در گفت وگو با تاكسی مدرن مطرح شد

پیشنهادی برای خانه دار شدن کارگران

پیشنهادی برای خانه دار شدن کارگران

به گزارش تاکسی مدرن، دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران تنها راه خانه دار شدن کارگران را تشکیل تعاونی های مسکن کارگری، اختصاص زمین رایگان و وام طولانی مدت با اقساط کم دانست و اظهار داشت: باید از ظرفیت بانک رفاه کارگران و بانک توسعه تعاون برای پرداخت وام ساخت مسکن کارگری استفاده گردد.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، رفع دغدغه مسکن کارگران را مورد تاکید قرار داد و درباره ی طرح ساخت خانه های کوچک مقیاس ۲۵ متر و ۳۵ متر برای خانه دارشدن کارگران اظهار داشت: حوزه مسکن کارگری با حوزه مسکن سایر آحاد جامعه متفاوت می باشد. تنها راه خانه دار شدن کارگران اختصاص زمین رایگان و وام طولانی مدت با اقساط کم است، برای اینکه کارگران از توان مالی کمی برخوردار می باشند.

وی ضمن اشاره به اختصاص زمین از طرف دولت برای ساخت مسکن، اظهار داشت: روشی که حالا برای تامین زمین و اجرای طرح نهضت ملی مسکن در پیش گرفته شده خوب است، منتها باید در عرصه کارگری بومی سازی شود یعنی باید شرکتهای تعاونی مسکن کارگری را در صنوف مختلف ایجاد نماییم.

ابوی تصریح کرد: اصرار ما برای خانه دار شدن کارگران به تشکیل تعاونی های مسکن کارگران است تا ویژه خود کارگران خانه سازی شود. در دهه ۶۰ و ۷۰ خیلی از کارگران با شیوه تعاونی خانه دار شدند. ما نمی توانیم به کارگر تکلیف نماییم که ظرف مدت دو سال زمین را بسازد و برود داخل خانه بنشیند برای اینکه درآمدی که بتواند با آن پس انداز کند یا وام بگیرد محدود است.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اظهار نمود: اگر شرکت تعاونی مسکن کارگران مختص خود کارگران و با شرایط مالی، اقلیمی، فرهنگی و میزان درآمد خودشان تشکیل گردد، به خانه دار شدن آنها کمک می نماید. راه هایی غیر از تعاونی برای کارگران مقرون به صرفه نیست.

وی اظهار داشت: بجای این که در عرصه وام و تسهیلات، بانک مسکن را فقط دخیل نماییم، می توانیم از منابع و ظرفیت بانک توسعه تعاون و بانک رفاه کارگران هم به عنوان بانکهای تخصصی استفاده نماییم.

این مقام مسئول کارگری درباره ی پرداخت وام ساخت مسکن وکسر اقساط وام از حقوق کارگران اظهار داشت: کارگران صنوف عمدتاً قراردادی هستند و مثل کارمندان امکان کسر از حقوق برای پرداخت اقساط مسکن را ندارند، ولی پیشنهاد ما این است که شرکتهای تعاونی مسکن کارگری و حتی کارمندی ویژه خودشان تشکیل گردد و زمین را تامین نماییم تنها در عرصه ساخت تعهد بدهند که با شرایط و مدت زمان خاص بسازند.
منبع:

1402/06/30
13:23:24
5.0 / 5
235
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن