افشانی:

تعامل وزارت كشور، شوراها و شهرداریها به پیشبرد اهداف مدیریت شهری كمك می نماید

تعامل وزارت كشور، شوراها و شهرداریها به پیشبرد اهداف مدیریت شهری كمك می نماید

تاكسی مدرن: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر كشور با اشاره به وظایف وزارت كشور، سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور و استانداریها و جایگاه حاكمیتی وزارت كشور اظهار داشت: تعامل و همكاری مستمر مجموعه وزارت كشور با شوراها و شهرداری ها به پیشبرد اهداف مدیریت شهری و رضایت مردم از شورا و شهرداری كمك زیادی می كند.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، سید محمدعلی افشانی كه در مراسم اعطای احكام وزیر كشور در مورد انتصاب شش شهردارشهرهای با جمعیت بیشتر از دویست هزار نفر و مراكز استان سخن می گفت، اضافه كرد: كاهش همكاری این سه گروه بطور قطع مشكلات زیادی را برای شورا و شهرداری و نحوه اداره شهر پیش خواهد آورد و در نهایت نارضایتی مردم را در بر خواهد داشت.

وی افزود: سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با عنایت به ظرفیتهای قانونی موجود بطور مستمر ضمن ارتباط با وزارتخانه ها و سازمان ها و دستگاه ها و با حضور در كمیسیون های تخصصی مجلس به دنبال حمایت از شهرداری ها و دهیاری ها، افزایش كارآمدی و رفع مشكلات آنهاست.

افشانی در ادامه از پیگیری های وزارت كشور در زمینه اصلاح نحوه اختصاص اعتبارات قانون مالیات بر ارزش افزوده به منظور افزایش سهم شهرداری ها از این اعتبارات اطلاع داد.

وی در ادامه با اشاره به اینكه نهاد اجتماعی نوپای شورا نیازمند تقویت می باشد، از معاونان عمرانی استانداری و شهرداران خواست تا همواره از شوراها حمایت نمایند و افزود: سلامتی شوراها و تلاش آنها برای حل مشكلات مردم در كنار حمایت دستگاه های اجرایی، ضامن موفقیت آنهاست كه سبب تقویت سایر نهادهای اجتماعی در سطح جامعه هم خواهد شد.

افشانی در ادامه بر نظارت قانونی شوراها بر عملكرد شهرداری و نظارت شهرداران بر زیرمجموعه و نظارت معاونان عمرانی بر شوراها و شهرداری ها تصریح كرد.

وی در ادامه افزود: به دنبال این هستیم كه با همكاری شورای عالی استان ها طرح هایی به منظور حمایت از شوراها و شهرداری ها و توانمند سازی مدیریت شهری تدوین نماییم.

افشانی همینطور با اشاره به مشكلات ناشی از حضور نیروی انسانی مازاد و بی تخصص در شهرداری ها و ممنوعیت بكارگیری نیرو خارج از ضوابط تعیین شده اظهار داشت: شهرداری یك سازمان تخصصی است كه باید در حوزه های كاری خود به مردم خدمت رسانی كند و نباید بیكاران جامعه و افراد بدون تخصص وارد شهرداری شوند و روند ارائه خدمات به مردم را دچار صدمه نمایند.

وی تسلط به قانون را عامل مهمی برای برطرف نمودن مشكلات شورا و شهرداری و همكاری با سایر دستگاه ها ذكر نمود و اظهار داشت: در قوانین شهرداری ها و شوراها، قانون برنامه ششم توسعه و قوانین بودجه سنواتی كشور ظرفیتهای خوبی برای تولید درآمد پایدار و اجرای پروژه های شهری وجود دارد كه به دلیل عدم آگاهی از قوانین به آنها توجه لازم نشده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، شایان ذكر است در این مراسم سید مهران عالم زاده بحرینی شهردار كرمان، عباس صوفی شهردار همدان، محمدعلی جاوید شهردار بیرجند، نورالله غلامیان دهكردی شهردار شهركرد، محسن خرّمی شریف شهردار قرچك و داریوش پازوكی شهردار پاكدشت؛ احكام وزیر كشور در مورد انتصاب آنها را از مهندس افشانی دریافت نمودند.
1396/09/23
12:28:52
5.0 / 5
5093
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن