مهمانان نوروزی امسال در كویر بافق ماهیگیری می كنند

مهمانان نوروزی امسال در كویر بافق ماهیگیری می كنند

تاكسی مدرن: شهردار بافق با تشریح ویژه برنامه های نوروزی سال نو در این شهر، از برگزاری سومین جشنواره نوروزی بافق با هدف دوستی و پروند با ایل قشقایی و برنامه هایی در این راستا اطلاع داد.


«سیدعلی نوروززاده» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به توسعه روز افزون صنعت گردشگری شهرستان بافق بخصوص در سال های اخیر، اظهار داشت: این روند به نحوی بوده كه در سال قبل بافق از جانب سازمان میراث فرهنگی كشور بعنوان دومین شهر فعال در برنامه های گردشگری نوروز معرفی گردید.
وی از اهم برنامه های نوروزی امسال شهرستان به برگزاری جشنواره های نوروزی بافق همچون سنوات گذشته ولی با نگاهی متفاوت اشاره نمود و اظهار داشت: سومین جشنواره نوروزی شهرستان بافق از 28 اسفند تا نیمه فروردین ماه در مجموعه تفریحی و گردشگری آبشار برگزار می گردد.
وی تصریح كرد: البته امسال محور برنامه های جشنواره، دوستی و پیوند با ایل قشقایی ساكن بافق با عنوان «رفاقت فرهنگی با ایل قشقایی» است و برنامه های متنوعی در این رابطه تدارك دیده شده است.
نوروززاده یكی از خصوصیت های جشنواره امسال را تولید بوم گردی های ویژه گردشگران در سیاه چادرهای عشایری برای آشنایی با زندگی ایل قشقایی و در جهت توسعه صنعت گردشگری این شهرستان ذكر كرد.
وی با اشاره به استقبال خوب مهمانان نوروزی از این جشنواره در نوروز گذشته، برای نوروز 97 استقبال به مراتب بیشتر گردشگران را با عنایت به برنامه ها، مهمانان و طنزپردازان شاخص كشوری پیش بینی نمود.
نوروززاده همینطور برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی، غذا، آداب و رسوم و موسیقی قشقایی را از دیگر برنامه های جانبی این جشنواره برشمرد.
وی برگزاری جنگ های نمایشی را اوج برنامه های شاد نوروز دانست كه همزمان با ولادت مولی الموحدین امام علی(ع) در بافق برگزار می شود.
شهردار بافق با بیان این كه امسال مهمانان نوروزی برای نخستین بار می توانند در بافق ماهیگیری كنند، در این رابطه خاطرنشان كرد: این برنامه با هدف معرفی مركز ملی تحقیقات آبزیان آب های شور كشور در این شهرستان انجام می گردد و مهمانان نوروزی می توانند در استخرهای پروروش ماهیان تلاپیا در این مركز به صید ماهی بپردازند.
وی برگزاری جشنواره كلوخ و پخت آش توكی را از دیگر برنامه های نوروزی بافق ذكر كرد و اظهار داشت: آش توكی بافق از آداب ثبت ملی شده شهرستان است كه در محلی به نام «دنگ خانه» به همان روش سنتی برای گردشگران پخت خواهد شد.
نوروززاده در انتها ضمن گرامیداشت روز ملی درختكاری، اظهار داشت: امسال هم روز درختكاری در بافق به صورت ویژه برگزار می گردد به نحوی كه با حضور عامه مردم و خانواده های شهدا به یاد تك تك شهیدان بافق نهال غرس می گردد.
شهردار بافق در این باره خاطرنشان كرد: البته این مراسم سه شنبه بیست و دوم اسفندماه با حضور دانش آموزان و دانشجویان بافقی در مراكز مختلف با كاشت درخت به یاد شهدا برگزار می گردد.1396/12/15
13:57:45
5.0 / 5
4814
تگهای خبر: شهردار , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن