ساختمانهای حصار كرج مثل تركیه رنگی می شوند

ساختمانهای حصار كرج مثل تركیه رنگی می شوند

تاكسی مدرن: سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری كرج از اجرای طرح رنگ آمیزی دیوارهای واحدهای مسكونی خط حصار اطلاع داد.


پیمان بضاعتی ‎ پور در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: وضعیت سیما و منظر شهری تاثیر بسزایی در عملكرد روحی و جسمی شهروندان دارد.
وی افزود: متاسفانه نه تنها در كرج بلكه در خیلی از شهرهای كشور برنامه ای برای ساماندهی وضعیت سینما و منظر شهری اجرایی نشده و همین سبب شده ساختمان هایی كوتاه و بلند كه نماهای ناهماهنگی هم دارند در گوشه و كنار شهرمثل قارچ رشد كنند.
وی ادامه داد: هرچند نمی توان مردم را مجبور كرد كه مثلا از نماهای یك شكل استفاده كنند ولی می توان دستورالعملی تدوین كرد كه شهروندان در زمان انتخاب نمای ساختمانشان به آن توجه داشته باشند. بعنوان مثال در تركیه نماهای اغلب ساختمان های مسكونی سیمانی است ولی مردم دیوارهایشان را با رنگهای سرد و گرم می پوشانند كه این خود سبب تولید پازل بصری در شهر می گردد.
این مسئول توضیح داد: برای نخستین بار در كرج می خواهیم دیوارهای واحدهای مسكونی كه در ضلع جنوبی خط چهار حصار قرار گرفته اند را رنگ آمیزی نماییم. مطالعات این طرح انجام شده و اگر بعد از اجرا بازخورد مثبتی داشته باشد در سایر مناطق كرج هم اجرایی می گردد.
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری كرج اظهار داشت: این سازمان برای زیباسازی بصری شهر طرح های مختلفی چون نقاشی های دیواری را هم در دستور كار دارد كه با تخصیص اعتبار اجرایی می گردد.1397/05/17
14:03:15
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: سازمان , شهردار , شهروندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن