وزش باد شدید و خطر سقوط بهمن در ارتفاعات تهران

وزش باد شدید و خطر سقوط بهمن در ارتفاعات تهران

تاکسی مدرن: بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان، صاف تا کمی ابری و همراه با وزش بادشدید و احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات، افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد شهری پیش بینی شده است.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، با بررسی نقشه های هواشناسی، تصاویر ماهواره ای و خروجی مدلهای پیش یابی عددی طی پنج روز آینده، آسمان تهران در ایام آتی صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد پیش بینی شده است که این وضعیت در بعضی ساعات خصوصاً پس از ظهر روزهای یکشنبه، ۳۰بهمن و سه شنبه دوم اسفند همراه با وزش باد شدید و در ارتفاعات خواهد بود. برای امروز تا یکشنبه احتمال سقوط بهمن نیز پیش بینی شده است.

طی پنج روز آینده به تناوب و بطور موقتی در ساعاتی که وزش باد شایان توجه نداریم خصوصاً در روز شنبه در مناطق پرتردد شهری افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است. همین طور روند افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا، شنبه، ۲۹بهمن صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه، ۳۰ بهمن صاف و همراه با غبار صبحگاهی و در بعد ازظهر همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای دو و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است. طی ۲۴ ساعت گذشته نیز، ایستگاه فیروزکوه آبعلی با کمینه دمای ۱۴- سردترین ایستگاه هواشناسی بود.
خطر سقوط بهمن در ارتفاعات تهران
این سازمان همین طور با صدور هشدار زرد رنگ از خطر سقوط بهمن در مناطق مستعد و ارتفاعات استان تهران به سبب افزایش دما و وزش باد از شنبه تا یکشنبه (۲۹ تا ۳۰ بهمن) آگاهی داده است. در اثر این مخاطره احتمال سقوط بهمن و و ریزش سنگ و اختلال تردد در جاده های کوهستانی پیش بینی شده است.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای جلوگیری از لطمه ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی، اجتناب از کارهای کوهنوردی، احتیاط در گذر از جاده های کوهستانی و برفگیر، اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی آمادگی ارگان ها و سازمان های ذیربط را سفارش کرده است.

به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/11/30
10:18:10
5.0 / 5
273
تگهای خبر: ایستگاه , تردد , جاده , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن