عضو شورای شهر تهران:

چرا از مقصرین آلودگی هوا یادی نمی شود؟

چرا از مقصرین آلودگی هوا یادی نمی شود؟

به گزارش تاکسی مدرن، عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به گزارش ریاست سازمان ملی استاندارد در مورد عوامل ایجاد آلودگی هوا اظهار داشت: چرا همیشه می آییم از اقدامات صد در صدی می گوییم ولی از مقصرین هیچ یادی نمی نماییم، از کارهای نکرده خودمان و دیگران نمی گوییم، نه فقط شهرداری تهران بلکه دستگاههای متولی چه کاری بایستی انجام می دادند و ندادند و امروز آلودگی هوا بلای جان شهروندان شده است.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، احمد صادقی در یکصد و بیست و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران بعد از استماع گزارش مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در مورد عوامل ایجاد آلودگی هوا اظهار داشت: در ابتدا از حضور آقای اسلام پناه تشکر می کنم که در زمان حضور ایشان در سازمان ملی استاندارد اقدامات خوبی انجام شده است.
وی افزود: اما این گزارش چند نکته داشت که توجه شما را به آن جلب می کنم؛ با عنایت به این گزارش، آلودگی هوا نباید ناشی از سوخت خودرو ها و موتورسیکلت ها باشد چون که استانداردها همه رعایت شده است. این در شرایطی است که بیشتر کارشناسان اذعان دارند که آلودگی هوای تهران ناشی از آلاینده های متحرک نظیر موتور سیکلت ها و خودرو ها است، خب سوال اصلی اینست که کدام گزارش صحیح است؟
صادقی اضافه کرد: آیا پالایشگاه ها توجهی به استانداردها ندارند یا این که نظارتی بر حوزه رعایت استانداردها صورت نمی گیرد؟ یا این که سازمان استاندارد کاری که بایستی انجام دهد را انجام نمی دهند ؟
عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: ما توقع داریم از شما بعنوان یک مسئول دلسوز به ما بگویید که چرا با وجود انجام همه اقدامات هنوز آلودگی هوا داریم؟ مقصر کی هست؟
صادقی اظهار داشت: بیشتر از 40 سال است که می گوییم هنوز گازوییل، نفت و گاز و گاز طبیعی ما استاندارد الزامی ندارد و این در شرایطی است که یکی از عوامل اصلی ایجاد آلودگی هوا استفاد از این سوخت ها در شهرهای بزرگ مانند تهران است.
صادقی تصریح کرد: چرا همیشه می آییم از اقدامات صد در صدی می گوییم ولی از مقصرین هیچ یادی نمی نماییم، از کارهای نکرده خودمان و دیگران نمی گوییم، نه فقط شهرداری تهران بلکه دستگاههای متولی چه کاری بایستی انجام می دادند و ندادند و امروز آلودگی هوا بلای جان شهروندان شده است.
صادقی اضافه کرد: سوال پایانی من از شما اینست که آیا شما در شماره گذاری موتور سیکلت ها نقشی دارید یا خیر ؟
منبع:

1401/11/02
12:47:26
0.0 / 5
164
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن