رئیس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران:

باغات از بین رفته تهران باید احیا شود

باغات از بین رفته تهران باید احیا شود

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران اعلام نمود که اگر مالکان باغات مبادرت به تخریب باغ کنند نه تنها برابر ماده  ۴ با مالک برخورد می شود، بلکه مالک باید باغ را باردیگر احیا کند.


مهدی عباسی در گفتگو با ایسنا، در مورد اصلاح آیین نامه نوعیت باغات تهران ضمن اشاره به مبحث "تی. دی. آر"، یا انتقال حق توسعه، اظهار داشت: حفظ باغات، برای تهران بسیار پرارزش است بنابراین باید برای مالکان باغات باقی مانده شهر، چاره ای اتخاذ نماییم تا آنها برای حفظ باغات خود تشویق شوند؛ بنابراین توجه به مبحث انتقال حق توسعه، می تواند در این حوزه راهگشا باشد.
وی با اشاره به اینکه تی دی آر، یک مسئله پیچیده است و بر همین مبنا شورای شهر از شهرداری خواسته که لایحه ای در این حوزه عرضه کند، اظهار داشت: به صورت کلی در «تی دی آر» به مالکان زمین هایی که بر مبنای طرح تفصیلی برای پلاک هایشان محدودیتی بوجود آمده میتوان تراکم مورد نظر را در یک فضای دیگر عرضه کرد.
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران درباره ساخت و ساز در باغات هم با تکیه بر این که به هیچ وجه اجازه ساخت و ساز در باغات را نمی دهیم، اضافه کرد: ما در بررسی پرونده باغات، با پرونده هایی مواجه هستیم که سابقه زمین و تصاویر هوایی نشان داده است که درختان ملک، به علل مختلف از بین رفته است که در بررسی ها نقش مداخلات انسانی آشکار است؛ بنابراین از آنجاییکه باغات پرارزش باید حفظ شوند، مطابق قانون با مالکان متخلف برخورد می شود و باید باغات از بین رفته هم احیا شود.
عباسی با اشاره به اینکه برخی ساخت و سازها در باغات بر مبنای مصوبه برج - باغ در گذشته انجام شده است، افزود: روی سخن ما با املاکی است که اسناد و تصاویر ماهواره ای گواه باغ بودن این املاک است؛ ولی اکنون که پرونده این املاک برای تعیین نوعیت به شورا آمده، می بینیم که اثری از درخت نیست و بطور قطع این، تخلف است.
وی ادامه داد: پرونده هایی که رای باغ دارند و باغ شناخته شده اند، به علت ارزش اکولوژیک درختان باید حفظ شوند، در غیر اینصورت برابر ماده ۴ با مالک برخورد می شود و مالک باید باغ را باردیگر احیا کند و اگر علاوه بر تخریب درختان، ساخت و سازی هم فراتر از حدود قانونی انجام شده باشد، پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده خواهد شد.
منبع:

1401/02/27
11:39:00
0.0 / 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن