جزئیات لغو احتمالی طرح زوج و فرد در تهران

جزئیات لغو احتمالی طرح زوج و فرد در تهران

به گزارش تاكسی مدرن معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران جزئیات احتمال حذف طرح زوج و فرد در سال آینده را شرح داد.


محسن پورسیدآقایی در گفت وگو با ایسنا، در مورد جزئیات احتمال حذف طرح زوج و فرد در تهران از سال آینده اظهار داشت: برپایه تصمیم شورای ترافیك تهران و شورای شهر تهران قرار براین بود كه در صورت موفقیت آمیز بودن طرح ترافیك، این طرح به محدوده زوج و فرد هم تسری یابد.
وی با اشاره به اینكه مطالعات نشان داده است طرح زوج و فرد، طرح اشتباهی بوده كه در بلندمدت نه تنها آلودگی هوا را كاهش نداده است، بلكه سبب شده مردم به سمت خرید خودوری ارزان قیمت اما پلاك مخالف گرایش پیدا كنند و این امر باعث افزایش آلودگی هوا شود، اظهار نمود: تحقیقات نشان می دهد كه برای كاهش آلودگی هوا لازم است كه طرح زوج و فرد ملغی شود.
پورسیدآقایی با اشاره به اینكه مطالعات ملغی شدن طرح زوج و فرد در حال انجام می باشد و در صورت تصویب شورای ترافیك تهران، احیانا اجرای طرح زوج و فرد بعد از سالها ملغی می شود، در مورد جزئیات مطالعات آن، اظهار داشت: در صورت تصویب شورای ترافیك تهران، طرح زوج و فرد حذف و تبدیل به حلقه دوم طرح ترافیك می گردد.
وی اضافه كرد: براین اساس دیگر پلاك خودرو ملاك تردد در محدوده نیست و همه خودورها با هر پلاكی می توانند، آزادانه تردد كنند اما هزینه ورود به حلقه دوم طرح ترافیك یا همان محدوده زوج و فرد یك سوم هزینه طرح ترافیك خواهد شد.
پورسیدآقایی با اشاره به اینكه برای ساكنین این محدوده هم تدابیر خاص اندیشیده شده است، اظهار داشت: به مانند طرح ترافیك، برای تردد ساكنین هم تخفیفات خاصی در نظر گرفته می گردد.
وی ادامه داد: مطالعات این طرح در حال انجام می باشد و در صورت تصویب در شورای ترافیك تهران، اجرای طرح زوج و فرد پس از سالها در تهران ملغی می گردد.1397/09/10
23:04:32
5.0 / 5
5100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن