افشانی:

شهرداری تهران را با ۵۰هزار میلیاردتومان بدهی تحویل گرفتم، ۱۰ كیلومتر از خط ۷ مترو افتتاح می گردد

شهرداری تهران را با ۵۰هزار میلیاردتومان بدهی تحویل گرفتم، ۱۰ كیلومتر از خط ۷ مترو افتتاح می گردد

تاكسی مدرن: شهردار تهران از ضرورت نوسازی بافت فرسوده، توسعه حمل ونقل عمومی و مترو و... اطلاع داد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محمدعلی افشانی با حضور در یك برنامه تلویزیونی با بیان این كه ترافیك و آلودگی هوا از مهمترین چالش های تهران است، اظهار داشت: در همین راستا و برای پاسخ به این چالش ها، توسعه حمل ونقل به خصوص مترو در اولویت است چراكه معتقدیم تولید حمل ونقل عمومی به ایجاد عدالت نزدیك است.
وی با بیان این كه توسعه حمل ونقل عمومی به خصوص مترو در اولویت قرار گرفته است، اضافه كرد: ان شاءالله در همین ماه های پیش رو ۱۰ كیلومتر از خط ۷ مترو را افتتاح خواهیم كرد و تا هفته دولت سال آینده هم ۲۰ كیلومتر دیگر از این خط هم به بهره برداری خواهد رسید و این اقدامات بطور قطع گام موثری در جهت بهبود آلودگی هوا و ترافیك است.
افشانی با بیان این كه "در بازدید امروز از مترو تاكید كردم كه هر ایستگاهی كه تمام می شود، به مدار بهره برداری باید برسد و نه این كه منتظر بمانیم تا كل خط تمام شود بعد بهره برداری كنیم"، اضافه كرد: شعار من همواره صحت و سرعت بوده، اما برای من اول كیفیت و بعد سرعت و بعد كمیت مهم می باشد. مثلا ما در شهر به صورت مداوم آسفالت می نماییم مدام جدول ها را تغییر می دهیم اما اگر از اول كار با كیفیت باشد این دوباره كاری ها نیست.
وی با بیان این كه "معتقدم كه حتی اگر از پروژه ای یك درصد مانده باشد نباید افتتاح شود بلكه باید ۱۰۰ درصد پروژه تكمیل شده باشد و این روش بطور قطع مبنای كار و عمل ماست"، اضافه كرد: یكی از مهم ترین دغدغه های من حفظ باغات و فضای سبز است و بر همین مبنا دیگر ما باغات را تغییر كاربری نمی دهیم و بنابراین حفظ باغات موجود یا با پشتیبانی از مالك یا خریداری توسط شهرداری در اولویت ما است كه به علت همین حساسیت طرح كمربند سبز شمال تهران را اجراء كردیم كه از شرق تا غرب در شمال تهران نزدیك به یك هزار نفر تمام زمین های موجود را برای درختكاری آماده كردند كه با حمایت وزیر نیرو آب موردنیاز این درختان هم از پساب شهری تامین شد.
وی افزود: از ۳۵۴ محله در تهران، ۱۷ محله هیچ بوستانی ندارند كه تامین بوستان این مناطق در اولویت است.
شهردار كلان شهر تهران در مورد برنامه شهرداری در جهت افزایش نشاط اجتماعی، با اشاره بخصوص برنامه های برج میلاد و... اظهار داشت: تولید نشاط در جامعه از برنامه های من بود كه به شورا دادم و تمام تلاش ما این است كه مردم نشاط داشته باشند و نیروی انتظامی و شخص استاندار تهران در این زمینه همراهی كردند كه برای بانوان، كودكان و برنامه داریم تا امكان تفریح را متناسب با سن آن ها فراهم نماییم كه این ها جزء برنامه های ما است.
افشانی در تشریح برنامه های شهرداری برای بانوان اظهار داشت: من به عدالت ایمان دارم و حقوق انسان ها برایم یكسان است و بانوان پنجاه درصد جامعه را تشكیل می دهند و باید دیده بشوند و نكته این است كه در همه بخش های زندگی اگر در بخش مدیریت شهری و تمام سطوح مدیریتی حق بانوان رعایت شود، سبب شادی آن هاست.
وی با بیان این كه شفاف سازی مهم ترین اولویت كاری ما است، اظهار داشت: بر همین مبنا كل فرآیند صدور پروانه باید مكانیزه شود تا لازم نشود كه افراد به شهرداری رجوع كنند و كسی نگوید من آن قدر پول می گیرم یك طبقه بیشتر می دهم و هیچ رانت اطلاعاتی برای كسی نباشد.
وی ادامه داد: اگر مقرر است نیرو استخدام نماییم باید تمام شرایط استخدام روی سایت باشد.
افشانی اظهار داشت: در مبحث بافت فرسوده مسئولان كشور تاكیدات ویژه داشتند و بر همین مبنا با معاونت علمی ریاست جمهوری به توافق رسیدیم تا شركت های دانش بنیان را تشویق كنند تا به این محلات بیایند و ما در شهرداری به آن ها امكانات می دهیم و خودمان سهامدار شركت های دانش بنیان می شویم.
وی در انتها با بیان این كه "من شهرداری تهران را با ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته ام"، افزود: بدهی ها را به مرور پرداخت خواهیم كرد.1397/06/06
13:46:47
5.0 / 5
4446
تگهای خبر: آلودگی , باغ , ترافیك , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن