رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر خبر داد

افزایش 103 درصدی بودجه حمل و نقل پایتخت در سال آینده

افزایش 103 درصدی بودجه حمل و نقل پایتخت در سال آینده

به گزارش تاکسی مدرن، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از افزایش ۱۰۳ درصدی حوزه حمل و نقل عمومی در بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران اطلاع داد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، محمد آخوندی در نشست خبری امروز شنبه که با حضور رئیس شورای شهر تهران انجام شد در تشریح بودجه سال آینده شهرداری تهران اظهار داشت: تصمیم شورای شهر تهران درباب بودجه شجاعانه بود که برای حل قسمتی از مشکلات تصمیمات موثری را اتخاذ نمود. اگر مدیران شهری از تمکاناتی که در اختیارشان قرار گرفته بهره مناسبی بگیرند اتفاقات بسیار خوبی رخ خواهد داد.
وی ادامه داد: ۵۱ درصد بودجه سال آینده شهرداری تهران نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش داشته اما در قسمت حمل و نقل عمومی این افزایش رقم ۱۰۳ درصدی تجربه کرده و در مجموع کل بودجه ۴۵ درصد به حوزه حمل و نقل اختصاص پیدا کرده است. در حقیقت ۳۴ هزار میلیارد تومان از بودجه در این عرصه قرار گرفته و در تبصره ۲۰ بودجه هم ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر برای بخش حمل و نقل دیده شده تا اگر از بودجه مصوب عبور کردیم شهرداری موظف به تحقق این بخش باشد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اظهار داشت: بودجه سال آینده شهرداری تهران ۴۵ درصد هزینه ای و ۵۵ درصد غیر هزینه ای است که مربوط به تملک دارایی سرمایه ای و بازپرداخت دیون خواهد بود.
وی افزود: اگر شهرداری تهران موفق به تحقق بیش از سقف بودجه در سال آینده باشد ۱۹ هزار میلیارد تومان با اولویت حمل و نقل عمومی در تبصره ۲۰ اختصاص پیدا خواهدنمود.
وی افزود: ۱۰ هزار میلیارد تومانی که به بودجه اضافه شده است در قسمت هایی همچون خرید اتوبوس و مینی بوس شهری اختصاص پیدا می کند. در این بخش در لایحه شهرداری تهران رقم ۷۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که شورا آنرا به بالای ۵۰۰۰ میلیارد تومان افزایش داد. برای خرید ون هم رقم ۱۵۰۰ میلیارد تومان، بهسازی ناوگان اتوبوسرانی ۱۳۲۵ میلیارد تومان، تعمیرات تجهیزات مترو ۱۶۵۰ میلیارد تومان و برای موتورسیکلت برقی هم ۶۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
آخوندی اشاره کرد: شهرداری تهران موظف است تا شهریور ماه سال آینده درباب ۱۰ هزار میلیارد تومانی که به بودجه اضافه شده است گزارش عملکرد خویش را عرضه کند.
آخوندی در پاسخ به سوال ایسنا درباب سهم درآمدهای پایدار در بودجه سال آینده شهرداری تهران هم اظهار داشت: ۳۱ درصد درآمد شهرداری تهران از بخش درآمدهای پایدار خواهد بود که شامل مالیات بر ارزش افزوده است. بحث شهرسازی با نگاهی که امسال صورت گرفت و عبور از رقم ۳۰ هزار میلیارد تومان در سال آینده به بالای ۳۴ هزار میلیارد تومان برمبنای پیش بینی ها خواهیم رسید.
وی اشاره کرد: ۳۷ هزار میلیارد تومان در بودجه سال آینده در این بخش در نظر گرفته شده و در زمینه مالیات بر ارزش افزوده هم ۱۵ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است.
منبع:

1401/12/14
12:07:47
5.0 / 5
171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن