اخطار افشانی به سازندگان متخلف

اخطار افشانی به سازندگان متخلف

تاكسی مدرن: شهردار تهران به سازندگان متخلف اخطار داد كه به فكر تخلف نباشند چونكه رویه عوض شده و باید در ماده 100 جریمه تخلف را بپردازند.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محمدعلی افشانی ظهر امروز در حاشیه حضورش در شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز لایحه ای دوفوریتی را تحت عنوان لایحه دریافت عوارض و مطالبات شهرداری تهران به شورای شهر عرضه كردیم و برپایه آن كسانی كه اقدام به دریافت پروانه می كنند شامل این لایحه می شوند. خوشبختانه كلیات آن با اكثریت آرا به تصویب رسید.

وی با اشاره به اینكه ما در شرایط ركود قرار داریم و این درحالی است كه سرمایه گذاری و كسب و كار در حوزه مسكن اثرگذار است، اظهار داشت: برپایه تصمیم گیری انجام شده، كسانی كه می خواهند عوارض و بدهی خویش را نقدا پرداخت كنند معادل نرخ بهره بانكی یعنی 18 درصد تخفیف می گیرند و افرادی كه مایل به تقسیط هستند و 50 درصد را نقد پرداخت می كنند، می توانند با تقسیط 36 ماهه مابقی عوارض خود از تخصیص 9 درصدی بهره مند شوند.

شهردار تهران با اشاره به اینكه این مصوبه شامل حال همه كسانی می گردد كه خواستار ساخت و ساز هستند، اظهار داشت: برخی ها عنوان می كنند كه این تخفیف كه قبلا 23 درصد بوده و حالا به 18 درصد كاهش یافته، باعث كاهش درآمدها می شود، اما باید بگویم تخفیف 23 درصدی قبلی انگیزه تولید نمی كرد؛ چراكه هر فردی هر وقت كه می خواست می توانست از این تخفیف استفاده كنند و نكته دوم اینكه در این دوره بنا داریم كه دیگر ساختمان های غیرمعمول مانند ساختمان های 20 طبقه در كوچه های 10 متری به وجود نیاید و ساختمان ها برپایه ضوابط طرح جامع و تفصیلی باشند و این تخفیف متغیر می تواند انگیزه ساز باشد.

وی با اشاره به اینكه به صورت كلی حق تقسیط عوارض وجود ندارد اما همواره یك الی دو ماه را در جهت تشویق مردم تخفیف می دادند اظهار داشت: اما این تخفیف 23 درصد ثابت و به كل سال تعمیم داده شده بود كه درست نبود.

وی با اشاره به تصویب لایحه درآمدهای پایدار در هیات دولت اظهار داشت: تفاوتی بین شهرها در دولت وجود ندارد و اگر قرار باشد امتیاز خاصی به كلانشهرها داده شود بطور قطع در دولت و مجلس با آن موافقت نمی گردد چراكه همه شهرها از امتیاز یكسانی برخوردار می باشند.

رقم بدهی شهرداری بیش از 50 هزار میلیارد تومان است

وی درمورد سرانجام پرداخت بدهی پیمانكاران اظهار داشت: دقت داشته باشید كه رقم بدهی شهرداری بیش از 50 هزار میلیارد تومان است و این رقم بسیار بالایی است چراكه كل بودجه شهرداری 17 هزار میلیارد تومان است كه 10 هزار میلیارد آن بابت حقوق و هزینه های جاری صرف می گردد و 70 الی 80 درصد بودجه معمولا محقق می گردد.

وی با اشاره به اینكه هم اكنون تمهیداتی اندیشیده و بخشی از مطالبات پیمانكاران خرد پرداخت شده است اظهار داشت: امید است با انجام كارهای اوراق مشاركت 700 میلیارد تومانی بتوانیم بخشی از مطالبات و دیون در حوزه حمل و نقل را بپردازیم.

شهردار تهران افزود: شهرداری تهران تا اسفندماه فرصت داشت كه 1300 میلیارد تومان از اوراق مشاركت را استفاده نماید اما به علت پیدا نشدن بانك عامل این فرصت سوخت شد و حالا امیدواریم با همكاری بانك مركزی عامل این مشكل حل شود.

وی درمورد سرانجام آرا كمیسیون ماده 100 اظهار داشت: روز گذشته جلسه مفصلی درمورد تخلفات در شهرداری و ماده 100 داشتیم و كسانی كه تابحال تخلف كرده اند باید جریمه بپردازند اما تلاش خواهیم كرد كه از ابتدا جلوی وقوع تخلف را بگیریم تا شاهد كاهش تخلفات باشیم و به همه سازندگان می گویم كه به فكر تخلف نباشید كه بعدا در ماده 100 جریمه آن را بپردازید و رویه عوض شده است.

افشانی درمورد تذكر عضو شورای شهر درمورد تحقق 52 درصدی بودجه، اظهار داشت: گزارش مربوط به ماه گذشته بوده است و امروز برپایه آمارها میزان تحقق بودجه به 55 درصد رسیده است و میزان بودجه غیرنقد هم به 150 میلیارد تومان رسیده است و امیدواریم با تلاش گسترده میزان تحقق پذیری بودجه به بیش از 80 درصد برسد.
1397/05/30
14:20:32
5.0 / 5
4830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن