رئیس هیئت مركزی نظارت بر انتخابات شوراها:

تشكیل هیات های نظارت در شهرهای ۲۰ استان نهایی شده است

تشكیل هیات های نظارت در شهرهای ۲۰ استان نهایی شده است

رئیس هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا از نهایی شدن تشکیل هیات های نظارت بر انتخابات شوراها در شهرستان های ۲۰ استان کشور و صدور احکام اعضای این هیات ها اطلاع داد و تصریح کرد: تشکیل این هیات ها در شهرهای باقی مانده از دیگر استان ها بزودی با تکمیل فرآیند صدور احکام، نهایی می شود.


حمیدرضا کاظمی در گفتگو با ایسنا بیان نمود: تشکیل هیات های نظارت بر انتخابات شوراها در شهرستان های ۲۰ استان کشور و صدور احکام اعضای این هیات ها نهایی شده است. مرحله بعدی شکل گیری هیات های نظارت در بخش هاست که به محض استقرار هیات شهرستان و عرضه پیشنهاد از جانب آنها، اعضای هیات های نظارت بخش مشخص می شوند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: با معرفی این افراد، ساختار کلی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور نهایی شده و در بخشداری ها، فرمانداری ها و استانداری ها و یا سایر مراکز مناسب سراسر کشور مستقر خواهند شد و پس از استقرار، ناظران شعب دریافت رای انتخاب و احکامشان صادر می شود.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ضمن اشاره به روند شکل گیری هیات های اجرایی انتخابات شوراهای شهر و روستا، خاطرنشان کرد: برای تشکیل هیات اجرایی مطابق قانون، ابتدا ۳۰ نفر بعنوان معتمد معرفی می گردند و بعد از تایید صلاحیت این افراد توسط هیات های نظارت، با رای این معتمدین و از میان آنها ۸ نفر بعنوان هیات اجرایی انتخاب می شوند و مسئولیت سازوکار اجرایی انتخابات در بخش و شهرستان بر عهده شان قرار می گیرد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: ازاین رو کلیه روند انتخابات از تأیید معتمدین، تشکیل هیات اجرایی و نظارت بر انتخابات در شعب توسط هیات های بخش و استان مورد نظارت قرار می گیرد و گزارش های مربوطه به هیات مرکزی منعکس می شود.
هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در هر دوره از انتخابات با معرفی ۶ نماینده داوطلب از جانب کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها و چهار نماینده داوطلب از جانب کمیسیون اصل ۹۰ به صحن مجلس و با رای نمایندگان انتخاب می شوند. در این هیات با رای نمایندگان سه نماینده از کمیسیون شوراها و دو نماینده از کمیسیون اصل نود حضور دارند.
در ۲۳ آذر ماه سالجاری هم با رای اعضا هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا سید حمیدرضا کاظمی، نماینده پلدختر بعنوان رئیس، سید مصطفی آقامیرسلیم نماینده تهران بعنوان نایب رییس و محمدصالح جوکار نماینده یزد بعنوان سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراها انتخاب شدند.
مطابق آئین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی روستا و بخش، اعضای هیات مرکزی نظارت با مشورت مجمع نمایندگان استان ها برای هر استان سه نماینده مجلس را به منظور نظارت در انتخابات استان تعیین و این سه نفر در استان ها برای هر شهرستان و هر بخش پنج نفر را انتخاب می کنند.
به قول حمیدرضا کاظمی رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، مرحله تشکیل هیات های عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان های ۳۱ گانه کشور پیشتر به پایان رسیده و این هیات ها مستقر شده اند.1399/12/02
23:04:51
0.0 / 5
667
تگهای خبر: استانداری , كمیسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن