بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

تاكسی مدرن: هشدار؛ احتمال تغییر الگوی پرخطر مصرف كنندگان ˮشیشهˮ به دنبال افزایش قیمت، ورود ۹۳۵۰ معلم جدید به مدارس از اول مهر، اجرای كامل كاداستر جنگل های كشور تا آخر سال، خطری دخانیاتی بیخ گوش شالیزارها و كنترل و پایش حریم تهران با ˮهلی شاتˮ و تصاویر ماهواره ای همچون اخبار امروز سرویس اجتماعی ایسنا است.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، سرویس اجتماعی امروز (۲ خرداد) بیش از 40 خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه سر تیتر بعضی از مهمترین آن ها در ادامه آمده است:

"تبدیل مدارس متروكه به دهسرا" به كجا رسید؟

طرح "تبدیل مدارس متروكه به دهسرا" در روستاها كه حدود یك ماه پیش از جانب وزارت كشور به آموزش و پرورش پیشنهاد داده شد، هنوز بی جواب مانده است. در باره این طرح سعید رضا جندقیان -معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور- هم به ایسنا اظهار داشت: برپایه نامه ای به استانداری و احصای این مدارس دریافتیم كه در روستاهای كشور حدود ۲۰۰۰ مدرسه متروكه وجود دارد و به علت اینكه هزینه ساخت بنا هم زیاد است. ازاین رو تصمیم گرفتیم در صورت امكان از همین مدارس استفاده نماییم.

كنترل و پایش حریم تهران با "هلی شات" و تصاویر ماهواره ای

حمید اسدبیگی -معاون نظارت اداره كل حریم شهرداری تهران- از كنترل هوشمند حریم پایتخت اطلاع داده و با اشاره به آخرین وضعیت حریم پایتخت، گفته است كه حریم، موضوعی ملی و در عین حال فرا بخشی است كه دارای ساختار و قوانین مختلف است كه گاها در قسمتهایی هم پوشانی دارند.

در جلسه دو ساعته اعضای شورای شهر با افشانی چه گذشت؟

علی اعطا -سخنگوی شورای شهر تهران- جزئیات جلسه روز گذشته شهردار تهران با اعضای شورای شهر را تشریح و اظهار نمود: پیش از این هر دو هفته یك بار جلسات هم اندیشی با شهردار قبلی تهران داشتیم كه در همین راستا روز گذشته از آقای افشانی دعوت كردیم كه با حضور در شورای شهر تهران جلسه ای با اعضای شورای شهر داشته باشیم. همینطور در این جلسه شهردار تهران با اولویت ها و دغدغه های اعضای شورا شهر آشنا شد.

۷۷ درصد آلودگی صوتی تهران مربوط به فعالیت های ساختمانی است

زهرا صدراعظم نوری -رییس كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران- با اشاره به اینكه وضعیت شهر تهران در حوزه آلودگی صوتی در شرایط بدی قرار گرفته، گفت است كه ۷۷ درصد آلودگی صوتی تهران مربوط به فعالیت های ساختمانی است.

اتمام بررسی طرح ترافیك خبرنگاران /انتشار لیست سهمیه بگیران در هفته آتی

علی پیرحسین لو -مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران- از اتمام پروسه بررسی طرح ترافیك خبرنگاران اطلاع داد و اظهار داشت: بیش از۵۴۰۰ درخواست طرح ترافیك خبرنگاران به معاونت حمل ونقل وصول شد و همینطور ۳۵۰۰ ایمیل تجدید نظر برای بررسی مجدد مدارك خبرنگاری ارسال شد كه تمامی ایمیل ها و مدارك پیوست آنها، بر اساس قواعد آیین نامه طرح ترافیك خبرنگاران بررسی گردید.

خطری دخانیاتی بیخ گوش شالیزارها/ صنایع از سیاست گذاری دور شوند

حوزه سلامت نگران دخالت صنایع در سیاست گذاری است؛ سنگ اندازی هایی كه می تواند مانع حركت ایران به سمت انجام تعهدات بین المللی خود در زمینه كاهش مصرف دخانیات شود. آخرین آمارها درباره میزان مصرف سالیانه سیگار در كشور، رقم ۵۵ میلیارد نخ را اعلام می كنند؛ رقمی كه جان باختن ۵۵ تا ۶۵ هزار ایرانی را به دنبال دارد. طبق اظهارات مسئولان سلامت، عوامل صنایع دخانی تلاش می كنند قوانینی كه برای كنترل دخانیات وضع شده و به منافع آنها زیان می رساند را لغو كنند.

آنفلوآنزای پرندگان مختص فصل سرد نیست/آخرین وضعیت بیماری در كشور

دكتر محمدمهدی گویا -رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت- درباره وضعیت شیوع و بروز آنفلوآنزای پرندگان در كشور توضیح داد و خاطرنشان كرد: در سال جدید مواردی از بروز آنفلوآنزا میان پرندگان مشاهده شده است، اما تابحال موردی از مبتلا شدن به این بیماری در انسان نداشته ایم.

هشدار؛ احتمال تغییر الگوی پرخطر مصرف كنندگان "شیشه" به دنبال افزایش قیمت

درحالی كه سرهنگ محمد بخشنده -رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ- از سه برابر شدن قیمت مخدر شیشه بعد از افزایش نرخ دلار و دیگر ارزها خبر داده، برخی مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن رد این موضوع، افزایش قیمت این ماده مخدر را تحت تاثیر شاخص های متعددی می دانند كه افزایش قیمت دلار تنها یكی از آنهاست.

پوشش ۷۰۰ هزار خانواده جدید در كمیته امداد طی امسال/ افزایش ۱۳ درصدی مستمری مددجویان

سید پرویز فتاح -رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره)- از پرداخت ۱۰۰ هزار فقره وام اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی با متوسط ۲۵ میلیون تومان به افراد تحت پوشش این كمیته اطلاع داد و اظهار داشت: با كمك مجلس و دولت پرداخت مستمری افراد تحت پوشش كمیته امام خمینی(ره) سه برابر شده است. برای مثال یك خانواده پنج نفره به غیر از مبلغ یارانه خود ۴۶۵ هزار تومان مستمری دریافت می كنند.

تغییر طرح روی جلد دفترچه های تامین اجتماعی

طرح روی جلد دفترچه های درمان تامین اجتماعی تغییر كرده و چند ماهی است بیمه شدگان بعد از تمدید دفترچه های خود با شكل و شمایل جدیدی از دفترچه ها برخورد می كنند.

ورود ۹۳۵۰ معلم جدید به مدارس از اول مهر/ رایزنی برای دریافت ۲۵ هزار مجوز استخدامی

حسین خنیفر -رئیس دانشگاه فرهنگیان- با اشاره به اینكه ۱۷ هزار ردیف برای جذب نیرو در قالب آزمون استخدامی امسال داریم كه از بین فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر پذیرفته و گزینش می شوند، اظهار داشت: طبق آخرین رایزنی ها خواهان تخصیص ۲۵ هزار مجوز دیگر شده ایم و اعلام كردیم ۲۵ هزار ظرفیت خالی داریم كه تا كنون با آن موافقت نشده است.

آیین نامه ای كه معلمان فاقد صلاحیت را به كشور باز می گرداند

غلامرضا كریمی -رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش- اظهار داشت: اكنون آیین نامه ای در دست تدوین داریم كه حتی اگر معلمی از همه فیلترهای اعزام عبور كرد و به خارج از كشور رفت اما از كارآیی مناسب برخودار نبود، بتوانیم طبق این آیین نامه كه در دست تنظیم داریم وی را به كشور برگردانیم.

بررسی حواشی آزمون استخدامی محیط زیست

ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان حفاظت محیط زیست در شرایطی به آخر رسید كه فارغ التحصیلان بیكار رشته محیط زیست نسبت به روند جذب نیرو در این سازمان اعتراضات شدیدی دارند، اما سازمان محیط زیست اعلام می كند كه كلیه استخدام ها متكی به شرایط احرازی است كه سازمان امور اداری و استخدامی تایید می كند همینطور محیط زیست علاوه بر دانش آموختگان محیط زیست به متخصصانی در سایر رشته ها نیاز دارد. طی چند روز گذشته جمعی از فارغ التحصیلان رشته محیط زیست نسبت به روند جذب نیرو در سازمان حفاظت محیط زیست اعتراض كردند. آنان با ارسال نامه ای به عیسی كلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - خواهان اصلاح كدرشته های مندرج در دفترچه آزمون استخدامی محیط زیست شدند.

اجرای كامل كاداستر جنگل های كشور تا آخر سال/ ۶۰ هزار پرونده در انتظار تعیین تكلیف اراضی

مسعود منصور -معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری- با اشاره به اینكه امیدواریم تا آخر امسال بتوانیم كاداستر كل ۱۴ میلیون هكتار جنگل های كشور را انجام دهیم، اظهار داشت: حدود ۶۰ هزار پرونده در حوزه تعیین تكلیف اراضی اختلافی و رفع تداخلات وجود دارد.

قارچ های سمی همچنان قربانی می گیرند

مجتبی خالدی -سخنگوی سازمان اورژانس كشور- از افزایش تعداد مسمومان و فوتی های ناشی از مصرف قارچ سمی اطلاع داد و درباره آخرین وضعیت مسمومان با قارچ در استان های كشور اظهار داشت: تا ساعت ۱۱ بامداد امروز ۱۱۵۱ نفر به بیمارستان ها مراجعه نموده اند كه از این تعداد ۹۶ نفر در بیمارستان بستری و متأسفانه ۱۸ نفر جان خویش را از دست داده اند.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا پربازدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

هشدار؛ احتمال تغییر الگوی پرخطر مصرف كنندگان "شیشه" به دنبال افزایش قیمت

پوشش ۷۰۰ هزار خانواده جدید در كمیته امداد طی امسال/ افزایش ۱۳ درصدی مستمری مددجویان

بررسی حواشی آزمون استخدامی محیط زیست

ورود ۹۳۵۰ معلم جدید به مدارس از اول مهر/ رایزنی برای دریافت ۲۵ هزار مجوز استخدامی

كنترل و پایش حریم تهران با "هلی شات" و تصاویر ماهواره ای


1397/03/04
14:08:10
5.0 / 5
4593
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن