مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران خبر داد

نورپردازی 107 هزار متر به صورت ریسه ای در مسیرهای اصلی شهر تهران

نورپردازی 107 هزار متر به صورت ریسه ای در مسیرهای اصلی شهر تهران

تاكسی مدرن: مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران از نصب 107 هزار متر نورپردازی ریسه ای در مسیرهای اصلی شهر تهران اطلاع داد.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، برزین ضرغامی در نشست خبری امروز شنبه در تشریح اقدامات سازمان زیباسازی شهرداری تهران برای نوروز 97، اظهار داشت: بالغ بر 8500 طرح از هنرمندان در بخش های مختلف در قالب پیشواز از نوروز مشاركت داده شده كه از این میان 646 طرح بعد از داوری برای اجرا برگزیده شده است. همینطور در روند بهره گیری از طرح های هنرمندان بعد از اتمام فراخوان ها از ایده های نو و خلاقانه آنها بهره گرفته شد.

وی با اشاره به اینكه شعار شهردار تهران «امید» مشاركت و شكوفایی در شعارهای سیاستگذاری هر بخش از اقدامات این سازمان مورد توجه قرار گرفته است، اضافه كرد: فعال كردن ادارات زیباسازی مناطق نظارت بر تمامی اقدامات ویژه نوروز در مناطق شهرداری تهران و انتخاب معابر پر تردد در سطح مناطق به صورت جد در دستور كار فعالیت های نوروز تهران قرار گرفت.

وی درباره مشاركت های شهروندی در اجرای طرح های این سازمان برای نوروز 97 اظهار داشت: در 23 سایت مورد نظر تخم مرغ های نوروزی، از شهروندان دعوت كردیم با حضور در كنار هنرمندان حرفه ای تخم مرغ هایی را نقاشی كنند. در مورد جملات تبلیغات فرهنگی هم نظرسنجی از شهروندان انجام شد و امكان تبادل نظر با استفاده از كانال تلگرامی سازمان فراهم گردید. همینطور در انتخاب جملات تلاش شده به مبحث پیام های اجتماعی و تغییر رفتار شهروندی توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: در ورودی های شهر تهران اكران تبلیغات فرهنگی و نوآرایی ویژه ای اجرا شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در تشریح فعالیت های این سازمان در حوزه هنرهای محیطی و آذین بندی سطح شهر اظهار داشت: 1608 اثر از 699 هنرمند به دست ما رسیده كه از این میان 101 طرح از 96 هنرمند برگزیده شده و 45 اثر حجمی در سطح شهر جانمایی و نصب شده است.

وی ادامه داد: در بخش تخم مرغ های نوروزی هم در دو حوزه دانشجویی 957 اثر از 435 هنرمند به جشنواره رسیده كه از این میان 79 طرح از 79 هنرمند برگزیده شده است. همینطور در حوزه حرفه ای 2968 طرح از 1364 هنرمند به دست ما رسید كه از این میان 306 طرح از 306 هنرمند انتخاب|شد.

ضرغامی به طرح درختستان اشاره نمود و اضافه كرد: 1090 اثر از 517 هنرمند به دست ما رسیده كه از این میان 40 طرح از 40 هنرمند انتخاب|شد. همینطور در بخش المان های نوروزی هم 320 طرح از 115 هنرمند به این بخش ارسال شد كه 11 طرح از چهار هنرمند انتخاب|شد كه در 97 پل و فضاهای عمومی سطح شهر نصب شده است.

وی ادامه داد: 107 هزار متر نورپردازی ریسه ای توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران در شش مسیر همچون خیابان دماوند تا میدان آزادی، خیابان شریعتی از دروازه شیمران تا میدان قدس، خیابان ولیعصر (عج) از میدان راه آهن تا چهارراه پارك وی، اتوبان بعثت، خیمه نوری میدان هفت تیر و خیابان هنگام نصب شده است. همینطور 110 هزار متر نورپردازی ریسه ای تحویل مناطق 22 گانه برای استفاده در معابر پرتردد و ورودی های شهر تهران شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران به كمپین تبلیغات فرهنگی اشاره نمود و اضافه كرد: برگزاری كارگاه ملی خوشنویسی كه اشعار بهاریه شاعران كهن و معاصر را با همكاری انجمن خوشنویسی ایران در امارت فولادوند تهران برگزار می نماید و این طرح ها جهت اكران در سازه های تبلیغات فرهنگی سطح شهر تهران به كار گرفته خواهند شد.

وی به برگزاری كارگاه خوشنویسی نستعلیق با مبحث نوروز اشاره نمود و اضافه كرد: این كارگاه در محل خانه فولادوند و موزه خوشنویسی ایران روزهای دوشنبه و سه شنبه چهاردهم و پانزدهم اسفند ماه برگزار شده است كه تعداد 35 هنرمند در آن شركت كرده اند. همینطور كارگاه ملی طراحی گرافیك و تصویرسازی با مبحث نوروز روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه 16 الی 18 اسفند ماه در محل امارت عین الدوله با حضور 30 نفر از هنرمندان برگزار شده است كه تعداد 135 اثر از كل آثار هنرمندان در این كارگاه در سطح شهر تهران به نمایش عموم گذاشته شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث نوروزگاه بلوار كشاورز اشاره نمود و اضافه كرد: این نوروزگاه در بخش هنرهای تجسمی شامل نمایشگاه عكس، كاریكاتور، كارت پستال نوروزی، پوستر ایران و همینطور كارگاه های سفالگری، خوشنویسی، كاریكاتور چهره، عكاسی قدیمی و عكاسی میدانی برگزار می گردد.

وی اضافه كرد: در قالب نوروزگاه بلوار كشاورز در بخش هنرهای نمایشی هم اجرای تئاتر خیابانی و میدانی، عروسك های غول پیكر، كمدی، خیمه شب بازی، پانتومیم، كارگاه ساخت عروسك مبارك، نقالی و نمایش های فرم و ساخت سفره هفت سین را خواهیم داشت. همینطور در بخش آفرینش های ادبی این طرح نمایشگاه شعرهای منتخب، ایستگاه فال حافظ و آموزش خوانش فال حافظ اجرایی خواهد شد.

وی تصریح كرد: در بخش موسیقی و سرود هم چاوشی خوانی، نوروزخوانی، گروه سُرنا و دُهل، اجرای برگزیده های موسیقی نواحی هم با حضور هنرمندان مطرح موسیقی مقامی و آئینی استان های كشور برگزار می شود.

وی در تشریح اقداماتی كه توسط مناطق 22 گانه شهرداری تهران هم اجرایی شده است به حذف زوائد محورهای نمونه مناطق اشاره نمود و اضافه كرد: در مناطق مختلف شهرداری تهران نصب و نوسازی آبنماها، پل های سواره رو، پل های عابر پیاده و حذف زوائد محورهای نمونه هر منطقه در طرح نوروزی اجرایی شده است.
1396/12/26
15:17:32
5.0 / 5
4911
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن