ممنوعیت كامل توزیع افزودنی ها در جایگاه های سوخت

ممنوعیت كامل توزیع افزودنی ها در جایگاه های سوخت

تاكسی مدرن: معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی از ممنوعیت كامل توزیع افزودنی ها در جایگاه های سوخت آگاهی داد و اظهار داشت: وزارت نفت، نه در توزیع افزودنی های سوخت نقش دارد و نه موافق آن است.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، بررسی منع توزیع افزودنی های سوخت در جایگاه های سوخت در سی و دومین جلسه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا كه در سازمان محیط زیست برگزار شد، در دستور كار قرار گرفت.

اكبری - معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی - در این باره اظهار داشت: افزودنی هایی كه در جایگاه های سوخت تولید می شود، تولید شده پالایشگاه های وزارت نفت نیست و هیچ گاه وزارت نفت اعلام نكرده كه سوخت تولیدی در پالایشگاه ها، نیازمند افزودنی است.

وی اشاره كرد: وزارت نفت، نه در توزیع افزودنی ها نقش داشته و نه موافق توزیع این افزودنی هاست.

معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی، با اشاره به این كه عمده افزودنی ها تحت عنوان اكتان افزا در جایگاه های سوخت عرضه می شود، اشاره كرد: با عنایت به بررسی های انجام شده و نمونه برداری های صورت گرفته، علیرغم ادعاهای مطرح شده؛ این افزودنی ها موجب افزایش اكتان سوخت هم نمی گردد. هرچند كه نیازی به اكتان افزا نیست چون بنزین سوپر و معمولی در جایگاه ها توزیع میگردد كه نیازی به اكتان افزا ندارد. بدین سبب هیچ ضرورتی برای توزیع افزودنی ها در جایگاه های سوخت وجود ندارد.

اكبری با اشاره به بررسی توزیع افزودنی های سوخت در كمیسیون قاچاق با عنایت به قیمت افزودنی ها و تاثیر سوء آن برای موتور اظهار نمود: ممنوعیت توزیع افزودنی ها در جایگاه های سوخت اعلام شده است. مكاتبه ای هم با سازمان استاندارد انجام شده بر این مبنا كه اگر قرار باشد این افزودنی ها توزیع شود، حتما باید استاندارد ملی برای آن در نظر گرفته شود.

معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی درانتها اشاره كرد: ممنوعیت كامل هرگونه افزودنی در جایگاه های سوخت مد نظر وزارت نفت می باشد.
1397/09/08
20:36:57
5.0 / 5
4331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن