مدیرعامل شركت ساخت اعلام كرد

تحقق بیشتر از ۸۰ درصد اهداف گسترش شبکه حمل و نقل امسال

تحقق بیشتر از ۸۰ درصد اهداف گسترش شبکه حمل و نقل امسال

به گزارش تاکسی مدرن، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: تا آخر سال با آغاز به کار راه آهن رشت - کاسپین و آزاد راه منجیل - رودبار بیشتر از ۸۰ درصد اهداف سال ۱۴۰۲ در توسعه شبکه حمل و نقل کشور محقق می شود.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، خیراله خادمی از افتتاح دو ابر پروژه راهسازی کشور در استان گیلان تا انتهای سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: با آغاز به کار آزاد راه منجیل - رودبار و راه آهن رشت - کاسپین بخش اعظمی از هدف گذاری برای توسعه شبکه حمل و نقل کشور در سال ۱۴۰۲ محقق می شود و در صورت مساعد بودن شرایط جوی و تأمین اعتبار مورد نیاز راه آهن میانه - اردبیل و آزاد راه تبریز - مرند هم در همین سال به بهره برداری می رسد که رکوردی در تاریخ افتتاح انواع راه ها در طول یک سال است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از روزهای پایانی عملیات اجرایی راه آهن رشت - کاسپین اطلاع داد و اظهار داشت: هم اکنون عملیات ریل گذاری ۵.۵ کیلومتر از مسیر باقی مانده است که در صورت مناسب بودن وضعیت آب و هوا احیانا در دهه فجر این بخش هم تمام شود.
وی با اشاره به صعوبت عملیات اجرایی در این پروژه اظهار داشت: به منظور راه اندازی این خط ریلی به طول ۳۷ کیلومتر، بیشتر از ۲.۵ میلیون متر مکعب خاکریزی انجام شده و باتوجه به عدم وجود راه های دسترسی به پروژه جز از روی خود محور و قرار گرفتن پروژه در یک بستر باتلاقی، عملیات خاکریزی با دشواری بسیاری همراه بوده است.
خادمی تأمین مصالح در پروژه های راهسازی استان گیلان را باتوجه به نبود معادن قرضه خیلی سخت دانست و افزود: نبود مصالح زیرسازی و روسازی، شرایط جوی منطقه، عدم دسترسی سهل به محل پروژه و تأمین مالی بموقع مهم ترین موضوع هایی است که ساخت راه آهن رشت-کاسپین را با مشکل روبه رو کرد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: باتوجه به زمینهای کشاورزی اطراف پروژه و محل های تلاقی با جاده ها حدود ۱۸ دستگاه تقاطع و پل بزرگ و ۲۴۳ آبرو در طول محور راه اندازی شده است که این تعداد پل و تقاطع در یک مسیر ۳۷ کیلومتری در پروژه های راهسازی بی نظیر است.
وی افزود: به واسطه لزوم دسترسی مناطق کشاورزی اطراف این مسیر ریلی و رفاه حال کشاورزان لزوم طراحی و اجرای این تعداد بالای پل های کوچک و بزرگ در زمینهای آبدار منطقه وجود داشته که با صعوبت تمام این عملیات انجام شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار هزینه شده در این راه ریلی را ۲۰۰۰ میلیارد تومان و ارزش روز آنرا ۴۵۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود.
او همینطور در مورد برنامه های اجرایی پروژه های آزادراهی امسال بیان نمود: از آغاز سال تابحال افتتاح باند رفت منطقه ۲ آزاد راه تهران- شمال و آزاد راه اصفهان - شیراز بعنوان بخشی از اهداف تعریف شده در این زمینه تحقق یافته است و با آغاز به کار آزاد راه منجیل-رودبار و در صورت رفع برخی موانع افتتاح آزاد راه تبریز- مرند، چهار پروژه آزادراهی امسال افتتاح خواهد شد که عدد قابل توجهی برای افزایش طول شبکه آزادراهی در یک سال است.1402/11/17
09:04:06
5.0 / 5
327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن