نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران:

زلزله كرمانشاه زنگ خطری برای تهران است

زلزله كرمانشاه زنگ خطری برای تهران است

تاكسی مدرن: نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر ضرورت آمادگی برای مقابله با بحران ها بخصوص زلزله در پایتخت اظهار داشت: زلزله كرمانشاه زنگ خطری برای كل شهرهای كشور بخصوص تهران بوده است.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، ابراهیم امینی در آئین اهداء ماشین آلات تهیه شده برای مناطق زلزله زده توسط شورا و شهرداری تهران، اظهار داشت: ما در مقابل مناطق زلزله زده وظیفه ای بر عهده داشتیم كه از عهده وظیفه ای كه داشتیم به خوبی برآمدیم. یكی از نهادها و دستگاه هایی كه از ابتدای زلزله در كنار مردم كرمانشاه حضور داشت شهرداری تهران بود و شورای شهر تهران هم در مصوبه ای 10 میلیارد تومان را برای كمك به مناطق زلزله زده تصویب كرد.

وی اضافه كرد: برای بازسازی مناطق زلزله زده دو میلیارد و 300 میلیون تومان بابت كمك های اولیه پرداخت گردید و امروز از همان محل 33 دستگاه كامیون خریداری شده كه در اختیار شهرداری های این استان قرار می گیرد.

امینی افزود: این زلزله زنگ خطری برای كل شهرهای كشور بخصوص تهران كه پیشانی كشور شمرده می شود قملداد خواهد شد. كشور ما از نقاط زلزله خیز دنیاست و رتبه دهم را در این حوزه دارد. بنابراین باید این زلزله را زنگ خطری برای آمادگی بیشتر مدیریت شهری برای مقابله با سوانح احتمالی قلمداد نماییم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: مدیریت شهری باید در سه حوزه بازسازی بافت های فرسوده، مقاوم سازی سازه ها بخصوص ساختمان های بلندمرتبه دارای قدمت و آمادگی ستاد بحران برای مقابله با سوانح خویش را تجهیز كند. باید در حوزه آموزش شهروندان گام های موثرتری برداشته شود. گاهی برخی اقدامات خود خطرساز هستند. باید در قالب آموزش ها، شهروندان به این نكته توجه داشته باشند كه در هنگام وقوع زلزله باید از پمپ بنزین ها و مناطقی كه احتمال آتش سوزی در آنها وجود دارد دوری كنند. در صورتی كه مردم در زلزله اخیر تهران همه به سمت پمپ بنزین ها رفتند. این موارد باید در آموزش ها به شهروندان گفته شود. این در حالیست كه ظرف یك پارسال در این حوزه كار جدی انجام نداده ایم. بنابراین باید اگر مصوبه و بودجه ای نیاز است تامین گردد تا با آمادگی بیشتری در مقابل خطرات و صدمه ها ظاهر شویم.
1397/08/22
18:20:37
5.0 / 5
4684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن