۳ دهک جامعه از کوپن استفاده می کنند

۳ دهک جامعه از کوپن استفاده می کنند

به گزارش تاکسی مدرن، معاون وزیر کار اظهار داشت: در طرح کالابرگ، مردم 823 هزار تومان خرید می کنند و حدود 600 هزار تومان آنرا از یارانه خود می پردازند؛ یعنی 223 هزار تومان کمتر پرداخت می کنند.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، علیرضا عسگریان در یک برنامه تلویزیونی گفت: ۱۱ قلم کالا را به عنوان کالاهای اساسی تعریف کرده ایم که همه پروتئین لازم برای مردم را تامین کند. در سال ۱۴۰۱، قیمت این ۱۱ قلم کالا تغییری نکرد و هم اکنون قیمت پایه این ۱۱ قلم ۵۹۰ هزار تومان است؛ ولی وقتی مردم بخواهند بخرند به سبب افزایش نرخها این سبد ۸۲۰ هزار تومان برای مردم تمام می شود.
وی افزود: این که مردم از این سبد کالا باخبر نیستند نیاز به اطلاع رسانی دارد. ما فکر می کردیم اگر ۴۵ هزار مغازه را به این سامانه متصل نماییم شرایط حل وفصل می شود؛ ولی ۹۳ هزار مغازه به این سامانه متصل شدند و فکر می نماییم ۱۰۰ هزار مغازه به این سامانه متصل شوند.
عسگریان افزود: باید اپلیکیشن (برنامه کاربردی) نصب کنند تا مردم بدانند که در چه مغازه هایی می توان از کالابرگ الکترونیکی استفاده کرد؛ البته در مغازه هایی که کالابرگ عرضه کنند بنر نصب می شود.
عسگریان افزود: فقط ۳ دهک جامعه از کوپن استفاده می نمایند. مردم خرید کنند تا ما نقاط ضعف خودمان را رفع نماییم. بودجه اجرای این طرح تامین شده و اگر دو دهک دیگر را تحت پوشش ببریم، حدوداً ۵۰ درصد مردم جامعه شامل این طرح می شوند.
عسگریان اضافه کرد: حساب یارانه مردم را شارژ کردیم و اگر از آن بهره گیرند حساب آنها شارژ می شود. مبنای قیمت این بسته، قیمت های سال ۱۴۰۱ است. مردم مابه التفاوت بسته را می پردازند یعنی هم اکنون مردم ۸۲۳ هزار تومان خرید می کنند و حدود ۶۰۰ هزار تومان آنرا از یارانه خود پرداخت می کنند؛ یعنی ۲۲۳ هزار تومان کمتر پرداخت می کنند و این مبلغ توسط دولت پرداخت می شود.
قیمت واقعی نان ۱۶ برابر قیمت فعلی است
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون کار و خدمات اجتماعی اضافه کرد: قیمت ۱۱ قلم کالا در این بسته ثابت است. علاوه بر این ۱۲۰ هزار تومان برای هر نفر شارژ می شود و اگر از اعتبار خود بهره گیرند این رقم به حساب آنها واریز می شود.
وی بیان کرد: قیمت واقعی نان ۱۶ برابر بیش از قیمتی است که به فروش می رسد. شاید تا انتهای ماه به دو دهک بعدی جامعه برسد. این پول برای مردم است و اگر استفاده نشود در خزانه باقی می ماند.

1402/05/22
07:50:50
5.0 / 5
204
تگهای خبر: خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن