معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر كشور؛

ممنوعیت به كارگیری نیروی انسانی خارج از مقررات در شهرداری ها

ممنوعیت به كارگیری نیروی انسانی خارج از مقررات در شهرداری ها

به گزارش تاكسی مدرن معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر كشور با تاكید بر اینكه به كارگیری حتی یك نفر بدون داشتن تخصص و خارج از مقررات در شهرداری ها ممنوع است، اظهار داشت: حوزه منابع انسانی شهرداری ها با عنایت به صدمه هایی كه وجود نیروی انسانی مازاد تولید كرده، نیازمند توجه و رسیدگی ویژه به منظور تولید تحول در این زمینه است.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، سید محمدعلی افشانی در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روسای شوراها و شهرداران حوزه های انتخابیه اظهار داشت: هم اكنون شاهدیم كه بخش عمده درآمد خیلی از شهرداری ها صرف پرداخت حقوق می گردد و عملا اعتباری برای اجرای پروژه های مورد نیاز مردم و تولید و تقویت زیر ساخت های شهر باقی نمی ماند.
وی با تاكید بر اینكه شهرداری ها به هیچ وجه نباید افراد بیكار و غیر متخصص را از روی دلسوزی بكار گیرند، اظهار داشت: شوراها و شهرداری ها باید این تفكر كه شهرداری اداره كاریابی است را از ذهن خارج نمایند زیرا مشكلاتی كه وجود نیروی انسانی مازاد بدون صلاحیت و تخصص برای شهرداری ها تولید كرده، عملا شهرداری را از وظایف اصلی و شهر را از مسیر توسعه دور نگاه داشته است.
افشانی در عین حال اظهار نمود: شورا و شهرداری باید زمینه جذب افراد متخصص و دانشجویان ممتاز دانشگاه های معتبر را كه می توانند با طرح ایده های خلاق و تعریف و اجرای پروژه های زیرساختی و طرح های درآمدزا و اشتغال زا برای شهر مفید باشند، در شهرداری فراهم كنند.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور در ادامه با اشاره به محدودیت های مالی موجود برای كمك به بیش از ۱۲۴۰ شهرداری و ۳۳ هزار و ۶۰۰ دهیاری، خاطرنشان كرد: دیگر نمی توان شهرداری ها را با كمك های ناچیز دولتی كه حكم مسكن را دارند، اداره كرد و شوراها و شهرداری ها باید به طور جدی در فكر تولید درآمد پایدار و تولید ثروت با اتكا به مزیت های شهر خود باشند.
افشانی تصریح كرد: توسعه واقعی شهر زمانی تحقق می یابد كه شورا و شهرداری مزیت های شهرها را به خوبی بشناسند و با رفتار صحیح و بدور از تبلیغات غیر واقعی بتوانند برای اداره شهر به جذب سرمایه گذار، مشاركت مردم و منابع مردمی اتكا كنند.
وی، وجود جاذبه های طبیعی و اقلیم های متفاوت جغرافیایی برای جذب توریست و قرار گرفتن در سرراه های ترانزیتی اصلی كشور را همچون مزیت های برشمرد كه در صورت برنامه ریزی های صحیح برای تقویت زیرساخت های صنعت گردشگری و تولید مجتمع های رفاهی- اقامتی و بازارچه های محلی می تواند برای شهرها درآمد پایدار و اشتغال تولید كند. همینطور تولید ثروت و اضافه كردن مستمر كانون های ثروت باید اولویت كاری شهرداری ها باشد.
افشانی همینطور از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست كه در زمان بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ از احكام مرتبط با شهرداری ها و دهیاری ها حمایت نمایند.
براساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، در این جلسه خدیجه ربیعی نماینده بروجن و حمید بنایی نماینده گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از شهرداران و روسای شوراهای حوزه های انتخابیه مسائل و مشكلات مربوط به شهرداری ها و مدیریت شهری را بیان نمودند كه شامل ضرورت حمایت از شهرداری های كم جمعیت، كمك به ایجاد درآمد پایدار، تامین ماشین آلات و قیر مورد نیاز شهرداری ها، تقویت آتش نشانی ها بود.


 

1396/09/10
00:06:30
5.0 / 5
5115
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن