هم افزایی شرط اصلی رفع مشكلات شهرداری ها و شوراها

هم افزایی شرط اصلی رفع مشكلات شهرداری ها و شوراها

تاكسی مدرن: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اظهار داشت: اقداماتی كه مقرر است برای رفع مشكلات شهرداری ها و شوراها و پیشبرد برنامه های مدیریت شهری صورت گیرد، برای تاثیرگذاری لازم باید با هم افزایی و استفاده از ظرفیت های دستگاه ها و سازمان های مرتبط و شهرداری و شورا همراه باشد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، ، مهدی جمالی نژاد كه شامگاه پنجشنبه هشتم آذر در اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراكز استانها در همدان سخن می گفت، با اشاره به اینكه باید از ظرفیت همه دستگاه ها برای حل مشكلات شهرداری ها و شوراها بهره برد، بر استفاده از ظرفیت شورای عالی استان ها برای پیشبرد امور مربوط به مدیریت شهری تصریح كرد.
ایشان در ادامه با مهم دانستن جایگاه شوراها و شهرداری ها در جامعه اظهار داشت: نقش شوراها و شهرداری ها باید به صورت ملموس در شهرها حس گردد و برای این منظور شوراها باید به محله ها بیایند و به محله محوری و شورایاری اهمیت دهند.
جمالی نژاد محله محوری را به علت تولید حس تعلق درون محله ای با اهمیت برشمرد و اضافه كرد: محله محوری حس تعلق مردم به شهرها و روستاها را تولید و تقویت كرده و این امر همبستگی بین مردم شهر را زیاد می كند كه منجر به انسجام اجتماعی می گردد و هر زمان انسجام جامعه بیشتر شود به افزایش امنیت ملی كشور كمك می نماید.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور در ادامه با اشاره به اینكه در دولت یازدهم برای پشتیبانی از شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهرها و با هدف بررسی دقیق مسایل و مشكلات شهرداری ها و مدیریت شهری، كمیسیون خاص امور كلان شهر تهران و سایر كلانشهرها تشكیل شد، اظهار داشت: بعد از تشكیل كمیسیون ذكر شده شاهد اقدامات مهمی همچون تهیه اسناد صدمه شناسی شهرداری ها در موضوعات وظیفه ای آنها از جانب سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با همكاری شهرداری ها و دستگاه های اجرائی ذیربط بودیم كه جهت بررسی تقدیم دولت شد.
جمالی نژاد اضافه كرد: اسناد صدمه شناسی كلانشهرها در حوزه های آتش نشانی و امور ایمنی، مدیریت فضای سبز شهری، مدیریت پسماند، حمل و نقل عمومی و ترافیك شهری، مدیریت بحران شهری، میادین میوه و تره بار، ساماندهی مشاغل، اصناف و فعالیت های شهری و آیین نامه مربوط به آن و اقدامات فرهنگی، اجتماعی شهرداری ها به تصویب كمیسیون خاص امور كلانشهر تهران و سایر كلانشهرهای دولت رسید و در قالب مصوبه هیات دولت به دستگاه ها ابلاغ گردید.
او همینطور بر اهتمام شهرداری ها و شوراها برای اجرای این مصوبات و ضرورت برنامه ریزی جهت استفاده از ظرفیت های قانونی تولید شده، تصریح كرد.
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اضافه كرد: وزارت كشور در زمان دولت یازدهم به منظور پشتیبانی از شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهرها لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و لایحه استخدامی شهرداری ها را تهیه و به دولت ارسال كرد كه بعد از تایید برای سیر مراحل قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی شد و لوایح مدیریت شهری، دهیاری ها و مدیریت یكپارچه آتش نشانی و ایمنی در دست تنظیم است و بزودی نهایی می گردد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، جمالی نژاد همینطور با اشاره به اینكه لایحه بودجه سال ۹۸ بزودی تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود، اظهار داشت: سعی كردیم تا در این لایحه به انتظارات شهرداری ها و دهیاری ها و مباحث مورد نظر آنها توجه گردد و برای درج این موضوعات و توجه لازم به توسعه مدیریت شهری و روستایی در قانون بودجه سال آینده، آماده همه گونه همفكری و هم اندیشی با تمامی دستگاه های مرتبط و نمایندگان محترم مجلس هستیم.1397/09/09
23:11:30
5.0 / 5
4517
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن