ناظر برنامه های راهبردی عملیاتی شهرداری ها:

ایران تنها کشوری که مدیریت یکپارچه شهری ندارد

ایران تنها کشوری که مدیریت یکپارچه شهری ندارد

به گزارش تاکسی مدرن، خراسان شمالی ناظر برنامه های راهبردی عملیاتی شهرداری ها و نماینده سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: ایران تنها کشوری در جهان است که در آن، مدیریت یکپارچه شهری وجود ندارد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، دکتر موسی پژوهان ۲۰ خردادماه در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد که با مبحث برنامه راهبردی عملیاتی شهر و شهرداری بجنورد برگزار شد، اظهار نمود: همانطور که حوادث مختلف نظیر سیل و زلزله و آتشسوزی سبب خسارت به شهرها می شود، نبود برنامه هم سبب صدمه رسیدن به شهرها می شود.
وی ادامه داد: تا ۱۰ سال پیش، ۱۵ کشور وجود داشت که مدیریت یکپارچه شهری نداشتند اما حالا فقط یک کشور مدیریت یکپارچه شهری ندارد و آن، ما هستیم.
وی افزود: شهر های ما در کشور گران قیمت اداره می گردند اما خروجی آنها، مطلوبِ مردم، کارشناسان و مدیران نیست.
پژوهان بیان نمود: اگر به بسیاری از شهر های کشور نگاه نماییم می بینیم که طی ۲۰ سال قبل تغییر خاصی در آنها رخ نداده است؛ همچون در بجنورد که علت آن هم نبود برنامه ای مشخص برای رسیدن به مقصد است.
نماینده سازمان شهرداری ها و دهیاری ها اظهار داشت: این برنامه راهبردی به شهر مسیر می دهد و فرصت بزرگی است برای همه مسؤلان تا نظر دهند بجنورد مقرر است در آینده چگونه باشد.
وی خاطرنشان کرد: اروپا بعد از جنگ هیچ چیزی نداشت و شهر های ۱۰۰ درصد تخریب شده اش را ساخت. پس، تحریم و... هم بهانه است و نمی تواند جلوی پیشرفت و توسعه شهر را بگیرد.
این مدرس دانشگاه اظهار نمود: ۲۳ دستگاه اجرایی و همینطور شهرداری در حال حاضر، سازِ خودشان را می زنند و جزیره ای کار می کنند که وضعیت فعلی شهرها به خصوص بجنورد، محصول بی تعاملی دستگاههای مختلف است.
منبع:

1402/03/21
10:03:24
5.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن