معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران خبر داد

ارسال بسته تسلیت با امضای شهردارتهران برای خانواده درگذشتگان كرونا

ارسال بسته تسلیت با امضای شهردارتهران برای خانواده درگذشتگان كرونا

معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران از ارسال بسته تسلیت با امضای شهردار تهران برای خانواده درگذشتگان بیماری کرونا اطلاع داد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، محمدرضا جوادی یگانه در نشست خبری امروز چهارشنبه در تشریح برنامه های نوروزی معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران اظهار داشت: سال ۹۷ برنامه نوروزگاه بلوار اجرایی شد و از آن سال ادامه پیدا کرد. بطورکلی ما در روزهای عید میان مردم کشورمان دو سنت خانه تکانی و سنت دید و بازدید که بعد از عید شروع می شود را داریم. بر همین مبنا ما هم در شهرداری تهران همین نگاه را داریم. یکی تمیز کردن و پاکسازی شهر که توسط معاونت خدمات شهری انجام می شود و دیگری برگزاری برنامه های بعد از شروع سال جدید است.
وی ادامه داد: انتشار کرونا فضا را تغییر داد بر همین مبنا پارسال مبحث کنسرتهای آنلاین شروع شد و سعی کردیم با استفاده از فضای مجازی برنامه ها را اجرایی نماییم. سال جاری خستگی مردم بیشتر شده است ولی چشم انداز بهبود یافته و امید به بهبودی نمایان شده، بر همین مبنا برنامه های نوروز ما در سال جدید هم بازتر شده است.
معاون شهردار تهران افزود: شهرداری تهران مدعی اجتماعی تر شدن شهر است و در سیاست های کلی بودجه سال آینده هم این مورد مورد توجه جدی قرار گرفته است. امروز کوچه دوستی در خیابان ارباب جمشید منطقه ۱۲ با رویکرد رنگی شدن شهر از مشارکت شهروندان برای تحقق رنگی شدن این کوچه استفاده شده است و در سال آینده و نوروز سال جاری پروژه های کوچک مقیاس در سطح شهر اجرا می گردد و بطور قطع اثرگذاری خویش را خواهد داشت.
وی تصریح کرد: شهرداری کمپین "همسایه" را راه انداخته و در اجرای این کمپین کوچه را مقدمه شهر در نظر گرفته، بدون شک حس اهمیت داشتن برای شهروندان حائز اهمیت می باشد. باید شهروندان دیده شوند و خود برای خود و خود برای شهرشان تصمیم بگیرند.
جوادی یگانه در تشریح برنامه های نوروز ۱۴۰۰ اظهار داشت: پیدا کردن برنامه ای سازگار با کرونا کار بسیار سختی است. سال جاری از ۱۵ اسفند ماه کار را آغاز کردیم و کارناوال ها در سطح شهر در حال برگزاری است. البته این اقدام با ملاحظه شرایط کرونایی انجام شده و تا سیزدهم فروردین ماه ادامه پیدا خواهد نمود. از پنجشنبه شب گذشته کنسرت در گرمخانه های سطح شهر شروع شده است و در اجرای این برنامه از هنرمندان و چهره ها برای اجرای کنسرت در گرمخانه ها بهره گرفته می شود.
معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به کمپین ۱+۱ اشاره نمود و اضافه کرد: این کمپین توسط سازمان خدمات اجتماعی با همکاری خیرین شروع شده است. عمده برنامه هایی که در این کمپین وجود دارد این است که از مردم تقاضا می نماییم در بخش های خرید و حقوق خود بخشی را به صورت دلخواه به این کمپین اختصاص دهند. در این راه چند خیریه کمک ها را جمع آوری می کنند و ما هم بعنوان واسط در این کمپین کار می نماییم.
وی ادامه داد: بنا داریم عید سال جاری برنامه هایمان به شکلی باشد که محرومین را هم در نظر بگیرد. در همین راستا از فعالان هنری و چهره ها دعوت می نماییم در فضایی که بی خانمان های شهری وجود دارند حاضر شوند و فضای نمایش فیلم، تئاتر و... را داشته باشیم. البته در اجرای تمام این برنامه ها رعایت پروتکلهای بهداشتی در همه موارد مد نظر قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: سال جاری همه سوگوار هستیم و مردم خیلی شاد نیستند. تعداد کشته شدگان کرونا زیاد است و همراه شرایط سخت اقتصادی واقعا مردم در فضای غم قرار گرفته اند. در همین راستا برای خانواده درگذشتگان ناشی از بیماری کرونا بسته تسلیتی با امضای شهردار تهران ارسال می شود که به شکلی با این تسلیت اعلام می نماییم که به یاد آنها هستیم. این کار توسط اداره کل سلامت اجرایی شده است.
جوادی یگانه افزود: سال جاری در همکاری با تلویزیون برنامه های تلویزیونی ویژه ای را تدارک دیدیم که یکی از آنها سریال عروسکی برای کودکان است. همینطور سایتی برای برگزاری تورهای مجازی طراحی شده و تور مجازی کاخ گلستان در حال فراهم شدن است. از طرفی تور مجازی برای تطهیر کننندگان بهشت زهرا هم تدارک خواهیم دید.
وی تصریح کرد: سال جاری در روزهای نوروز نورافشانی و همینطور استفاده از پهبادها برای نورافشانی به همراه ویدئو مپینگ در میدان آزادی صورت خواهد گرفت. در لحظه تحویل سال با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران در میدان آزادی رسم توپ در کردن را خواهیم داشت. روز نیمه شعبان هم ارکستر سمفونی داریم و با عنایت به این که سال جاری امکان سفر محدود است تلاش داریم موسیقی همه اقوام را به تهران بیاوریم.
معاون شهردار تهران در مورد برنامه های تهران ۱۴۰۰ همزمان با شروع سال جدید اظهار داشت: در تهران ۱۴۰۰ تاکید بر مزیت های شهر تهران است. ذخیره و سرمایه اصلی تهران تکثر قومیتی و دیدگاهی است که سبب شده زیست مسالمت آمیزی در این شهر شکل بگیرد.
وی افزود: در منطقه ۱۲ امکانی فراهم شده که رنگ آمیزی کوچه ها توسط خود شهروندان صورت گیرد. در کنار این مورد تفکیک زباله ها از مبدأ هم در حال اجراست. بدون شک مساله آموزش و حقوق شهروندی مساله ای است که ما آنرا انجام خواهیم داد. در حوزه حضور موسیقی اقوام در تهران هم در چهار محور خیابان ولیعصر این کار صورت خواهد گرفت. این اقدام در پارک دانشجو، میدان راه آهن و ایوان انتظار میدان ولیعصر اجرا می گردد اما زمان آنرا کوتاه می نماییم که تجمع ایجاد نشود. چون که بدون شک حفظ سلامت مردم مهم تر از شاد کردن آنهاست.
وی در مورد مبحث کودکان کار و زباله گرد در سطح شهر تهران اظهار داشت: کودک کار و زباله گرد دو مقوله جداست و محصول فقر است، انکار نمی کنم که برخی کودکان کار زیر نظر مافیا هستند البته این مورد عمومیت ندارد. این مورد محصول فقر است که خانواده ها کودکان خویش را بر سر چهارراه ها می فرستند و درآمد این کودکان هم به خانواده ها می رسد. بدون شک این مورد را نمی توان دستوری حل کرد و بطور قطع وظیفه شهرداری نیست. بنابراین شهرداری با جمع آوری این کودکان مخالف است و همکاری داوطلبانه هم با این مورد نداشته ایم. البته در مراکز پرتو خدمات و آموزش به صورت داوطلبانه برای آنها انجام می شود.
وی افزود: مساله زباله گردی در شهر تهران پیامد ناخواسته قرارگیری مخازن در سطح شهر است. در شرایطی که برداشتن زباله از این مخازن جرم نیست اما جریان تازه ای با دستور شهردار تهران بوجود آمد که به سمت حل این مورد حرکت نماییم. بطور قطع کاهش این مخازن می تواند چاره مناسبی باشد که مقرر شده تا خرداد ۱۴۰۰ تعداد این مخازن به نصف کاهش پیدا کند. بخش دیگر هم بر عهده پیمانکاران است که با دستور شهردار تهران بکارگیری این کودکان در این عرصه ممنوع شده است.
به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این نشست فاضلی مدیرکل فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران هم در تشریح برنامه های پروژه تهران ۱۴۰۰ اظهار داشت: برنامه های این پروژه پیش تر آغاز و در آستانه نوروز با فضای متفاوتی ادامه پیدا خواهد نمود. سال ۱۴۰۰ با همه غم و آلامی که داریم فرصتی برای شادی است تا ۱۰۰ سال قبل را مرور نماییم و مجالی برای شروع باردیگر پیدا نماییم. در اجرای این برنامه ها بیشتر از هر چیزی رویکرد فرهنگی بر اقدامات شهرداری قالب خواهد بود.
وی تصریح کرد: رویکرد اصلی که دنبال می شود این است که از جسم و کالبد شهر عبور نماییم و با جان شهر که اهالی آن هستند سر و کار داشته باشیم. در اجرای این پروژه شعار" جان تو جان شهر" با مشارکت شهروندان محقق خواهد شد. در اسفند و فروردین تمرکز بر فضاسازی متفاوت در شهر بوده که شهری رنگی که وعده آن از آغاز دوره فعلی مدیریت شهری داده شده بود محقق شود و جذابیت بصری و تحقق شهری رنگی اجرایی شود.
منبع:

1399/12/27
19:17:38
0.0 / 5
394
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن