وزیر كشور اعلام كرد

فعالیت 80 سامانه كشف كالاهای قاچاق در كشور

فعالیت 80 سامانه كشف كالاهای قاچاق در كشور

تاكسی مدرن: وزیر كشور از ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز خواست در گزارشی عوامل موثر قاچاق، مبادی ورود كالاها، نحوه انتقال ارز را تهیه و ارائه نمایند.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، رحمانی فضلی در جلسه بررسی آخرین وضعیت قاچاق كالا و ارز عملكرد این ستاد را مثبت و قابل قبول توصیف كرد و تصریح كرد: بر مبنای گزارش ها میزان قاچاق در كشور طبق 4 شاخص و مبنا مورد سنجش و اندازه گیری قرار می گیرد كه در سایر كشورها هم بر مبنای همین الگو عمل می گردد.
وی با اشاره به گزارش عرضه شده نسبت به كشفیات سوخت قاچاق در كشور اظهار داشت: كار عظیمی در مسئله كشفیات سوخت قاچاق صورت گرفته كه باید این روند تداوم یابد.
وزیر كشور از فعالیت 10 سامانه اصلی و 70 سامانه فرعی به منظور كشف كالاهای قاچاق اطلاع داد و بر ضرورت بهره مندی بیشتر این سامانه ها در مبادی رسمی تصریح كرد و اضافه كرد: اجرای طرح ریجستری موبایل كار بزرگی بود كه نقش بسیار مهمی در كاهش قاچاق گوشیهای همراه خواهد داشت همینطور گمرك، بانك مركزی، وزارت اطلاعات و ناجا بر مبنای سامانه هایی كه در اختیار دارند اقدامات مناسبی در امر كشفیات كالاهای قاچاق داشتند كه این روند با رفع موانع پیش رو باید ادامه یابد.
رحمانی فضلی بیان كرد: تمامی دستگاه ها بر مبنای تجریات و كشفیاتی كه دارند نسبت به شناسایی خلاءها و موانع پیش رو اقدام نمایند تا بتوانیم گام های بلندتری در این زمینه برداریم.
وی بر ضرورت جلوگیری از ورود كالاهای قاچاق از مبادی رسمی و مناطق آزاد تصریح كرد و اظهار داشت: دستگاه های مسئول باید در این مجاری تدابیر و كنترل دقیق تری اعمال كنند.
وزیر كشور از ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز خواست در گزارشی عوامل موثر قاچاق، مبادی ورود كالاها، نحوه انتقال ارز را تهیه و ارائه نمایند.
رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله قاچاق مواد مخدر اشاره نمود و از نیروی انتظامی خواست پیشنهادات خویش را به منظور مقابله جدی تر با این امر با همكاری سایر دستگاه های مرتبط ارائه نماید.
وی بیان كرد: ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز گزارشی از اقدامات انجام شده به همراه موانع كار و پیشنهادت خویش را به همراه وظایف دستگاه ها با جدول زمانبندی شده تهیه و ارائه نماید.
وزیر كشور به مسئله قاچاق كالا با استفاده از ته لنجی و كولبری اشاره نمود و اظهار داشت: با اجرای طرح ساماندهی كولبری تا 70 درصد میزان قاچاق در این مبادی كنترل می گردد بنابراین با اجرای این طرح ضمن حفظ كرامت مردم این مناطق از وقوع اتفاقات ناگورا كه گاهاً شاهد آن بوده ایم جلوگیری می گردد و مردم آن منطقه بر مبنای سازوكار مشخص می توانند با استفاده از بازارچه های مرزی و تحت نظارت اقدام به ورود كالا و امرار معاش كنند. همینطور اجرای برنامه مناسبی هم در جهت جلوگیری و كاهش قاچاق با استفاده از ته لنجی شروع شده است.
در این جلسه ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت كشور، دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت كشور، خسرو تاج معاون وزیر و رئیس كل سازمان توسعه تجارت، عسگری معاون وزیر و رئیس كل گمرك، گلستانی معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز، نوری معاون امور اقتصادی و مبارزه با قاچاق كالا و ارز دادستانی كل كشور، سردار مقیمی رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی و عراقچی معاون ارزی بانك مركزی، نماینده وزارت اطلاعات ضمن عرضه گزارشی از اقدامات انجام شده نقطه نظرات خود در مورد مبحث مورد بحث عرضه كردند.1396/10/07
20:37:13
5.0 / 5
5064
تگهای خبر: نیروی انتظامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن