جاساز شكارچیان از نظر محیط بانان پنهان نماند بعلاوه فیلم

جاساز شكارچیان از نظر محیط بانان پنهان نماند بعلاوه فیلم

به گزارش تاکسی مدرن شکارچیانی که روز پنج شنبه (۲۷ آذرماه) در منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند مبادرت به شکار کرده بودند نه تنها موفق به فرار نشدند بلکه سلاحی که در چراغ خطر عقب خودرو پنهان کرده بودند هم از نظر محیط بانان پنهان نماند. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند می گوید: این چهار شکارچی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.محمد فریدی در گفت و گو با ایسنا، درباره جزئیات دستگیری شکارچیان در منطقه شکار ممنوع کوه سفید اظهار داشت: اواخر وقت روز پنج شنبه (۲۷ آذر ماه) ماموران یگان حفاظت محیط زیست و محیط بانان منطقه شکار ممنوع کوه سفید در قسمتی از منظقه در ارتفاعات روستای تنگه بولان بعد از آنکه صدای شلیک گلوله شنیده می شود، به منطقه اعزام می شوند و بعد از ساعت ها پیاده روی و تعقیب متوجه می شوند که چهارشکارچی با دو خودرو در منطقه مبادرت به شکار کرده اند.

وی افزود: محیط بانان این چهار نفر را با دوربین تحت نظر می گیرند و متوجه می شوند که این شکارچیان مبادرت به شکار و کندن پوست آن کرده اند.

به گفته فریدی، زمانی که شکارچیان در حال پایین آمدن از ارتفاعات به سمت خروجی منطقه شکار ممنوع کوه سفید بودند ماموران محیط بانی به یک خودرو کاپرا ایست می دهند و در داخل خودرو لاشه یک قوچ وحشی و یک میش وحشی که تمیز و خرد شده بود را کشف می کنند.

وی افزود: خودروی دوم که یک پاترول بود هم دقایقی بعد می رسد و ماموران به آن هم ایست می دهند اما سرنشینان این خودرو ادعا می کنند که سلاح شکاری ندارند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند با اشاره به اینکه در بررسی اولیه ماموران سلاح یا ادوات دیگری را در خودرو یافت نمی کنند، اظهار نمود: محیط بانان با بررسی بیشتر متوجه می شوند که پیچ های چراغ خطر عقب خودرو باز شده است ازاین رو این چراغ را باز می کنند و یک سلاح ۱۰ تیر انگلیسی که در چراغ خطر عقب خودرو بین جداره اتاق خودرو جاسازی شده بود را کشف می کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه قوچ و میش وحشی جزو گونه های تحت حفاظت هستند و این شکارچیان مبادرت به شکار در منطقه شکار ممنوع کرده بودند، خاطرنشان کرد: اقدام این شکارچیان غیرمجاز بود و جرم به حساب می آید. ازاین رو محیط بانان بعد از دستگیری آنها را به مراجع قضایی تحویل دادند و آن شب بازداشت بودند و امروز (۲۹ آذر) به دادسرا منتقل شدند تا به پرونده آنها رسیدگی شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند ضمن بیان اینکه طبق مصوبه شورایعالی محیط زیست جریمه ضرر و زیان وارد شده به محیط زیست ناشی از شکار برای قوچ و میش هرکدام ۲۵ میلیون تومان است، اظهار داشت: این شکارچیان متخلف امروز ۲۰ میلیون تومان از جمع ۵۰ میلیون تومان را به حساب سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان درآمد دولت، واریز کردند و ضمانت کرده اند که ۳۰ میلیون تومان مابقی را ظرف دو روز آینده واریز خواهند کرد.

وی اضافه کرد: دادگاه هم از جنبه کیفری به این مورد رسیدگی می کند حکم آنها می تواند پرداخت جریمه، تحمل حبس یا تحمل توامان حبس و پرداخت جریمه باشد.

فریدی در انتها ضمن اشاره به اینکه چند روز پیش از این هم یک شکارچی غیرمجاز دیگر حین شکار در منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند توسط محیط بانان و ماموران پلیس دستگیر شد، اظهار داشت: بعد از دستگیری با دریافت مجوز ورود به منزل و مخفیگاه این فرد، مقادیر قابل توجهی سلاح، ادوات شکاری و جنگی، لاشه و تاکسیدرمی حیوانات وحشی کشف و ضبط شد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4 video/mp4


منبع:

1399/09/29
15:03:49
5.0 / 5
812
تگهای خبر: تاكسی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن