جانشین ستاد اربعین استان تهران خبرداد

پخت ۴۰ هزار غذا در هر وعده برای زوار اربعین در نجف

پخت ۴۰ هزار غذا در هر وعده برای زوار اربعین در نجف

به گزارش تاكسی مدرن جانشین ستاد اربعین استان تهران با اشاره به طبخ حدود 4۰ هزار غذا در هر وعده برای زوار در شهر نجف اظهار داشت: با تمام توان در خدمت زایرین هستیم.حمیدرضا گودرزی در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایسنا به نجف اشرف در تشریح آخرین اقدامات ستاد اربعین در این شهر اظهار داشت: با عنایت به برداشته شدن ویزا با حجم انبوه زایرین در نجف مواجه هستیم به شكلی كه ظرف چهار سالی كه خدمت رسانی به زایرین اربعین را برعهده داشتیم چنین ترافیك زایرینی در نجف مشاهده نكرده بودیم.

وی اضافه كرد: با عنایت به برنامه ریزی هایی كه در ستاد اربعین استان تهران با حضور استاندار انجام شده بود پیش بینی این جمعیت را كرده بودیم. پس اقدامات ستاد در سه حوزه ثورة العشرین، پاركینگ طبقاتی و صحن حضرت زهرا (س) آغاز و با تمام توان نسبت به اسكان و تامین غذا زایرین برنامه ریزی شد.

گودرزی افزود: حدود ۱۰ هزار وعده غذا در هریك از این سه حوزه و در مجموع با ۷۰۰ وعده ای كه توسط ۳۰۰ موكب طبخ می شود با حدود ۴۰ هزار غذا در هر وعده پذیرای زایرین هستیم.وی اشاره كرد: موكب های دیگری از شهرستان هایی همچون دزفول و سیستان و بلوچستان در نجف حضور دارند كه با عنایت به خیل عظیم زایرین در نجف هماهنگی شد آنها نیز در اطراف همین سه حوزه مستقر شوند و به زایرین خدمت رسانی كنند.

معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران در تشریح وعده های غذایی زایرین نیز اظهار داشت: صبحانه از زایرین با حلیم، عدسی و سرشیر پذیرایی و برای ناهار و شام غذاهایی همچون چلوگوشت، چلومرغ، دمپختك، استامبلی طبخ می شود.

وی اضافه كرد: در مورد اسكان نیز غیر از موكب های موجود در اطراف نجف و كربلا و طول مسیر نجف به كربلا، در سه حوزه ثورة العشرین، پاركینگ طبقاتی و صحن حضرت زهرا (س) تا امروز بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر در شبانه روز اسكان داده می شوند.

گودرزی افزود: هم اكنون مشكل خاصی نیست. خیل مشتاقان سرور و سالار شهیدان بسیار زیاد است و خدمت رسانی آنطور كه باید مطلوب زایرین باشد، نیست. پس از همه زایرین عذرخواهی می نماییم اما با تمام توان و ظرفیت برای پذیرایی از زایرین تلاش می نماییم.

وی در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به نزدیكی به اربعین احتمال افزایش جمعیت در نجف وجود دارد، پیش بینی لازم برای اسكان و پذیرایی آنها شده است، اظهار داشت: در ستاد اربعین مركزی پیش بینی افزایش جمعیت شده است و تصور ما هم افزایش جمعیت در شهرهای نجف و كربلاست. ان شاءالله با تمام توان در خدمت زایرین هستیم.

منبع:

1398/07/17
14:20:27
5.0 / 5
4347
تگهای خبر: استانداری , ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن