامزد به حد نصاب و کافی وجود دارد و انتخابات شوراها در همه شهرهای استان برگزار می گردد.
به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، ششمین دوره انتخابات شهر و روستای تهران همزمان با انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸ خرداد برگزار می گردد.
منبع:

1400/03/20
22:51:12
0.0 / 5
272
تگهای خبر: استانداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن