پورسید آقایی توضیح داد

هماهنگی با ناجا و وزارت كشور برای اجرای طرح ترافیك جدید در سال 97

هماهنگی با ناجا و وزارت كشور برای اجرای طرح ترافیك جدید در سال 97

تاكسی مدرن: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از انتخاب بانك شهر بعنوان بانك عامل انتشار اوراق مشاركت برای تكمیل خطوط مترو اطلاع داد.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محسن پور سید آقایی بامداد امروز با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه شورای شهر در مورد اجازه انتشار 4000 میلیارد تومان اوراق مشاركت، اظهار داشت: مردم تهران می دانند كه تكمیل خطوط مترو جزء اولویت های شهرداری است و برای حل ترافیك و آلودگی باید حمل و نقل عمومی و بخصوص مترو را توسعه دهیم اما با كمبود منابع مالی شدیدی مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینكه بخشی از خط 7 راه اندازی شد اما به علت مشكلات فنی و ایمنی تعطیل شده است، اظهار داشت: برای آنكه خط 6 و 7 را بتوانیم در سال آینده به صورت كلی افتتاح نماییم نیاز به منابع مالی داریم و بر همین مبنا لایحه دو فوریتی را به شورا دادیم كه به ما اجازه دهد 4000 میلیارد تومان اوراق مشاركت برای تكمیل خط 6 و 7 منتشر نماییم كه 2000 میلیارد تومان برای تكمیل خط 6 و 2000 میلیارد تومان هم برای تكمیل خط 7 صرف می گردد.

پورسیدآقایی با اشاره به اینكه بعد از دریافت مصوبه شورا باید بتوانیم مصوبه وزارت كشور و سازمان برنامه را بگیریم، اظهار داشت: 50 درصد از این اوراق مشاركت از محل منابع دولت و بازپرداخت 50 درصد دیگر از محل منابع شهرداری است و امیدواریم تا پیش از آخر سال این اوراق مشاركت منتشر شود.

وی با اشاره به اینكه بر مبنای قانون و تبصره بودجه انتشار اوراق مشاركت برای توسعه مترو جزء اختیارات شهرداری است، اضافه كرد: ما بانك عامل را بانك شهر انتخاب كردیم و پیشنهاد پذیرش عاملیت این اوراق را به هیات مدیره بانك شهر عرضه كردیم و امیدواریم آنها این مسئله را قبول كنند.

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در مورد تكمیل خط 7 هم با اشاره به اینكه صورتجلسه ای بین شهرداری و بانك شهر امضاء شده است، اظهار داشت: این 350 میلیارد تومانی كه بانك شهر به خط 7 تزریق می كند فارغ از 2000 میلیارد تومان اوراق مشاركتی است كه امروز مجوز آن صادر گردیده است.

وی با اشاره به اینكه شهردار تهران از معاونت حمل و نقل درخواست كرده است كه تا آخر سال خط 7 مترو تكمیل شود، اظهار داشت: البته امیدواریم با تزریق منابع مالی بتوانیم این مهم را انجام دهیم اما مسئله این است كه تزریق مالی دیر انجام شده و بعضی از تجهیزات هم باید از خارج از كشور خریداری شود.

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در مورد اظهارات ضد و نقیض پلیس در مورد اجرای طرح ترافیك جدید، اظهار داشت: سردار منتظرالمهدی بعنوان سخنگوی ناجا اشاره نمود كه مسئولیت قانونی ترافیك در شهرها بر عهده شورای ترافیك تهران است كه پلیس هم از اعضای این شورای ترافیك است.

وی با اشاره به اینكه رایزنی كافی با پلیس در مورد اجرای این طرح انجام شده، اظهار نمود: طرحی كه در سال 97 اجرایی می گردد نسبت به طرح اولیه اصلاحاتی داشته و این اصلاحات در جهت مطمئن شدن از كاهش میزان ترافیك بوده است، چون كه ما معتقدیم با اجرای این طرح 20 درصد ترافیك كاسته می شود اما دوستان مان در ناجا و وزارت كشور تضامین عملیاتی نیاز داشتند كه این مهم مرتفع شد.
1396/10/26
20:17:06
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: ترافیك , شهرداری , مترو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن