رئیس كمیسیون فرهنگی شورای شهر عنوان كرد

لزوم توجه به ورزش بانوان در تهران

لزوم توجه به ورزش بانوان در تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به ظرفیت های سازمان ورزش در حوزه درآمدزایی بر این نکته تصریح کرد که این سازمان می بایست روی پای خود بایستد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بازدید از سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به اینکه مجموعه های ورزشی به علت عدم رسیدگی مناسب در سالهای گذشته با مشکلات عدیده ای رو به رو شده اند، بیان نمود: در مورد زیرساخت های ورزشی شهرداری باید اظهار داشت که خیلی از مجموعه های حوزه ورزش شهروندی از بین رفته و همین مبحث سبب شده تا پاسخگویی مناسب به نیازهای مردم امکان پذیر نباشد. برای رفع این معضل با عنایت به لزوم تعمیر و تجهیز و به روزرسانی مجموعه ها، نگهداشت آنها و... می بایست برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد تا روند خدمت رسانی به مردم در مدار مناسب خود قرار گیرد.

وی تصریح کرد: طی دو سال قبل بیماری کرونا خیلی از فعالیتهای اجتماعی در جامعه را با مشکل رو به رو کرد و حالا پس از فروکش کردن این بیماری، جامعه مشتاق فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی، تفریحی و ورزشی است. از آنجائیکه زیرساخت ها به علت فرسودگی قابلیت پاسخگویی به حجم بالای نیازها را ندارد بنابراین لازم است تا برای ایجاد و افزایش نشاط عمومی برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.

معدنی پور در ادامه بیان نمود: باید به این نکته توجه داشت که برنامه های فرهنگی اجتماعی هزینه محسوب نمی شوند بلکه سرمایه آفرین بوده و به شکلی سرمایه گذاری برای آینده به حساب می آیند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه بخشی از فعالیتهای سازمان ورزش همچون برگزاری جشنواره ها و مسابقات ضروری می باشد، عنوان کرد: این دست از فعالیت ها سبب می شود تا حال مردم شهر خوب شود و نشاط شهروندی افزایش یابد؛ بنابراین فعالیت در این بخش اقدامی مهم و موثر است.

وی با تاکید براینکه هدف سازمان ورزش می بایست ترویج و گسترش ورزش همگانی در میان شهروندان باشد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به ورزش همگانی تاکید ویژه ای داشته اند که این امر مسولیت سازمان ورزش را سنگین تر می کند.

معدنی پور افزود: سازمان ورزش سلسله برنامه هایی را بر مبنای وظایف و مأموریت های تعیین شده سازمان و سیاستهای شورای شهر و اسناد بالادستی باید تعریف کند و بعد از اجرای آنها با استفاده از ابزارهای مختلف همچون نظرسنجی مردمی و بهره گیری از ظرفیت اداره کل مطالعات میزان اثربخشی برنامه ها بررسی و سنجش گردد و نتایج آنها در برنامه ریزیهای بعدی مدنظر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم توجه به ورزش بانوان و رفع مشکلات و چالش های آن تاکید کرد و اظهار داشت: با عنایت به این که بانوان نیمی از جمعیت جامعه را می سازند و نقش موثری در خانواده و جامعه دارند، بنابراین لازم است تا سازمان ورزش برای این قشر اثرگذار برنامه ریزی مناسبی داشته باشد و در همه حوزه های فعالیتی این سازمان بانوان دخیل باشند.

وی افزود: باید شعار «ورزش ارزان و در دسترس و برای همه» سرلوحه کار سازمان ورزش باشد و بنا به نیاز جامعه خدمات خویش را به روزرسانی نماید که در این خصوص میتوان از ظرفیت های مردمی و بخش خصوصی به منظور عرضه خدمات مناسب تر هم بهره برد.

براساس اعلام دفتر این عضو شورای شهر تهران، معدنی پور در انتها با اشاره به اینکه سازمان ورزش دارای ظرفیت های بسیاری برای خوداتکایی و درآمدزایی است، اظهار داشت: این سازمان می بایست روی پای خود بایستد و بودجه های سالانه به صورت مبالغ کمکی در کنار درآمدهای این سازمان قرار گیرد. تحقق این مهم دور از تصور نیست چون که سال ها تجربه در این سازمان وجود دارد که با تاکید بر این تجارب میتوان اقدامات بزرگی را به انجام رسانید.
منبع:

1401/04/09
11:58:15
0.0 / 5
190
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن