نمره ۱۵ آقای رئیس به عملكرد شورا، بیش از تصوراتم جایگاه شورا، تشریفاتی و تبلیغاتی است

نمره ۱۵ آقای رئیس به عملكرد شورا، بیش از تصوراتم جایگاه شورا، تشریفاتی و تبلیغاتی است

تاكسی مدرن: رئیس شورای شهر تهران در گفت وگویی كه به مناسبت روز شوراها انجام شده در مورد فراز و نشیب های مدیریت، ساختار شهرداری، برداشتش از آینده شورا و.... سخن گفت.


محسن هاشمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به عملكرد هشت ماهه شورای شهر اظهار داشت: شورای پنجم دارای ویژگی های است كه باید برپایه آن انتظار عملكرد داشت، نخست حضور پررنگ جوانان در شورا، دوم تقویت حضور بانوان و سوم تحول در مدیریت شهری و شورا بعد از یك دوره ۱۴ ساله و چهارم شرایط دشوار مالی مدیریت شهری. از خصوصیت های این دوره مدیریت شهری است.
وی با اشاره به اینكه طبیعی است كه تغییر و تحول در اعضای شورا به نحوی كه تنها دو عضو شورای پنجم تجربه حضور در دوره های قبل را دارند باعث می گردد كه زمانی لازم باشد تا اعضای جدید از نزدیك و به صورت عمیق تر با مسایل و ملاحظات مدیریت شهری آشنا شوند اظهار داشت: همینطور دوران گذار از سیاست ها و روش شورای دوم تا چهارم كه ۱۴ سال فعالیت داشت به دوره جدید، باید با طمانینه و رعایت همه جوانب صورت گیرد تا مدیریت شهری دچار التهاب نشود و همه این شرایط در زمانی اتفاق می افتد كه مدیریت شهری با یك ركود كم سابقه در حوزه ساختمان و درآمدهای خود مواجه می باشد و این مورد چالش كمبود نقدینگی را بوجود آورده است و نمی توان ریسك زیادی در تولید تغییرات تحمل كرد، با این شرایط باآنكه عملكرد شورای پنجم را ایده آل و مطلوب نمی دانم اما آن را قابل قبول ارزیابی می كنم.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه بزرگترین مزیت و امتیاز شورای پنجم را برخورداری از حمایت بی سابقه مردم و رای بی نظیر آنها در انتخابات دانست و اظهار داشت: میزان آرای شورای پنجم سه برابر دوره های گذشته بوده است، البته این رای هم فرصت و هم تهدید است چون كه انتظار مردم از شورای پنجم به همین اندازه فراتر از دوره های گذشته شده است.


در برخی مقاطع بین دولت و شهرداری احساس رقابت می شد

هاشمی ادامه داد: فرصت دوم همراهی و نزدیكی فكری شورا و مدیریت شهری با دولت اعتدال در این دوره است كه نسبت به برخی مقاطع كه بین شهرداری و دولت احساس رقابت می شد، می تواند شرایط تعامل بهتری را فراهم آورد.

سیاست زدگی و مسائل جناحی و محفلی به شورا صدمه می زند
وی در مورد آفت های شورا هم اظهار داشت: تهدیداتی كه این شورا را ممكن است مورد صدمه قرار دهد هم عموما در حوزه مبتلا شدن به روزمرگی در عملكرد و غفلت از فعالیت های زیربنایی و موثر در حل معضلات شهر است، پرداختن به شعارها و تبلیغات مربوط به زمان انتخابات است و الان مقطعی است كه ما باید بتوانیم در حوزه اجرا و عمل مسایل را حل نماییم. سیاست زدگی، تفرقه و درگیر شدن در مسایل جناحی و محفلی هم خطری است كه ممكن است به شورا صدمه برساند.

بدنه فربه و ساختار كند شهرداری، مانع اصلاح امور
رئیس شورای شهر در مورد موانع پیش روی شورا در دوره پنجم با اشاره به اینكه موانع مختلفی كه می توان آنان را درحوزه هایی چون تعامل با دستگاه های موثر در مدیریت شهری، ركود و چالش در تامین منابع مالی و مسایل ارزی كه برای تهیه تجهیزات و نیازمندی های مترو و سایر پروژه های شهری چالش تولید می كنند، تقسیم بندی كرد، اظهار داشت: پیكره فربه و ساختار بیش از اندازه گسترش یافته شهرداری كه هم حجم زیادی از منابع شهر را می بلعد و هم كند و سنگین است هم یكی از موانع پیش روی سیاست های اصلاح گرایانه شورای پنجم است كه تغییرات در آن هم بسیار باید با ظرافت و تدبیر صورت گیرد.
وی به تصوراتش از شورا اشاره نمود و با اشاره به اینكه به عملكرد شورا نمره ۱۵ می دهم، اظهار داشت: اگر بخواهم صادقانه جواب بدهم، جایگاه شورا از آنچه كه تصور می كردم جنبه تشریفاتی و تبلیغاتی بیشتری دارد، انتظارم این بود كه در این جایگاه بتوانم با سرعت و انرژی بیشتری به حل معضلات و مسایل شهر بپردازم اما متاسفانه مسایل فرهنگی و سیستماتیكی وجود دارد كه باعث می گردد بخش زیادی از انرژی، وقت و انگیزه فرد برای خدمت مستهلك شود. به طور نمونه با وجود پیگیری های زیادی كه جهت راه اندازی پروژه مترو و تقویت آن در این دوره داشته ام، هنوز جهشی در فعالیتهای این شركت رخ نداده است و منابع مالی وحمایتهای لازم به سمت این پرژه كه مهمترین اولویت شهر است، تخصیص نیافته است.
1397/02/07
15:45:03
5.0 / 5
5003
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن