جزئیات طرح اتصال ایستگاه های مترو به ایستگاههای راه آهن

جزئیات طرح اتصال ایستگاه های مترو به ایستگاههای راه آهن

تاكسی مدرن: مدیر عامل شركت متروی تهران جزئیاتی در مورد طرح اتصال ایستگاه های مترو به ایستگاههای راه آهن ارائه نمود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، مهندس امام با اشاره به اینكه شركت راه آهن درصدد آن است تا با تولید ایستگاه های تبادل سفر در مجاورت ایستگاه های جوانمرد قصاب (خط یك)، میدان راه آهن ( تقاطع خط 3 با كریدور اصلی شركت راه آهن به صورت زیرگذر) و شهرری ( خط 6- طرح توسعه جنوبی این خط ) امكان جابجایی مسافران قطارهای بین شهری با استفاده از خطوط ریلی درون شهری را فراهم كند. اظهار داشت: این امر كه البته یكی از مصادیق تشویق به استقاده از حمل و نقل عمومی است، در خیلی از شهرهای امروزی جهان اجرا شده است.
وی با اشاره به اینكه طی مكاتباتی كه از سال 95 با شركت راه آهن شهری تهران و حومه انجام شده اجرای طرحی در خصوص ادامه و توسعه گالری هایجنبی موجود در ایستگاه جوانمرد قصاب (از خط یك مترو) و اتصال به ایستگاه حومه ای (جزیره ای) شركت راه آهن با استفاده از یك گالری مستقیم، به منظور تبادل سفر با استفاده از محوطه ضلع شرقی ایستگاه مترو پیشنهاد و مورد موافقت قرار گرفته است. اظهار داشت: همینطور اخیراً پیشنهاد مشابه دیگری در زمینه تولید ایستگاه تبادلی بین ایستگاه شهرری ( در تقاطع خطوط یك و 6 مترو) و پایانه در دست احداث شركت راه آهن كه مقرر است در همین محدوده تولید شود، مطرح شده است.
امام اضافه كرد: در طرح توسعه ای خط 6 مترو، توسعه جنوبی خط از حضرت عبدالعظیم حسنی تا شهرری مد نظر قرار گرفته است كه در این ایستگاه (شهرری) خطوط یك و 6 مترو تهران با یكدیگر تلاقی خواهند داشت و تولید پایانه مسافری توسط شركت راه آهن در محدوده یاد شده، سبب می گردد مسافران بین شهری بتوانند به راحتی با استفاده از خطوط یك و 6 مترو به اقصی نقاط پایتخت دسترسی پیدا كنند.
بر اساس گزارش روابط عمومی شركت مترو، وی ادامه داد: همینطور در ایستگاه راه آهن از خط 3 مترو، یك كریدور ارتباطی بین این ایستگاه و سالن اصلی سوار و پیاده شدن مسافران بین شهری شركت راه آهن در حال احداث است كه پیش بینی می گردد تا اخر سال جاری كار ساخت آن به اتمام برسد.
همچنین وی با جلسات هماهنگی بین مدیران مترو، شركت بهره برداری و شركت واگن سازی تهران اشاره نمود و اظهار داشت: اقدامات مشترك برای تكمیل بحث های ایمنی در خط 7 و پیگیری مصوبات مربوط به خطوط 3، 4، 6 و 7 و همینطور بحث ساخت پایانه های مربوط به ایستگاه های خطوط مختلف در این جلسات مورد تبادل نظر و جمع بندی قرار گرفت.1396/10/16
18:34:12
5.0 / 5
4840
تگهای خبر: تولید , مترو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن