نژادبهرام اظهار كرد

انتشار لیست دریافت كنندگان طرح ترافیك خبرنگاری با هدف جلوگیری از شائبه های احتمالی

انتشار لیست دریافت كنندگان طرح ترافیك خبرنگاری با هدف جلوگیری از شائبه های احتمالی

تاكسی مدرن: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران درباره انتشار لیست دریافت كنندگان طرح ترافیك خبرنگاری، اظهار داشت: انتشار لیست خبرنگارانی كه از طرح ترافیك استفاده می نمایند، در جهت جلوگیری از تولید شائبه های احتمالی بود، زیرا این طرح شرایط ویژه ای داشته و تعدادش هم محدود است. بر همین مبنا احتمال سوءتفاهم به علت كمبود اطلاعات وجود دارد.زهرا نژاد بهرام در گفت وگو با ایسنا، در واكنش به انتشار لیست دریافت كنندگان طرح ترافیك خبرنگاری، با اشاره به اینكه به صورت كلی رویكرد شورای شهر بر مبنای شفافیت است، اظهار داشت: بر همین مبنا در اقداماتی هم كه در شورای شهر انجام می دهیم، تمام تلاشمان این است كه اطلاعات مخفی نماند، زیرا معتقدیم هر چه اطلاعات مخفی بمانند، هم ضریب اعتمادزایی میان مدیریت شهری و مردم و شهروندان كاسته می شود وهم در بعضی موارد بستری برای ورود عناصر دیگر و فسادآور شدن تولید می كند، زیرا حبس اطلاعات نوعی فعالیت قدرت زا به حساب می آید و كسی كه به اطلاعات مرتبط می باشد، طبیعتا قدرت بیشتری دارد.

وی با اشاره به اینكه بر همین مبنا استراتژی مدیریت شهری بر این است كه كلیه اطلاعات را درباره عرضه خدمات شهری به شهروندان، عقد قراردادها با پیمانكاران، برنامه های شهری و... در اختیار شهروندان قرار دهد، ادامه داد: همه این اطلاعات در طول دوره پنجم شورای شهر در اختیار شهروندان قرار گرفته است. در زمینه طرح ترافیك و بویژه طرح ترافیك مربوط به حوزه خبرنگاران و اهالی رسانه كه دغدغه های زیادی برای اهالی رسانه به دنبال داشت همین رویكرد را در پیش گرفتیم. بویژه كه رسانه ها بعنوان بازوی اصلی در برقراری دموكراسی، رفع فساد و گسترش شفافیت عمل می كنند.

نژادبهرام تصریح كرد: انتشار لیست خبرنگارانی كه از طرح ترافیك استفاده می نمایند، در جهت جلوگیری از تولید شائبه های احتمالی بود. زیرا این طرح شرایط ویژه ای داشته و تعدادش هم محدود است. بر همین مبنا احتمال سوءتفاهم به علت كمبود اطلاعات وجود دارد. ازاین رو انتشار لیست خبرنگارانی كه طرح ترافیك دریافت نمودند، می تواند تا حدود زیادی به رفع سوءتفاهم های احتمالی و نگرانی های ناشی از شفافیت و پاسخگو بودن مدیریت شهری نسبت به اقداماتی كه انجام داده، كمك نماید.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران اظهار نمود: این اقدامات گام های اولیه است و امكان دارد با نقدهایی روبرو شود كه این نقدها هم طبیعی است. مدیریت شهری در جهت تولید شفافیت و رفع سوءتفاهم های احتمالی و با عنایت به قولی كه به شهروندان داده است، باید اطلاعات اقداماتش را با رویكرد شفافیت در اختیار شهروندان قرار دهد و فكر می كند كه تنها راه گریز از فساد احتمالی كه امكان دارد در بعضی بخش ها تولید شود، شفافیت است؛ چراكه هرچقدر مردم بیشتر اطلاعات داشته باشند، هم كسانی كه تمایل به بهره گیری از اطلاعات دارند، محدود می شوند و هم فرصت اینكه بخواهند این اطلاعات را برای دیگران استفاده كنند، محدود می گردد. ازاین رو این روند همچنان ادامه دارد و مطمئنم كه مدیریت شهری بر این امر تمركز دارد و مدل كاری اش بر این اساس است زیرا با این قول روی كار آمده تا بتواند همیشه مردم را محرم خود بداند چون كه مردم آنها را انتخاب كردند.

نژادبهرام با اشاره به اینكه رابطه بین مدیریت شهری و مردم یك رابطه كاملا بدون واسطه است، اظهار داشت: اقداماتی هم كه در زمینه نشر اطلاعات انجام می شود، در همین راستاست و ما می خواهیم كه هرچه بیشتر تلاش نماییم تا فاصله ای بین مدیریت شهری و مردم تولید نشود و اگر احیانا در بعضی قسمت ها فاصله ای هم هست، برطرف شود.
1397/04/08
15:31:31
5.0 / 5
5009
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن