در بسته خبری اجتماعی امروز ایسنا می خوانید

از واكنش ها به دریاچه مصنوعی تبریز تا سرانجام حكم پزشك كیارستمی

از واكنش ها به دریاچه مصنوعی تبریز تا سرانجام حكم پزشك كیارستمی

تاكسی مدرن: ساخت دریاچه مصنوعی تبریز و حاشیه های پیرامون آن، مالیات پزشكان و سرانجام اجرای حكم پزشك مرحوم كیارستمی، مدارس فرسوده كشور و اعلام شرایط رانندگان سرویس مدارس، طرح نذر آب هلال احمر برای مناطق دچار خشكسالی و... همچون اخبار مهم امروز تحریریه اجتماعی ایسنا بود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، امروز یكشنبه 28 مردادماه و تا لحظه مخابره این گزارش، حدود 60 محتوای خبری از تحریریه اجتماعی ایسنا انتشار یافته است كه در ادامه بعضی از مهم ترین آنها را می خوانید:
مسعود باقرزاده كریمی - مدیر دفتر اكوسیستم های تالابی كشور ساخت دریاچه مصنوعی تبریز را ناقض سیاست دولت در احیای دریاچه ارومیه خواند و اظهار داشت: رودخانه آجی چای چند شاخه دارد كه پس از پیوستن به یكدیگر به دریاچه ارومیه می ریزد. یك شاخه از این رودخانه از شهر تبریز عبور می كند كه به مهرانه رود معروف است. دریاچه مصنوعی تبریز روی آن تولید شده است كه این شاخه پس از عبور از تبریز و پس از الحاق به آجی چای به دریاچه ارومیه وارد می گردد. سازمان حفاظت محیط زیست با ساخت این دریاچه مخالفت كرده است و فكر می كنم تاكنون هم منتفی شده است. اداره كل محیط زیست استان آذربایجان شرقی پیگیر این مورد است و باید به آن رسیدگی كند.
محسن هاشمی - رئیس شورای شهر تهران درمورد شائبه تغییر شهردار تهران به دنبال اجرای قانون منع به كارگیری بازنشستگان اعلام نمود: تمام تلاش مان را می نماییم كه تغییر مدیریتی در تهران نداشته باشیم.
مرتضی ضامنی - مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور با اعلام شرایط رانندگان سرویس مدارس، اظهار داشت: رانندگانی كه مقرر است تحت قالب شركت ها، خدمات حمل و نقل دانش آموزی عرضه كنند باید گواهی سوء پیشینه، عدم اعتیاد، سلامت جسم و سلامت روان داشته باشند و خودروی آنها هم معاینه فنی داشته باشد.
طبق اعلام دكتر علیرضا رییسی - معاون بهداشت وزیر بهداشت، كمتر از۴۰ درصد صنایع در ایران پیوست سلامت دارند؛ این در حالیست كه همه صنایع قبل از شروع به فعالیت باید پیوست سلامت داشته باشند.
دكتر ایرج فاضل - رییس كل سازمان نظام پزشكی امروز در نشستی خبری تصریح كرد كه كارتخوان در مطب ها، نقشی در محاسبه مالیاتی پزشكان ندارد و در عین حال سفارش كرد كه پزشكان جهت سهولت مراجعین و بیماران، از دستگاه كارتخوان در مطب های خود استفاده كنند. همینطور در این نشست دكتر فتاحی - معاون انتظامی سازمان نظام پزشكی از سرانجام اجرای حكم پزشك مرحوم كیارستمی گفت و علیرضا سلیمی - معاون آموزشی و پژوهشی این سازمان وضعیت مهاجرت پزشكان را توضیح داد.
افروز صفاری فرد - مدیركل دفتر امور مراكز توانبخشی روزانه و توانپزشكی سازمان بهزیستی كشور، تامین وسایل كمك توان بخشی معلولان در شرایط بازار فعلی و نوسانات ارزی را یكی از دغدغه های سازمان خواند. وی با اشاره به اینكه یكی از فعالیت هایی كه در سازمان بهزیستی انجام می گردد تامین تجهیزات توانبخشی برای معلولین تحت پوشش در دفتر توانبخشی روزانه است، اظهار داشت: به دنبال این اقدامات هر سال حدود 14 هزار سمعك، 17 هزار ویلچر، 40 هزار وسیله دیگر برای معلولین جسمی و حركتی و 18 هزار وسیله برای افراد كم بینا و نابینا تهیه می شد و در اختیارشان قرار می گرفت.
علی شهری - مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینكه ۲۳۵ مدرسه در تهران عمر بالای ۶۰ دارند گفت: این مدارس در حالت عادی مشكلی ندارند، اما در شرایط اضطرار جزو صدمه پذیرترین ها خواهند بود. وی درباره تعداد مدارس نیازمند تخریب و بازسازی در تهران اظهار نمود: مدارس نیازمند تخریب و بازسازی در استان تهران فراوان داریم. در مجموع در استان تهران ۸۵۰۰ كلاس باید تخریب و بازسازی و ۱۴ هزار و ۵۰۰ كلاس مقاوم سازی شوند.
نورعلی عباس پور - مدیر كل دفتر انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش از ممنوعیت مدارس برای عقد قرارداد با افراد حقیقی برای سرویس دانش آموزی اطلاع داد و تصریح كرد كه مدیران مدرسه اجازه ندارند تا با افراد حقیقی و غیر مجاز برای حمل و نقل دانش آموزان قرارداد ببندند.
محمود محمدی نسب - دبیركل جمعیت هلال احمر امروز در نشستی خبری جزئیات طرح«نذرآب»جهت آبرسانی به مناطق دچار خشكسالی را اعلام نمود.
عیسی كلانتری - رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: امروز هورالعظیم در حال سوختن است و مطمئن هستم عمدی است و مردم شهرهای جنوبی ما در یك ماه اخیر دود استنشاق می كنند. وی امروز در جلسه شورای اداری استان كرمان اضافه كرد: نمی توانیم با استفاده از زمینی آتش هورالعظیم را خاموش نماییم چونكه از زمان جنگ مین روبی نشده است. از جانب دیگر ۱۳ روز طول كشید تا اجازه بدهند بالگردهای ما به آن سوی مرز بروند و آتش را خاموش كنند، مشخص است عمدی در كار است كه آتش خاموش نشود.
سردار اسكندر مومنی - جانشین فرمانده ناجا هم از ورود پلیس برای برخورد با محتكران خبر داد و اظهار داشت: پلیس برای برخورد با احتكاركنندگان و اختلال گران در بازار سكه و ارز هم ورود پیدا كرده است و با عناصر اصلی برخورد خواهیم كرد، ضمن آنكه هر سه قوه مصمم هستند كه با متخلفان برخورد جدی صورت گیرد و این اطمینان را به مردم عزیز كشور می دهیم كه همچون گذشته از این دوره زمانی هم به سلامت عبور خواهیم كرد.
پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه مخابره این گزارش كه از جانب مخاطبان انتخاب شده هم به شرح زیر است:
گروگانگیری در انزلی، رهایی گروگان در یاسوج
دریاچه مصنوعی تبریز، ناقض سیاست دولت در احیای دریاچه ارومیه
اطلاعیه شهرداری درباره لغو طرح ترافیك 33 نفر
كمتر از ۴۰ درصد صنایع كشور پیوست سلامت دارند
كارتخوان، نقشی در محاسبه مالیات پزشكان ندارد
1397/05/28
23:24:52
5.0 / 5
4450
تگهای خبر: حمل و نقل , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن