پناهندگان جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان رجوع كنند

پناهندگان جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان رجوع كنند

به گزارش تاكسی مدرن مدیركل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت كشور از ادامه مرحله پنجم طرح بیمه سلامت پناهندگان اطلاع داد و اظهار داشت: تمامی پناهندگان می توانند جهت ثبت نام به یكی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نموده و دفترچه خویش را دریافت نمایند.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، مهدی محمودی درباره بیمه سلامت پناهندگان اضافه كرد: دفترچه بیمه سلامت خدمات پاراكلینیكی مانند هزینه های ویزیت پزشك، دارو، آزمایش و رادیولوژی و همینطور خدمات بستری و بستری موقت پناهندگان را در بیمارستان های دولتی و بیمارستان های طرف قرارداد با بیمه سلامت تحت پوشش قرار می دهد. این خدمات بیمه ای شامل پناهندگان صدمه پذیر و سایر پناهندگان می شود.
وی بیان كرد: پناهندگان صدمه پذیر و آن دسته از پناهندگانی كه در مرحله چهارم طرح بیمه سلامت دفترچه بیمه مجانی دریافت كرده اند، می توانند به نزدیكترین دفتر پیشخوان دولت در نزدیكی محل سكونت خود مراجعه نموده و دفترچه بیمه این مرحله خویش را دریافت نمایند.
مدیركل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت كشور افزود: دفترچه بیمه پناهندگان صدمه پذیر تا تاریخ ۵ اسفند ۱۳۹۸ اعتبار دارد. صدمه پذیری پناهندگان در دفاتر پیشخوان دولت قابل مشاهده می باشد و در صورت هرگونه ابهام در این خصوص باید مراتب از راه ادارات كل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری محل سكونت پیگیری شود.
محمودی اظهار داشت: پناهندگان غیرآسیب پذیر هم می توانند به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر كشور رجوع و در جهت ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه خود اقدام نمایند. پناهندگان باید به این نكته توجه داشته باشند كه اعتبار دفترچه ها از زمان صدور به مدت یك سال است.
وی بیان كرد: مهلت ثبت نام پناهندگان غیرآسیب پذیر در هر دوره فقط ۱۰ روز است. دوره سوم ثبت نام از تاریخ اول مهر تا دهم مهر ۹۸ و دوره چهارم ثبت نام هم از تاریخ اول دی تا دهم دی ۹۸ خواهد بود. ثبت نام در طرح بیمه سلامت به صورت خانوار انجام می شود و پناهندگان صدمه پذیر فقط هزینه اداری تشكیل پرونده و چاپ دفترچه را پرداخت می كنند.
محمودی افزود: حق بیمه پناهندگان صدمه پذیر قبلا پرداخته شده است. پناهندگان غیرآسیب پذیر علاوه بر هزینه های اداری تشكیل و چاپ دفترچه باید هزینه حق بیمه برای تمامی اعضای خانواده را هم پرداخت كنند.
وی در پاسخ به این سؤال كه اگر پناهنده ای در طرح های قبلی ثبت نام نكرده باشد چه مراحلی را باید طی كند، تصریح كرد: این دسته از پناهندگان باید مراحل پیش ثبت نام را انجام دهند و لزوم دارد در زمان حضور در دفاتر پیشخوان مراتب را به صادركنندگان دفترچه اطلاع دهند.
مدیركل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت كشور اظهار داشت: در صورت عدم احراز هویت پناهندگان یا هرگونه تغییر در وضعیت خانوار همچون نوزادان باید مراتب را از راه ادارات كل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری محل سكونت خود پیگیری كنند.
به گزارش پایگاه خبری بیمه سلامت، پناهندگان می توانند در زمان های ذكر شده با در دست داشتن كارت هویت، كارت آمایش و برگ تردد معتبر، یك قطعه عكس ۴*۳، گواهی صادره از جانب پزشك معتمد سازمان بیمه سلامت برای آن دسته از پناهندگانی كه دارای بیماری خاص (نارسایی كلیوی، تلاسمی، هموفیلی، پیوند كلیه، ام اس) هستند به یكی از دفاتر پیشخوان دولت رجوع و مبادرت به ثبت نام كنند. این درحالی است كه پناهندگان باید به این نكته توجه داشته باشند كه در زمان ثبت نام ترجیحا سرپرست خانوار باید حضور داشته باشد و در غیر این صورت یك نفر از اعضای خانواده با در دست داشتن مدارك فوق (برای كلیه اعضای خانوار) كه الزامی است به دفاتر پیشخوان دولت رجوع كند.1398/06/25
19:55:47
5.0 / 5
4278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن