در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت

تصویب یك فوریت لایحه مجوز هزینه كرد به شهرداری برای مشاركت در برگزاری مراسم اربعین

تصویب یك فوریت لایحه مجوز هزینه كرد به شهرداری برای مشاركت در برگزاری مراسم اربعین

تاكسی مدرن: اعضای شورای اسلامی شهر تهران در هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران با یك فوریت طرح «ارائه مجوز انجام هزینه كرد به شهرداری برای مشاركت در برگزاری مراسم اربعین حسینی» موافقت كردند.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در جریان بررسی لایحه مجوز انجام هزینه كرد به شهرداری برای مشاركت در برگزاری مراسم اربعین حسینی، میرزایی معاون برنامه ریزی شهرداری تهران اظهار داشت: مراسم اربعین و راهپیمایی روز اربعین به یك جریان بزرگ جهانی تبدیل گشته و از حیث نمادین و محتوایی رویدادی بزرگ و اثرگذار به حساب می آید.

وی اضافه كرد: شهرداری در عرضه خدمت بخش بزرگی از خدمات خویش را در داخل خاك ایران و در حوزه خدمات شهری و حوزه فرهنگی عرضه می كند.

میرزایی افزود: از سال قبل توافق شده كه سقف هزینه ها و كمك ها به صورت دقیق مشخص شود. سال قبل برای این كار 10 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود و امسال هم این پیشنهاد عرضه شده است و امیدواریم كه با یك فوریت این لایحه موافقت شود تا سهم شهرداری تهران و نوع مشاركت آن به صورت كامل مشخص شود و شهرداری تهران هم بتواند مسئولیت های خود در ستاد اربعین را اعلام نماید.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از بررسی این لایحه مرتضی الویری بعنوان مخالف یك فوریت این طرح اظهار داشت: اگر به فوریت این لایحه رأی ندهیم و به صورت عادی برای بررسی كمیسیون برنامه و بودجه ارسال شود بدون شك كمیسیون در 10 روز گزارش آن را به صحن عرضه می كند. بنابراین می توان از فوریت آن صرف نظر كرد.

وی اضافه كرد: با این حال میزان از بدهی به پیمانكاران و اعتراض هر روزه آنها مقابل درب شورای شهر انجام چنین هزینه ای خارج از شهر تهران لزوم ندارد و من با آن مخالف هستم.

در ادامه حق شناس رئیس كمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران هم بعنوان مخالف تصویب یك فوریت این لایحه اظهار داشت: اربعین یك برنامه ملی است كه ریاست ستاد آن بر عهده وزیر كشور است. ستاد اربعین با 13 كمیته تشكیل می گردد كه شهرداری تهران مسئولیت كمیته خدمات شهری را بر عهده دارد. علاوه بر وظایفی كه در این كمیته بر عهده شهرداری تهران قرار می گیرد مسئولیت هماهنگی كلانشهرها هم بر عهده شهرداری تهران است.

وی تصریح كرد: از سه میلیون زائری كه به شهرهای نجف و كربلا برای راهپیمایی اربعین حسینی عزیمت می كنند یك میلیون نفر از آنها تهرانی هستند. در شورای شهر دوره چهارم مصوبه ای وجود داشت كه برای هزینه كرد شهرداری تهران پنج میلیارد تومان تخصیص داده شده بود كه بالغ بر 10 میلیارد تومان هزینه می شد. سال قبل برنامه راهپیمایی اربعین در دوره جدید مدیریت شهری با نظارت آقایان سالاری و مسجدجامعی انجام و خوشبختانه شاهد كاهش هزینه ها بودیم.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از بررسی این لایحه احمد مسجدجامعی در موافقت با یك فوریت این لایحه اظهار داشت: این مصوبه سال قبل هم در شورا وجود داشت و اگر به روال گذشته پنج میلیارد تومان برای این مراسم در نظر گرفته شده بود برابر 10 میلیارد امسال است. در رویكردها و سیاست های دوره جدید مدیریت شهری برای اربعین حسینی خدمت رسانی در حوزه خدمات شهری تعریف شده است. در حقیقت مسئولیت های شهرداری تهران در این حوزه تعریف شده است. البته در سال های گذشته برخی كارها انجام شده كه نیازی به انجام آنها نبوده اما برای مثال در حوزه حمل و نقل نیاز است كه خدمات ویژه ای به زائرین عرضه شود. همینطور برخی تبلیغاتی كه در گذشته انجام شده تفرقه انگیز بوده است.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران بعد از بحث و بررسی در این خصوص با 12 رأی موافق و هفت رأی مخالف به یك فوریت این طرح رأی مثبت دادند.
1397/06/04
16:17:14
5.0 / 5
4308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن