سخنگوی شورای شهر یزد:

توسعه روابط بین المللی تنها راه معرفی و پیشرفت یزد است

توسعه روابط بین المللی تنها راه معرفی و پیشرفت یزد است

تاكسی مدرن: سخنگو و رییس كمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد با بیان این كه گردشگری و تجارت الكترونیك تنها مسیر توسعه شهر یزد است، اظهار داشت: تنها راه معرفی و توسعه اقتصادی شهر یزد توسعه روابط بین المللی است.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، «محسن عباسی هرفته» در نشست خبری كمیسیون عمران و گردشگری شورای اسلامی شهر یزد، با بیان این كه راه توسعه شهر یزد از رهگذر توسعه روابط بین الملل می گذرد، اظهار نمود: بحث گردشگری و تجارت الكترونیك تنها مسیر توسعه شهر یزد است كه مستلزم توسعه روابط بین الملل است.
وی با اشاره به رواج توطئه ایران هراسی در جوامع بین المللی، اضافه كرد: تنها راه حذف توطئه ایران هراسی توسعه روابط بین المللی است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با بیان این كه ما باید به شهر یزد ارزش افزوده اضافه نماییم، اظهار داشت: ما اعتراف می نماییم كه طی یك سال قبل هیچ سفر خارجی توسط اعضای شورای شهر و شهردار یزد برای معرفی این شهر انجام نشده و این كم كاری این دوره شورای شهر است.
عباسی هرفته در ادامه با اشاره به لزوم معرفی ظرفیت های موجود این شهر در جوامع بین المللی تنها راه توسعه روابط بین المللی است.
رییس كمیسیون عمران شورای اسلامی شهر یزد حضور گردشگران فعلی یزد را شوخی دانست و بیان كرد: یزد باید در مقیاس بین المللی معرفی شود و موج گردشگران در كوچه های این شهر نمایان شود.
وی شهر پاك، انسان محور و زیبا را سه شعار اصلی كمیسیون عمران پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یزد دانست و اظهار نمود: پیاده محوری بجای سواره محوری، توسعه زیرساخت های گردشگری، قانون و نظام مندی ساختمانی به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، توجه به محیط زیست در جهت اصلاح طرح های عمرانی چهار رسالت تعیین شده برای كمیسیون عمران است.
این مقام مسئول استفاده از پسآب برای توسعه فضای سبز را یكی از برنامه های انجام شده و در دستور كار شورای شهر یزد عنوان نمود و افزود: استفاده بهینه از آسفالت های جمع آوری شده و آغاز طرح آسفالت بازیافتی برای پوشش مجدد شهر یكی دیگر از طرح های انجام شده و در دستور كار است.
رییس كمیسیون عمران شورای شهر یزد در ادامه پیاده محوری را ركن جدی برای توسعه اجتماعی دانست و بیان كرد: دوچرخه سواری نقش مهمی در ترویج فرهنگ پیاده محوری ایفا می كند.
وی توجه به مباحث زیست محیطی را یكی از لزوم های اجرایی شهر یزد دانست و بیان كرد: رسانه ها باید برای توسعه ظرفیت های زیست محیطی و حراست از این ظرفیت ها شورا را حمایت كنند.
این مقام مسئول در ادامه با بیان این كه طی یك سال قبل 50 جلسه و 52 بازدید از شهر یزد توسط كمیسیون عمران انجام شده است، اظهار نمود: این كمیسیون طی یك سال 82 مصوبه، 53 لایحه و 41 طرح پیشنهادی داشته است.
وی با اشاره به این كه در سال قبل پاركینگهای شهر یزد به 1500 پاركینگ افزایش یافته است، اضافه كرد: تمام پاركینگ های سطح شهر یزد به سیستم مكانیزه اعلام ظرفیت مجهز شدند.
عباسی هرفته توسعه حمل و نقل عمومی را از دیگر برنامه های در دستور كار شورای شهر دانست و بیان كرد: طی یك سال قبل 12 اتوبوس یورو 100 و 20 مینی بوس یورو پنج به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر یزد اضافه شده است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با بیان این كه امروز بافت تاریخی به كارگاه بهسازی و مرمت تبدیل گشته است، تصریح كرد: مرمت كوچه ها و معابر بخصوص بافت تاریخی یزد یكی از اولویت های جدی شورای شهر یزد است.
وی اجرای طرح جامع ترافیكی، شناسایی 550 عنوان مشاغل مزاحم شهری، انتخاب و انعقاد پیمانكار كشوری برای ساماندهی خیابان قیام از دیگر برنامه های در دستور كار این دوره شورای اسلامی شهر یزد است.
این مقام مسئول در ادامه تصریح كرد: مقرر شده تا آخر امسال 80 متر طول خیابان قیام از تقاطع امیرچخماق تا ورودی مسجد ملااسماعیل عملیات تجهیز مبلمان، نور و تولید سایه به آخر برسد.1397/07/14
21:04:11
5.0 / 5
4412
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن