رییس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران مطرح كرد

جلوی رانت استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی شهر گرفته شود

جلوی رانت استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی شهر گرفته شود

تاكسی مدرن: رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر در دیدار با رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران اظهار داشت: نباید هویت و زیبایی های شهر را قربانی درآمدهای اصلی شهر نماییم و باید جلوی رانت استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی شهر گرفته شود.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محمد جواد حق شناس رییس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در دیدار با رییس سازمان زیباسازی با اشاره به بی نظمی در منظر شهری تهران، اظهار داشت: شهر، موجود زنده ای است كه باید به بقای آن بپردازیم و در این راستا عرضه زیبائی های شهر مسئولیت ما می باشد.

وی تولید مدیریت متمركز را یكی از راههای آرام سازی فضای شهر دانست و اضافه كرد: باید یك چارچوب عملیاتی برای كل تابلوهای شهر اتخاذ شود و لازمه این اقدام سیاست گذاری مناسب و یكپارچه است.

حق شناس اضافه كرد: با عنایت به تخلفاتی كه وجود دارد باید در نوع واگذاریها و مناقصه ها اصلاحیه ای صورت گیرد تا عده ای خاص از رانت استفاده نكنند.

وی با انتقاد از شهر فروشی مطرح كرد: آنطور كه شاهدیم قیمت تهران پایین آمده است و تهران از یك فرش زیبای ابریشمی به فرش ماشینی تبدیل گشته است.

در این دیدار ضرغامی رییس سازمان زیباسازی هم با ارائه گزارشی آماری از وضعیت موجود اظهار داشت: تعداد ۴۴ تابلوی غیر مجاز در سطح شهر وجود دارد كه روی آنها بررسی و بازنگری می نماییم.

وی تصریح كرد: با تشكیل شورایی مركب از اهل اندیشه به دنبال تولید تحول فرهنگی در منظر شهری هستیم.

بازدید حق شناس از موزه شریعتی و بهشتی

رییس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران همینطور به مناسبت آغاز دهه فجر از خانه موزه های شریعتی و بهشتی بازدید كرد.

حق شناس در بازدید از موزه شریعتی با اشاره به اهمیت نقش دكتر شریعتی در مبارزات انقلابی و روشنگری مردم اظهار داشت: برای حفظ اندیشه های دكتر شریعتی پیشنهاد می كنم در یك تغییر و تحول، كتابهای خطی دكتر شریعتی بعد از كپی برداری از اصل آنها در قفسه جداگانه ای بنام دكتر شریعتی به كتابخانه ملی سپرده گردد.

رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران همینطور در بازدید از موزه سرای شهید بهشتی، ایشان را از تاثیرگذاران عرصه انقلاب و تدوین قانون اساسی كشور نامید.

وی اظهار داشت: بخشی از بزرگی شخصیت مرحوم آیت الله شهید بهشتی به مسافرتهای مختلف ایشان برمی گردد كه منجر به دید وسیع، تجربه بسیار و آگاهی كافی از مسائل در خلال زمانه خود گشته است.

حق شناس اضافه كرد: آیت الله بهشتی از معدود بزرگان انقلاب بود كه در سخنرانی بسیار محكم، فصیح و تاثیر گذار بود و از واژه های نوین در ادبیات دینی استفاده می كرد و از كسانی بود كه در تدوین قانون اساسی نقش مهمی داشت و به اسلام و تشیع آبرو بخشید.

بر اساس گزارش دفتر حق شناس، وی اظهار داشت: پیشنهاد می كنم به منظور گرامیداشت ۹۹سالگی این شخصیت بزرگ و گشودن فضایی روشن برای نسل جدید كار مشترك بین شورا و خانه موزه بهشتی صورت پذیرد.
1396/11/14
15:59:32
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: تولید , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن