بسته خبری هفتگی كار و تعاون

افزایش استقبال از یارانه دستمزد

افزایش استقبال از یارانه دستمزد

به گزارش تاکسی مدرن، عناوین مهم ترین خبرهای حوزه کار و تعاون به آموزش ۱۰ هزار کارگر ساختمانی، افزایش متقاضیان یارانه دستمزد، درخواست اختصاص مشوق صادراتی به تعاونی های فرش دستباف و پرداخت ۱۱۵ همت تسهیلات به مشاغل خانگی اختصاص داشت.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، این هفته طرح آموزش ۱۰ هزار کارگر ساختمانی در چارچوب قرارگاه آموزش ایمنی کار «آماک» با هدف کاهش حوادث ساختمانی به اجرا درآمد.

بر اساس طرح مذکور در اولین مرحله برنامه عملیاتی قرارگاه، بیشتر از ۲۲۰۰۰ نفر- ساعت آموزش ایمنی کار برای زنان سرپرست خانوار برنامه ریزی و اجرا شده و سپس در چارچوب تفاهمنامه مشترک میان مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار، مؤسسه کار و تأمین اجتماعی و کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی آموزش حدود ۱۰ هزار نفر کارگر ساختمانی در سرتاسر کشور در دستور کار قرار گرفته است.

تازه ترین نتایج اجرای طرح یارانه دستمزد هم این هفته منتشر گردید که نشان می داد تابحال بیشتر از ۴۳ هزار نفر متقاضی در طرح ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۲۶۳ نفر موفق به انعقاد قرارداد کار شده اند.

بر اساس این طرح ۷۰۱۹ کارفرما هم مشارکت داشته اند و استقبال بیشتری از طرح نسبت به ماه های گذشته صورت گرفته است.

خبر دیگر این هفته به پرداخت ۱۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی اختصاص داشت.

به گفته مسؤلان وزارت کار، توزیع ۲۸۰ همت تسهیلات اشتغالزایی در قسمت های مختلف صنعت، تولید و خدمات در جهت پایداری اشتغال روستایی و مشاغل خانگی همچون اقدامات موثر دولت سیزدهم بوده و در این خصوص ۱۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی اختصاص یافته است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف هم خواهان اختصاص مشوق های ارزی به صادرکنندگان فرش شد و اظهار داشت: صادر کنندگان فرش مشوقی ندارند و مصوبه تعهد ارزی به ضرر کنندگان فرش بوده است. در دو دولت قبل به هر فرشی که صادر می شد ۵ درصد جایزه صادراتی تعلق می گرفت اما امروز آن جایزه صادراتی نه تنها وجود ندارد بلکه گفته شده ارز حاصل از صادرات به حساب بانک مرکزی برگردانده شود.

وی حجم صادرات فرش دستباف پارسال را حدود ۵۰ میلیون دلار ذکر کرد و اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۱۰ هزار کارشناس ارشد در حوزه فرش دستباف در رشته های متعدد بافت فرش، طراحی، مرمت، تعمیر و تولید در داخل کشور وجود دارد که باید از این ظرفیت و نیروهای آماده و علمی به نحو مطلوب استفاده گردد.

1403/04/10
09:36:54
5.0 / 5
148
تگهای خبر: آموزش , تولید , ثبت نام , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن