در جلسه امروز شورای شهر تهران انجام شد؛

رد اعتراض فرمانداری تهران درباره نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی هتل ها

رد اعتراض فرمانداری تهران درباره نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی هتل ها

به گزارش تاکسی مدرن اعضای شورای شهر تهران با نظر دو کمیسیون معماری و شهرسازی و نظارت و حقوقی شورا در خصوص اصرار بر اجرای مصوبه الحاق یک تبصره به تبصره ۴ بند و ماده ۴ در نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی موافقت کردند و بدین سان اعتراض فرمانداری تهران درمورد نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی هتل ها رد شد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی نامه فرمانداردر خصوص اعتراض هیأت تطبیق به مصوبه نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران در دستور کار اعضای شورا قرار داشت که در همین راستا محمد سالاری اظهار داشت: مبحث اعتراض فرمانداری در ارتباط با تخفیف عوارض برای هتل ها و ساخت فضاهای اقامتی و سیاحتی بوده است و معتقدند این از مصادیق تخفیف است و برپایه رای دیوان عدالت اداری شوراهای شهر نمی توانند تخفیف بدهند. در حالیکه شورای شهر برپایه اختیارات می تواند عوارض را برای کاربری های مختلف متفاوت در نظر بگیرد. کمااینکه عوارض کاربری اداری، تجاری و مسکونی با همدیگر تفاوت دارند.
وی ادامه داد: از منظر قانونی این در اختیار شورای شهر است و نظر فرمانداری در خصوص اینکه عرضه تخفیف در اختیار شورای شهر نمی باشد مورد قبول نیست.
در ادامه این جلسه سید ابراهیم امینی با قرائت گزارش کمیسیون حقوقی و نظارت شورا اظهار داشت: زمانی که قانون گذار چیزی را ملغی می کند اثر بر گذشته دارد و نه در آینده. ضمن اینکه وقتی از تخفیف صحبت می شود باید مصوبه ای وجود داشته باشد در حالیکه اصلا مصوبه وجود ندارد. ما مصوبه گذاری را به استناد بند ۱۶ ماده ۸۰ قانون تشکیلات شوراهای اسلامی کشور انجام دادیم که تصویب لوایح برقراری و یا لغو عوارض شهر همچون اختیارات شورای شهر تهران است. بنابراین نظر کمیسیون نظارت و حقوقی هم همانند کمیسیون معماری و شهرسازی اصرار بر اجرای مصوبه است.
به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران با نظر دو کمیسیون معماری و شهرسازی و نظارت و حقوقی شورا در خصوص اصرار بر اجرای مصوبه الحاق یک تبصره به تبصره ۴ بند و ماده ۴ در نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی موافقت کردند.1399/12/05
23:54:03
0.0 / 5
858
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن