در نشست تخصصی نسبت میان اندیشه ها و مكاتب اقتصادی با مدیریت شهری عنوان شد؛

كلاف سردرگم مسكن، نتیجه سیاستگذاری غلط در توسعه مسكن شهری

كلاف سردرگم مسكن، نتیجه سیاستگذاری غلط در توسعه مسكن شهری

تاكسی مدرن: در نشست تخصصی نسبت میان اندیشه ها و مكاتب اقتصادی با مدیریت شهری عنوان شد كه اگر سیاست اكباتان سازی را ادامه می دادیم، مساحت شهر تهران با جمعیت 8 میلیونی 20 در صد كمتر از مساحت امروز بود و شهر تهران اینگونه با كمبود زمین و افزایش قیمت مواجه نبود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، عسكری هدف از برگزاری این نشست را همسان سازی تئوریك در مبانی نظری به منظور سرعت بخشی در سیاست گذاری برنامه 5 ساله سوم شهرداری و تدوین برنامه ها و لوایح خواند.
وی اضافه كرد: به همین منظور برنامه ریزی لازم جهت استفاده از صاحبنظران علمی و متخصصین دانشگاهی در قالب برگزاری سلسله نشست های تخصصی صورت گرفته است.
در ادامه این نشست تركمانی عضو هیأت علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی با اشاره به نسبت میان اندیشه ها و مكاتب اقتصادی با مدیریت شهری اظهار داشت: ایران دچار بحران فراگیر توسعه می باشد و تهران بعنوان نماد این بحران درگیر چالش ها و مشكلاتی نظیر ترافیك شدید، اتلاف انرژی، فرسایش روحی و روانی ناشی از تردد خودروها، دستفروشی، حاشیه نشینی و بحران انباشت سرمایه شده است.

وی به مصلی و متروی تهران بعنوان مصادیق بحران انباشت سرمایه در تهران اشاره نمود و اضافه كرد: پروژه متروی تهران بر اساس نیاز دهه 60 طراحی و شروع شده است و امروز با چند خط محدود كارایی لازم را همانند خطوط متروی سایر كلانشهرهای توسعه یافته نداشته و در حل معضل حمل و نقل زمینی، تك سرنشینی و آلودگی هوای تهران ناكام مانده است.

تركمانی ادامه داد: ظرفیت جذب سرمایه در همه سطوح از كلان تا بنگاه داری در كشور پایین است و این سطح از ظرفیت جذب، توانایی انباشت سرمایه بدون تولید فشارهای تورمی و انتقال دانش علمی و فنی رایج در دنیا را ندارد و نتایج خاص این مورد در مدیریت شهری نمایان شده است.
عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی ادامه داد: از دیگر مصادیق برجسته ضعف مدیریتی در كشور سیاست توسعه مسكن شهری است كه پس از انقلاب تحت آرمان های عدالت گرایانه با تقسیم زمین شروع شد و با بوجود آمدن مشكل كمبود زمین به برج سازی از دهه 80 رسید و در ادامه این سیاست غلط به مسكن مهر در بیابان ها انجامید و امروز با یك كلاف سردرگم در این خصوص مواجه هستیم.
وی خاطرنشان كرد: اگر سیاست اكباتان سازی را ادامه می دادیم، مساحت شهر تهران با جمعیت 8 میلیونی 20 در صد كمتر از مساحت امروز بود و شهر تهران اینگونه با كمبود زمین و افزایش قیمت مواجه نبود.
بر اساس گزارش روابط عمومی مركز مطالعات شهرداری تهران، دینی تركمانی در انتها سخنان خود خواهان استقرار سنت شنیدن نقد در نظام كارشناسی و فضا سازی برای شكل گیری چیزی كه هابرماس از آن به نام سپهر عمومی یاد می كند شد و اظهار داشت: در صورت تولید این فضا با هدف گفتگوی عمومی برای طرح چالش های مدیریت شهری می توان به آینده امیدوار بود.1396/12/12
23:29:34
5.0 / 5
4838
تگهای خبر: تولید , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن