شاهكار شهرداری مشهد: صدها خودرو مردم را به پاركینگ برد و مالكان سالها دنبال آنها گشتند

شاهكار شهرداری مشهد: صدها خودرو مردم را به پاركینگ برد و مالكان سالها دنبال آنها گشتند

تاكسی مدرن شاهكار شهرداری مشهد: صدها خودرو مردم را به پاركینگ برد و مالكان سالها دنبال آنها گشتند


دادستان مركز خراسان رضوی روز گذشته با تایید این مطلب اظهار داشت: شهرداری برپایه قوانین و مقررات موجود وظیفه دارد به جمع آوری خودروهای فرسوده و آلاینده یا خودروهایی كه باعث سد معبر در شهر شده اند اقدام نماید. به همین خاطر هم از سال های گذشته تعداد زیادی خودرو به علت همین تخلفات توقیف و به یكی از پاركینگ های متعلق به شهرداری در انتهای كوی مجیدیه مشهد منتقل شده اند. قاضی غلامعلی صادقی اضافه كرد: اما متاسفانه در این باره تخلفات و سهل انگاری هایی توسط دستگاه های مربوط صورت گرفته است و آن ها شماره پلاك و مشخصات خودرویی را كه به پاركینگ منتقل كرده اند به سیستم فرماندهی پلیس گزارش نداده اند. مقام ارشد قضایی مشهد تصریح كرد: مالكان خودروها هم با تصور این كه خودروی آنان سرقت شده است با تشكیل پرونده در مراكز انتظامی و دستگاه قضایی، خواهان رسیدگی و كشف خودرو شده اند.
قاضی صادقی تصریح كرد: پیگیری های قضایی و رصدهای اطلاعاتی پرونده های سرقت خودرو، نشان داد برخی خودروهایی كه سرقت آن ها در سیستم پلیس ثبت شده، در پاركینگ انتهای كوی مجیدیه مشهد بعنوان خودروهای توقیفی نگهداری می شوند.
وی خاطرنشان كرد: با گزارش اسناد و مدارك موجود، مشخص شد این مورد باعث تضییع حقوق مردم و تشكیل صدها پرونده در مراكز قضایی و انتظامی شده است ازاین رو دادستان بعنوان مدعی العموم به ماجرای خودروهای توقیفی در پاركینگ شهرداری ورود كرد. دادستان عمومی و انقلاب مشهد افزود: به همین منظور نماینده دادسرا به همراه كارآگاهان پلیس آگاهی با حضور در پاركینگ مذكور به بررسی مبحث پرداختند كه مشخص شد به علت تخلف دستگاه های ذی ربط، تعداد زیادی از خودروهایی كه اعلام سرقت شده است در این پاركینگ وجود دارد.
قاضی صادقی با اشاره به این كه با عنایت به اهمیت ماجرا و حفظ حقوق مردم، شعبه ویژه ای در دادسرا رسیدگی به پرونده مذكور را بر عهده دارد، تصریح كرد: بررسی های دقیق در این باره مبین آن است كه حدود 1500 خودروی بلاتكلیف در این پاركینگ رسمی متعلق به شهرداری وجود دارد كه مالكیت آن ها مشخص نمی باشد.
دادستان مركز استان خراسان رضوی با تایید این كه بعضی از خودروها چندین سال است كه به پاركینگ یاد شده، منتقل شده اند و مالكان به دنبال یافتن آن ها هستند، خاطرنشان كرد: دادستانی برای دفاع از حقوق عمومی و احقاق حق مردم به این مورد ورود كرده است و بزودی بقیه پاركینگ های شهر هم مورد بازدید نمایندگان دادسرا قرار می گیرد وبا متخلفان هم برخورد قانونی خواهد شد.
بازپرس شعبه 217 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد هم كه رسیدگی به پرونده خودروهای توقیفی در پاركینگ شهرداری را به عهده دارد درباره چگونگی رجوع مردم برای شناسایی خودروهای توقیفی به خبرنگار خراسان اظهار داشت: افرادی كه طی سال های گذشته خودروهای آنان مفقود شده است می توانند برای بررسی و مشاهده فهرست خودروهای توقیفی در پاركینگ شهرداری به اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان رضوی واقع در منطقه رضاشهر مشهد رجوع كنند و در صورتیكه خودروی آنان جزو فهرست خودروهای مذكور باشد روند قانونی و تحویل خودرو به مالك بلافاصله در شعبه 217 دادسرای عمومی و انقلاب طی می گردد.
بازپرس كمال زاده افزود: مالكان خودروها همینطور در صورتیكه شكایتی در این باره داشته باشند هم می توانند شكایت خویش را در شعبه 217 مطرح كنند و مطمئن باشند كه با دقت و سرعت به شكایت آنان رسیدگی خواهد شد. وی ادامه داد: هم اكنون نظارت دقیق دادسرای عمومی و انقلاب مشهد درباره خودروهای توقیفی در پاركینگ ها شروع شده است. بازجو كمال زاده تصریح كرد: ثبت نشدن مشخصات خودروهای توقیفی در مراكز انتظامی، عامل اصلی بروز این مشكل برای مردم بوده است كه امیدواریم دیگر شاهد چنین تخلفاتی نباشیم چون كه این گونه سهل انگاری ها باعث تضییع حقوق عامه می گردد.
17231

1397/06/19
14:06:50
5.0 / 5
5150
تگهای خبر: شهردار , شهرداری , فرسوده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن