استاندار تهران:

مشكلات و تنگناهای محیط زیستی محلی و ملی نیست

مشكلات و تنگناهای محیط زیستی محلی و ملی نیست

به گزارش تاکسی مدرن استاندار تهران در پیامی به مناسبت روز جهانی محیط زیست بر ضرورت تغییر نگاه در استفاده پایدار از محیط زیست تاکید نمود.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی محیط زیست پیامی صادر کرد و تصریح کرد که در جهان امروز مسائل، مشکلات و تنگناهای محیط زیستی، دیگر بعنوان یک مبحث محلی و یا حتی ملی به شمار نمی آید و هر مساله محیط زیستی در هر نقطه از کره زمین، موضوعی فراگیر برای کل ساکنان آن خواهد بود.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، متن پیام استاندار تهران به شرح زیر است:

"محیط زیست میراث مشترک بشریت بوده و صیانت از آن وظیفه همگانی است؛ افزایش و پیشرفت دانش بشر در حوزه های مختلف و ارتقاء سطح رفاه اجتماعی، نیازهای جدیدی را پیش روی انسان قرار داده که برآورده ساختن آن بدون توجه به فعالیتهای توسعه ای امکانپذیر نبوده و نخواهد بود.

از طرفی محیط زیست از ارکان توسعه پایدار بوده و بدون توجه به محیط زیست، منابع طبیعی- ملی و انسانی گرفتار صدمه می شود و این مورد نتایج ناگواری را بر کره خاکی تحمیل خواهد کرد؛ از اینرو تحقق توسعه پایدار مستلزم مشارکت دو سویه به لحاظ بعد مکانی و زمانی است. در جهان امروز مسائل، مشکلات و تنگناهای محیط زیستی، دیگر بعنوان یک مبحث محلی و یا حتی ملی به شمار نمی آید و با عنایت به وابستگی متقابل و غیرقابل تفکیک محیط زیست با ابعاد مختلف زندگی بشر، در واقع وقوع هر مساله محیط زیستی در هر نقطه از کره زمین، موضوعی فراگیر برای کل ساکنان آن خواهد بود.

روز جهانی محیط زیست تلنگری است برای همگان تا با بازبینی در آن چه که در اثر نگاه یک سویه انسان در بهره برداری غیر اصولی و بی ضابطه، بر طبیعت و محیط زیست وارد شده است بگونه ای تغییر یابد که حقوق نسل های فعلی و آینده در استفاده پایدار از محیط زیست را تضمین کند.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن ۵ ژوئن روز جهانی محیط زیست به همه فعالین و دلسوزان این حوزه، از زحمات و تلاشهای همه همکاران در مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در صیانت و حفاظت از محیط زیست قدردانی می کنم."

منبع:

1400/03/16
16:01:27
0.0 / 5
251
تگهای خبر: استانداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن