رای مثبت اعضای شورای شهر به كاهش بودجه پارك پردیسان

رای مثبت اعضای شورای شهر به كاهش بودجه پارك پردیسان

تاكسی مدرن: اعضای شورای شهر تهران، بودجه معاونت شهرسازی شهرداری تهران را در جلسه امروز به تصویب رساندند.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، بامداد امروز در ادامه بررسی ردیف های بودجه ماموریت شهرداری تهران محمد سالاری، رییس كمیسیون معماری و شهرسازی به تشریح بودجه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در سال ۹۷ پرداخت وگفت: سرجمع سقف بودجه پیشنهادی حوزه ماموریت شهر سازی شهرداری ۶۰۵ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینكه یكی از مهمترین برنامه های حوزه شهرسازی اجرای پروژه نیلوفری( راه آهن تهران ـ تبریز) است اظهار داشت: در تبصره های بودجه عنوان شده كه این طرح با مشاركت بخش خصوصی ساماندهی گردد و برای این ردیف هم ۳۸ میلیارد تومان در جهت آماده سازی در نظر گرفته شده بود كه از آنجایی كه مقرر است این مهم با كمك بخش خصوصی باشد چرا باید ۳۸ میلیارد تومان بدهیم؟ پیشنهاد ما تخصیص ۵ میلیارد تومان بود و مابقی هزینه را سرشكن مبحث بافت فرسوده كردیم.

وی با اشاره به اینكه شهرداری مجری طرح را سازمان نوسازی در نظر گرفته كه به نظر می رسد سازمان نوسازی ظرفیتی برای راه بری این طرح ندارد اظهار داشت: بهتر است معاونت فنی و عمرانی شاكله كار را به دست بگیرد چون كه سال ها است مجوعه گسترده ای از پروژه ها را اجرا كرده و تجربه خوبی دارد.

وی با اشاره به اینكه دومین پروژه در حوزه شهرسازی ساماندهی، طراحی و توسعه پارك پردیسان است كه در بودجه ۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته اند اظهار داشت: حجم بدهی های شهرداری را در نظر بگیرید و این در شرایطی است كه هنوز مطالعات ورود شهر داری به این پارك انجام نشده و به مصلحت نیست كه یك دفعه مداخله ای در پارك داشته باشیم و پیشنهاد ما كاهش ۳۰ میلیارد تومانی این ردیف بودجه است.

سالاری با اشاره به اینكه ۲۰ میلیارد باقی مانده از این پروژه را می توانیم به بافت فرسوده تزریق نماییم اظهار داشت: برای ساماندهی حریم تهران هم ۶ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، سخنان سالاری باعث انتقادات اعضای شورای شهر شد به گونه ای كه رسولی پس از استماع پیشنهاد سالاری اظهار داشت: آماده سازی طرح نیلوفری بیش از ۵ میلیارد تومان لازم دارد و دقت داشته باشید این پروژه در محروم ترین قسمت شهر است و در زمان احمدی نژاد وی به یك باره تصمیم گرفت كه راه آهن تهران و تبریز را به زیر زمین ببرد و تا كنون هم اتفاقی در جهت تكمیل و بهسازی انجام نشده است.

محسن هاشمی هم در واكنش به سخنان رسولی اظهار داشت: احمدی نژاد علاقه داشت ك مترو را به بالای زمین و قطار را به زیر زمین ببرد.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، صدراعظم نوری، رییس كمیسیون محیط زیست هم با اشاره به اینكه پارك پردیسان ۲۰۰ هكتار است اظهار داشت: در ردیف ها تنها برای پارك خواجو در میدان شوش ۲۷ میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شده كه این تخصیص بر مبنای متراژ بوده است.

وی با اشاره به اینكه برای پارك پردیسان مجموعه ای از اقدامات پیش بینی شده اظهار داشت: تولید دسترسی و پاركینگ در این بوستان تنها ۳۷ میلیارد تومان بودجه لازم دارد و این در شرایطی است كه تكمیل موزه تاریخ طبیعی، تكمیل موزه آب، برق رسانی و... هم هزینه در بر دارد و ۵۰ میلیارد تومان رقمی نیست.

همچنین علی اعطا هم با اشاره به اینكه احداث پاركینگ عمومی در این ردیف ها برعهده سازمان نوسازی گذاشته شده است اما سازمان نوسازی به صورت مشخص در بافت فرسوده ماموریت دارد اظهار داشت: برای پارك پردیسان مجموعه اقداماتی در حوزه طراحی، خدمات مشاوره، نگه داشت و... در نظر گرفته شده است و به نظر می رسد نباید بودجه آن تخصیص یابد بلكه پیشنهاد می گردد رقم كاسته شده بین سه معاونت مرتبط به لحاظ تخصصی تقسیم نماییم نه اینكه آن را كاهش دهیم.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در واكنش به سخنان اعطا اظهار داشت: مگر شما روز گذشته در جلسه كمیسیون شهرسازی نبودید كه حالا انتقاد می كنید؟.

مجید فراهانی هم با اشاره به اینكه ایرادات شكلی به این پیشنهادات وارد است چون كه كمیسیون شهرسازی به شرح وظایف سایر كمیسیونها هم ورود پیدا كرده اظهار داشت: نجفی در مورد پارك پردیسان تعهد داده است و باید این مهم را در نظر بگیریم.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا در انتها با رای گیرهای انجام شده، اعضای شورا به پیشنهاد كمیسیون شهرسازی در خصوص كاهش طرح نیلوفری به ۵ میلیارد تومان رای ندادند و تخصیص بودجه ۳۸ میلیاردی را با رای مثبت خود تصویب كردند.همچینن بودجه ۶ میلیاردی بوستان ولایت رای نیاورد و این بودجه به ۲ میلیارد تومان كاهش پیدا كرد. همینطور بودجه ۶ میلیاردی حریم تهران هم مورد تاكید اعضا قرار گرفت.

همچنین اعضای شورای شهر به پیشنهاد كمیسیون شهرسازی در خصوص كاهش ۳۰ میلیاردی بودجه پردیسان رای مثبت داده و مقرر شده این ۳۰ میلیارد در حوزه بافت فرسوده تخصیص داده شود.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران بودجه ۶۰۵ میلیارد تومانی معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران را به تصویب رساندند.
1396/11/25
12:56:18
5.0 / 5
5967
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن