۴۰ هزار تاكسی امسال نوسازی می گردد

۴۰ هزار تاكسی امسال نوسازی می گردد

تاكسی مدرن: مدیرعامل تاكسی های شهری كشور از وجود ۱۲۰ هزار تاكسی فرسوده اطلاع داد و اضافه كرد: یك سوم كل تاكسی های شهری كشور فرسوده می باشند.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی درباره طرح نوسازی تاكسی های فرسوده، اظهار نمود: از بهمن ۹۴ طرح نوسازی با همكاری سازمان برنامه و بودجه، بانك ها، شركت خودروساز و.. شروع شد و تا كنون ۷۱ هزار دستگاه تاكسی فرسوده از رده خارج شده است.

وی از وجود ۱۲۰ هزار تاكسی فرسوده اطلاع داد و اضافه كرد: امسال ۴۰ هزار دستگاه تاكسی نوسازی می گردد تا ان شاالله طی دو سال آینده انباشت فرسودگی به صفر برسد.

ضامنی همینطور سن ۱۰ سال برای هر خودروی تاكسی را مرز فرسودگی دانست و افزود: این خودروها مشمول طرح نوسازی و تعویض هستند.

به قول مدیرعامل تاكسی های شهری، هرچه پیش تر رویم، تاكسی های فرسوده بیشتری به این خانواده اضافه خواهد شد و امروز یك سوم از كل تاكسی های شهری كشور فرسوده شده اند.

ضامنی نرخ تسهیلات با سود كمتر را همچون اقدامات راهگشا برای حل و فصل معضل تاكسی های فرسوده عنوان نمود و اضافه كرد: این نرخ ۱۸ درصد و مصوب شورای پول و اعتبار است.

وی همكاری چندین دستگاه در كشور را لازمه خروج تاكسی های فرسوده دانست و ادامه داد: اگر این طرح فراگیر باشد و بانك های بیشتری در نوسازی شركت نمایند، شمار ۱۲۰ هزار تاكسی فرسوده به صفر خواهد رسید.

ضامنی در ادامه صحبتهای خود در یك برنامه رادیویی اظهار نمود: هماهنگی ها با یك بانك شروع شده است و در تدارك هماهنگی با سایر بانك ها هستیم تا عدد قابل توجهی از تسهیلات بدست آید.

وی تصریح كرد: همه اركان دولت درپی پیشبرد نوسازی تاكسی های فرسوده هستند؛ این طرح موفق ترین طرح دولت در حوزه نوسازی ناوگان عمومی بوده تا ان شاالله شاهد فراهم شدن تسهیلات بیشتری باشیم.

ضامنی همینطور در ارتباط با آلایندگی خودروهای كاری اظهار داشت: این خودروها روزانه ۲۰۰ كیلومتر پیمایش داشته و نقش مهمی در آلودگی هوا دارند؛ ازاین رو بایستی استانداردهای لازم را داشته باشند.

مدیرعامل تاكسی های شهری كشور اضافه كرد: بضاعت خودروسازی در كشورمان [اندك است] و بطور قطع حركت به سمت ساخت خودروهای هیبریدی آلایندگی كمتری خواهد داشت؛ اما هزینه سفر را در كشور بالا می برد.»

ضامنی در ارتباط با روند اجرای طرح پرداخت الكترونیك كرایه تاكسی اظهار داشت: این مورد بصورت جدی در دست اقدام است و امید است به مدلی كاربردی و اجرایی در پرداخت الكترونیك برسیم.1397/03/29
14:56:25
5.0 / 5
5070
تگهای خبر: آلایندگی , تاكسی , فرسوده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن