بررسی وضعیت چشمه علی در فرمانداری ری

بررسی وضعیت چشمه علی در فرمانداری ری

تاكسی مدرن: نماینده فرمانداری ری از برگزاری جلسه ای برای بررسی وضعیت آب چشمه علی اطلاع داد.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، حسین عزیزی كه در بازدید خبرنگاران از وضعیت چشمه علی تیم خبری را همراهی می كرد با اشاره به اینكه در مورد وضعیت چشمه علی در فرمانداری جلساتی داشتیم، اظهار داشت: قرار شد دبی آب در ۲۰ سال اخیر را بررسی نموده و با بررسی میزان سطح آب در طول ۲۰ سال قبل مشخص شود كه تأثیر خط ۶ مترو در این كم آبی چقدر بوده است.

وی با اشاره به اینكه گزارش های مختلف در این باره به فرمانداری و بخشداری ارسال شده است، خاطرنشان كرد: نتایج این داده ها باید با حضور كارشناس رسمی دادگستری بررسی شود و مشخص شود كه آیا در كاهش آب چشمه علی خط ۶ مترو تأثیرگذار بوده و به چه میزان اثرگذار بوده است.

عزیزی با اشاره به اینكه متروی تهران بیاید بخشی از مسیر از مظهر خروجی چشمه به سمت روستای علائین لوله گذاری كند تا آب در راه مشخص به زمین های كشاورزی برسد، اظهار داشت: ظاهرا روستاییان این مورد را قبول نكرده اند چون كه معتقدند كارهایی كه برای احداث شبكه آب انجام داده اند، بیشتر بوده و سهم شان از چشمه علی بیشتر بوده كه البته این یك ادعا است و باید بررسی شود.

وی اضافه كرد: به نظر می آید تا یك ماه آینده جلسه ای در فرمانداری ری برای بررسی وضعیت آب چشمه علی و تاثیر مترو بر آن برگزار گردد.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در ادامه روشنی نماینده شورای كشاورزی روستای علائین هم به جمع خبرنگاران آمد و اظهار داشت: روستای ما نزدیك ترین روستا به چشمه علی بود كه ۴۰۰ هكتار از مزارع ما با چشمه علی آبیاری می شد اما حالا هشت ماه است كه با حفاری مترو آب چشمه هم كم شده است.

وی با اشاره به اینكه از فلكه سوم دولت آباد تا صفاییه قنات ها پرآب بودند، خاطرنشان كرد: حالا باید آب را ساعتی ۳۵ هزار تومان بخریم و این در شرایطی است كه آب بندی كه بر روی نهر چشمه علی بوجود آورده اند، شنی است كه نه تنها مانع متوقف شدن آب نمی گردد، بلكه آب را در خود فرو می ریزد.

وی با اشاره به اینكه پیش از حفاری حجم آب ۱۳۵ لیتر بر ثانیه و در بدترین حالت ۱۰۵ لیتر بر ثانیه بود، اظهار داشت: حالا میزان دبی آب ۲۰ لیتر در ثانیه است و اهرم هم دست خودشان است و هر وقت كه اعتراضاتمان زیاد می شود، مقدار آب را زیاد می كنند.
1397/07/02
14:40:35
5.0 / 5
4963
تگهای خبر: مترو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن