رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خبر داد:

آمار مستندی از اشتغال در فضای مجازی نداریم

آمار مستندی از اشتغال در فضای مجازی نداریم

تاکسی مدرن: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تکیه بر این که برای اشتغال در فضای مجازی آمار مستندی وجود ندارد، اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد در استان تهران برای آبادانی از اموال مازاد شناسایی شده بهره بگیریم.


مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند شناسایی و بهره گیری از اموال مازاد در سطح استان تهران اظهار داشت: سال قبل اموال مازادی که شناسایی کردیم نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان بود که فقط در یک مرحله این اموال که در دست دستگاههای اجرایی بود، شناسایی شد و برآورد ما این است که به مراتب این اموال مازاد بیشتر است. در فروش و واگذاری این اموال موفقیتی حاصل نشد و قرار شد سال جاری تلاشهای بیشتری صورت گیرد که این اموال راکد را واگذار نماییم تا برای آبادی استان از آن استفاده نماییم.
وی درباره کمک های دولت به مسائل زیرساختی استان تهران اضافه کرد: عمدتا شهرداری ها از منابع درآمدی خود باید شهر را اداره کنند و شهرداری تهران هم منابعی را در اختیار دارد اما به سبب این که بارگذاری جمعیت در تهران داریم که ناشی از مهاجرت هاست و مبحث پایتخت بودن شهر تهران هم انتظاراتی را ایجاد می کند، دولت از شهرداری تهران حمایت می کند و در حوزه حمل و نقل عمومی کمک هایی از جانب دولت انجام شده است.
شفیعی افزود: رویکرد ما این است که طرح ها و پروژه هایی که جنبه اقتصادی دارند از راه واگذاری به بخش خصوصی و نهادهای عمومی دولتی به اجرا برسانیم؛ در واقع به دنبال این هستیم که منابع دولتی را صرف مواردی نماییم که جنبه اجتماعی دارد و این امر تلاش بیشتر مسؤلان شهری را هم می طلبد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره آمار اشتغال در فضای مجازی هم اظهار داشت: درباره آمار اشتغال در فضای مجازی، آمار مستندی وجود ندارد که همین مساله یکی از چالش های ماست که اگر آمار مستندی عرضه شود این مورد بهتر راهبری می شود و علت آن این است که این نوع کسب و کارها متفاوت از فضای واقعی هستند و خصوصیت های یک شغل در فضای مجازی که بتوانیم آنرا رصد نماییم، در کشور ما شکل نگرفته است.
منبع:

1400/07/19
10:31:38
0.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن