در جلسه كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر صورت گرفت

انتخاب حسابرس منتخب شورا برای بررسی حساب های شهرداری

انتخاب حسابرس منتخب شورا برای بررسی حساب های شهرداری

تاكسی مدرن: در جلسه كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، اعضای كمیسیون حسابرسان منتخب شورا را طی مناقصه ای انتخاب كردند.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، عصر روز گذشته برای اولین بار جلسه انتخاب حسابرس منتخب شورا از شهرداری و موسسات و شركت های تابعه آن و بازگشایی پاكت های اعلام قیمت موسسات برگزیده در شورای شهر برگزارشد و در ابتدا حسن رسولی نائب رییس كمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینكه یكی از مهمترین هدف های شورای شهر پنجم، افزایش شفافیت، روشنگری و نورتاباندن به زوایای مختلف حوزه مدیریت شهری است، اظهار داشت: یكی از مطالبات مردمی تولید شفافیت در مدیریت شهری است و بر همین مبنا در جلسات مختلف كمیسیون برنامه و بودجه تصمیم گرفتیم به صورت كاملا رقابتی و شفاف و به سبك متفاوتی حسابرسان را تعیین نماییم.

وی با اشاره به اینكه پاكت مالی شماره دو در اختیار مدیران شركت های حسابرسی است كه در مقابل اصحاب رسانه این پاكت های قمیت باز می گردد و یك رقابت شفاف را تولید می نماییم، اظهار نمود: بنا داریم این رویه به سایر مدیریت شهری تسری یابد و قرادادهای بالای یك میلیارد تومان منتشر شود تا هیچ رانت و رابطه ای در مدیریت شهری حاكم نباشد.

حسابرسی از حساب های شهرداری در سه مرحله

همچنین مجید فراهانی رییس كمیته بودجه شورای شهر هم با اشاره به اینكه وظیفه حسابرسی از حساب های شهرداری در سه مرحله تعیین شده است اظهار داشت: متاسفانه در گذشته حسابرسان بر مبنای روال درستی انتخاب نمی شدند و بدون رتبه بندی و صلاحیت و تنها به علت قیمت پایین انتخاب می شدند كه این مسئله هم اعلام عمومی نمی شد و برای نخستین بار روند انتخاب حسابرس را شفاف كرده ایم.

وی با اشاره به اینكه آگهی انتخاب حسابرس را در روزنامه های عمومی منتشر نموده و در مجموع از 37 موسسه ای كه اعلام آمادگی كرده بودند، چهار شركت حسابرسی، واجد شرایط انتخاب گردید كه از آنها درخواست قیمت كردیم، اظهار داشت: در گذشته گزارش حسابرسی تنها در صحن غیر علنی منعكس می شد و مسائل از افكار عمومی پنهان می ماند اما بنا داریم این گزارش حسابرسی را در جلسات علنی و در مسیر اصلاح و بهبود عرضه نماییم.

فراهانی در ادامه با اشاره به اینكه از بین 14 شركت، 5 شركت انتخاب می شوند كه هر شركت حداكثر می تواند دو مجموعه از شهرداری را مورد حسابرسی قرار دهد اظهار داشت: واحدهای اجرایی شهرداری اعم از معاونت ها، سازمان ها و... به ده سبد تقسیم بندی شده و هر شركت حداكثر می تواند دوسبد را انتخاب نماید.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا در ادامه طی مراحلی پاكت مالی شركت های حسابرسی كه نماینده شان در جلسه حضور داشتند بازگشایی شد و نهایتا چند شركت كه پایین ترین قیمت را داده بودند برای حسابرسی از معاونت ها، شركت ها و... شهرداری تهران انتخاب شدند.
1396/11/02
13:44:56
5.0 / 5
5415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن