خودروی بدهكاران بالای یك میلیون تومان عوارض طرح ترافیك توقیف می گردد

خودروی بدهكاران بالای یك میلیون تومان عوارض طرح ترافیك توقیف می گردد

تاكسی مدرن: سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در اطلاعیه ای به دارندگان خودروهایی كه بدهی آنها بابت عوارض طرح ترافیك به بیشتر از یك میلیون تومان رسیده است، اخطار داد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در اطلاعیه ای اعلام نمود: به اطلاع شهروندان و دارندگان خودروهای شخصی می رساند؛ امسال تردد غیرمجاز در محدوده های طرح ترافیك و زوج و فرد (روزهای مخالف پلاك) صرفا باعث جریمه راهنمایی و رانندگی نمی گردد و علاوه بر آن، بدهی عوارض خودرو به شهرداری را هم به همراه خواهد داشت. این مورد سبب شده كه شرایط برای رعایت كنندگان قانون آسان تر و برای متخلفان سخت تر شود.
با وجود آنكه در شش ماه اخیر اغلب شهروندان با ضوابط جدید طرح ترافیك آشنا شده و توانسته اند رفت و آمد خود به محدوده ها را با آن تطبیق دهند، متأسفانه برخی هنوز تصور می كنند ورود غیرقانونی به نفع ایشان است و صرفا باعث جریمه ۲۰ هزار تومانی خواهد شد؛ حال آنكه در ضوابط جدید، جریمه جدا از عوارض تعریف شده است و متخلفان باید بدهی عوارض خویش را هم پرداخت كنند.
در این اطلاعیه آمده است كه دارندگان خودروهایی كه تابحال به صورت غیرمجاز در محدوده های طرح تردد داشته اند و بدهی آنها در حال اضافه شدن است، می توانند با رجوع به سایت «تهران من» به نشانی my.tehran.ir یا استعلام از كد دستوری *137*3*3# از میزان بدهی خودرو بابت طرح ترافیك آگاه شوند و در همان سایت نسبت به پرداخت یكباره یا تدریجی آن اقدام نمایند.
دارندگان خودروهایی كه بدهی آنها از یك میلیون تومان فراتر رفته است هم ۱۰ روز مهلت دارند كه برای پرداخت بدهی خود اقدام نمایند. در غیر این صورت، مشخصات خودروی آنها برای اعمال قانون و توقیف به پلیس راهور ارسال خواهد شد.
از آنجائیكه امسال درآمدهای ناشی از طرح ترافیك صرف توسعه حمل و نقل عمومی و بهبود وضعیت ترافیك و آلودگی هوای شهر می گردد و سازمان حمل و نقل و ترافیك از عموم شهروندان دعوت می كند كه با پرداخت به موقع عوارض خود، شهرداری را در رسیدن به این هدف یاری كنند.1397/07/28
20:00:18
5.0 / 5
5040
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن