معاون نظارت شورای شهر تهران خبر داد

ارسال نامه محرمانه به شهرداران تهران

ارسال نامه محرمانه به شهرداران تهران

به گزارش تاكسی مدرن معاون نظارت شورای شهر تهران از ارسال نامه ای محرمانه به شهرداران 22 منطقه در جهت بهبود امور و اصلاح مشكلات اطلاع داد.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده ظهر امروز در نشست خبری كه به منظور تشریح عملكرد 100 روزه معاونت نظارت شورای شهر تهران برگزار گردید با اشاره به اینكه ما تمام گزارشات مردمی واصله به شورای شهر را بررسی می كنیم، اظهار داشت: شهروندان می توانند روزهای چهارشنبه در ملاقات حضوری و یا با ارسال نامه و درخواست های خود به كانال شخصی ام مسائل و مشكلات خویش را مطرح كنند اما لازم به ذكر است خیلی از اقدامات، تذكرات و سوالاتی كه از مجموعه شهرداری می پرسیم ناشی از اطلاعات و اسنادی است كه مردم در اختیارمان قرار می دهند.

وی با اشاره به اینكه از اول شهریورماه تا 26 آذرماه حدود 581 نامه صادر شده است، اظهار داشت: بیش از 1000 نامه از جانب مردم دریافت كردیم كه منجر به صدور 581 نامه به شهرداری شده است.

حبیب زاده با اشاره به اینكه بعضی از پیگیری های ما منجر به صدور بخشنامه های ضد فساد در شهرداری شده است، اظهار داشت: بخشنامه شهردار تهران در مورد ممنوعیت صدور هولوگرام و یا بخشنامه ای كه مربوط به شورای معماری مناطق صادر شد در پی پیگیری های شورای شهر بوده است.

وی با اشاره به اینكه بعضی از گزارشات و... ما را به سمت تهیه یك طرح سوق می دهد اظهار داشت: بخش زیادی از گلایه های مردمی مربوط به ساخت و سازها است.

معاون نظارت شورای شهر تهران با اشاره به اینكه شورای شهر و معاونت نظارت در هیچ تخلفی چشم نمی بندد، اظهار داشت: نام تك تك افرادی كه در بروز یك تخلف نقش داشتند به همراه اسناد و مدارك در اختیار كمیته رسیدگی به تخلفات اداری تحویل داده می گردد و اگر نیاز باشد و تخلفات بزرگ باشد افراد را به بازرسی شهرداری معرفی می كنیم و در برخورد با تخلفات هیچ اغماضی نداریم.

وی با اشاره به اینكه چندی پیش در پی احصاء شدن برخی مشكلات نامه محرمانه ای به شهرداران 22 منطقه ارسال كردیم، اظهار داشت: از توضیح در مورد بندهای این نامه محرمانه معذورم اما باید بگویم كه این نامه ماحصل مكاتبات و بازرسی های متعددی بود كه مشكلات در آن احصاء و بعد از طبقه بندی و اولویت دهی مهمترین علل تولید كننده انحرافات در مناطق بدست و طی نامه ای محرمانه به شهرداران 22 منطقه ارسال شد.

وی با اشاره به اینكه معاونت نظارت شورای شهر در بحث پلاسكو نقش مهمی ایفا كرد، اظهار داشت: جلسات مختلفی با حضور طرفین در معاونت نظارت برگزار گردید كه نهایتا منجر به ساخت ساختمان جدید شد و همینطور در مورد گلایه مردم از پیاده راه 17 شهریور اقدامات بزرگی صورت گرفت كه پیشنهادات شورا، گزارشات مردمی و... در اختیار شهردار تهران قرار گرفت تا وی نسبت به تعیین تكلیف این پیاده راه تصمیم بگیرد.

حبیب زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه متاسفانه در مبحث باغات با پدیده ای روبرو هستیم كه تخلفی صورت می گیرد اما بعد از آن از ما می خواهند كه مجوز صادر كنیم، اظهار داشت: بحث ما این است وقتی كه تخلف در حال رخ دادن است و درختی قطع می گردد یا ساخت و سازی صورت می گیرد ماموران شهرداری كجا هستند و متاسفانه می بینیم در نهایت موقع صدور آخر كار به ما می گویند «شده است دیگر جریمه كنید!» این رویه برای ما قابل قبول نیست و باید اصلاح شود.

معاون نظارت شورای شهر تهران همینطور در مورد پرونده عیسی شریفی قائم مقام شهردار قبلی تهران، اظهار داشت: ما به این مسئله ورود نكردیم و در دستور كارمان هم نیست چون كه قوه قضاییه در حال پیگیری این مورد است.

وی در مورد ضرورت نظارت شورا بر عملكرد اعضای شورا اظهار داشت: در دوره اول شورای شهر كه عبدالله نوری رئیس شورا بود مصوبه ای در این خصوص داشته اند و مباحثی نظیر آنچه كه در مجلس رخ می دهد انجام شده، به گونه ای كه معتقدند باید درون خود شورا به مانند مجلس كمیته ای تشكیل شود تا موضوعاتی كه برای اعضای شورا پیش می آید در درون خود شورا بررسی شود كه در حال انجام مذاكرات اولیه هستیم و در صورت تصویب به صحن شورای شهر آورده می شوند.

حبیب زاده در پاسخ به برخی انتقادات در خصوص اینكه در مناطق شهرداری از بخشنامه های صادره شهردار سرپیچی می شود، اظهار داشت: مواردی كه شهرداران و مسئولان در مناطق زیرسیبیلی رد می كنند را اطلاع دهید تا آنها را بررسی كنیم.

وی در مورد سرانجام پرونده واگذاری املاك به افراد غیر بدون رعایت ضابطه اظهار داشت: در مورد واگذاری املاك، مكاتبه ای با شهرداری تهران انجام شده كه بر مبنای آراء صادره گزارش كاملی از وضعیت افرادی كه نامشان قید شده عرضه شود. 

1396/09/28
17:21:48
5.0 / 5
5005
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن