سرپرست شهردار تهران:

تهران هوشمند می تواند تحولی عمیق در زندگی شهروندان احداث كند

تهران هوشمند می تواند تحولی عمیق در زندگی شهروندان احداث كند

تاكسی مدرن: سرپرست و شهردار منتخب تهران در شورای سیاست گذاری همایش تهران هوشمند اظهار داشت: بنیان تحولی عمیق در امتداد تغییر زندگی مردم با ایده تهران هوشمند می تواند احداث شود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، نشست شورای سیاست گذاری همایش و هفته «تهران هوشمند» امروز، پنجم آذر ماه با حضور رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار تهران و نمایندگان مجلس، دولت و بخش خصوصی در شورای شهر برگزار گردید.
در این نشست كه با هدف مرور آثار و بازخوردهای همایش سال گذشته، بلا شناسی آن، بررسی راهكارهای مؤثر برای پیشبرد اهداف همایش و مرور رویدادها و برنامه های همایش و هفته تهران هوشمند برگزار شد، صاحب نظران و نخبگان این حوزه به گفتگو نشستند.
در این جلسه پیروز حناچی، شهردار منتخب تهران برگزاری این همایش را گامی مثبت در امتداد دستیابی به اهداف شهر هوشمند عنوان نمود و اظهار داشت: اگر وضعیت كشور را با دو دهه گذشته مقایسه نماییم می بینیم كه پیشرفت های بسیاری خصوصاً در امر زیرساخت فناوری حاصل شده است. الان دانستن این نكته كه این پیشرفت ها در كیفیت زندگی مردم چه تأثیری دارد و توسعه آنها از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.
حناچی در ادامه ضمن تاكید بر مشاركت دانشگاه ها در حوزه شهر هوشمند ابراز امیدواری كرد، بنیان تحولی عمیق در امتداد تغییر زندگی مردم با ایده تهران هوشمند احداث شود.
در ادامه، محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران باز ضمن بررسی تمامی جوانب برگزاری همایش و هفته تهران هوشمند با ابراز امیدواری درباره ثمربخشی این حركت در امتداد احداث فضای هم اندیشی درباب هوشمندسازی شهر، با اشاره به توسعه سرویس ها و سامانه هایی كه استفاده از آنها برای مردم سهل باشد اظهار داشت: دستیابی راحت مدیران شهری به آمار و داده های مورد نیاز باز از دیگر مسائل مهم در یك شهر هوشمند است. همین طور دسترسی به داده های دینامیك شهری و امكان بررسی داده های زنده شهر از دیگر موارد مهم اداره یك شهر هوشمند است.
سپس پروانه مافی، نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تاكید بر لزوم هوشمندسازی، همایش پارسال را مقدمه و انگیزه ای برای حركت به سمت هوشمندسازی شهر عنوان نمود و اظهار داشت: این همایش می تواند تعریف جامع و مشتركی از شهر هوشمند عرضه نماید. پیشنهاد من این است كه انتظارات و خواسته های خودرا از نهاد قانون گذار در زمینه شهر هوشمند مشخص كرده و به ما منتقل نمایید.
در این نشست، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند، به نمایش گزارشی از همایش پارسال و اقداماتی كه سپس برگزاری همایش تا كنون در دبیرخانه و مركز تهران هوشمند انجام شده است، پرداخت. همین طور ضمن مرور خروجی ها و نتایج مورد انتظار همایشِ پیشِ رو، روش ها و برنامه ریزی های انجام شده برای تدوین نقشه راه تهران هوشمند، برگزاری كارگروه های تخصصی در این زمینه، سامانه ها و پروژه های مربوط به هوشمندسازی تهران را توضیح داد و معرفی نمود.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، قابل ذكر است هفته «تهران هوشمند» از ۱۴ تا ۲۰ آذرماه برگزار می گردد. در این هفته آغازین مسابقه چالش نوآوری تهران هوشمند، كارگاه آموزشی شهر هوشمند، افتتاح مركز فناوری های هوشمند شهری، رونمایی از دستاوردهای شهر هوشمند، تور آموزشی مركز آمار و رصد شهری پایتخت و در دو روز آخر، «همایش بین المللی تهران هوشمند» در برج میلاد تهران برگزار می گردد.1397/09/05
20:42:21
5.0 / 5
5084
تگهای خبر: آموزش , سازمان , سرویس , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن